DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Rosja podjęła decyzję o interwencji na Krymie. Tusk: świat stanął na krawędzi

Rosja podjęła decyzję o interwencji na Krymie. Tusk: świat stanął na krawędzi

Prezydent Rosji Władimir Putin otrzymał zgodę od Rady Federacji na użycie sił zbrojnych na terytorium Ukrainy. Jeden z ukraińskich deputowanych wezwał Ukraińców do mobilizacji.

 

Deputowani Rady Federacji, po dyskusji jednogłośnie wyrazili zgodę, by rosyjskie siły zbrojne zostały użyte na terytorium Ukrainy, a ściślej: na terenie Autonomicznej Republiki Krymu.

 

Wcześniej Rada Federacji miała wezwać prezydenta Rosji do podjęcia wszelkich potrzebnych kroków, by ochronić ludność Krymu przed „przemocą i tyranią”. Rosjan zapraszał na teren Krymu także szef tamtejszej rady ministrów, Siergiej Aksjonow. Chciał on by Putin zapewnił pokój na terenie autonomii.

 

Informacja o zgodzie Rady Federacji na interwencję zbrojną na terenie Ukrainy rozpaliła Majdan. Jeden z ukraińskich deputowanych ogłosił: Rosja wypowiedziała nam wojnę, ogłaszana jest pełna mobilizacja. O „powszechną mobilizację” zaapelował też jeden z tzw. liderów Majdanu i szef partii UDAR, Witalij Kliczko.


Wieczorem premier Donald Tusk spotkał się z ministrem spraw zagranicznych, Radosławem Sikorskim i szefem resortu obrony, Tomaszem Siemoniakiem. Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa. Tusk zwrócił uwagę, że decyzja izby wyższej rosyjskiego parlamentu niesie ze sobą poważne konsekwencje dla Europy, szczególnie zaś dla jej regionu środkowowschodniego. - Świat stanął na krawędzi konfliktu, którego skutków jeszcze nie dostrzegamy. Nie wszyscy w Europie zdają sobie sprawę z sytuacji - mówił premier.


Tusk zwrócił też uwagę, że Ukraina zasługuje na międzynarodowe wsparcie. - Trzeba bardzo wyraźnie dać sygnał, że Europa i świat nie będą tolerowały żadnych aktów agresji czy interwencji - powiedział szef rządu. - Wiem, że będę musiał przełamywać opory u niektórych naszych partnerów w Europie, ale jest rzeczą bardzo ważną w obliczu tych zdarzeń i komunikatów, jakie płyną dzisiaj z Ukrainy, z Krymu, z Rosji, aby Europa była solidarna i jednolita w swoich działaniach - dodał.


W związku z krysem na Ukrainie, premier zapowiedział na niedzielę spotkanie przedstawicieli wszystkich sił politycznych w Polsce.

 

W poniedziałek o sprawie Ukrainy mają dyskutować ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej.

 

 

Źródło: kresy.pl/tvpinfo

ged


DATA: 2014-03-02 19:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

noie faszism ist Putin!
ponad 5 lat temu / abcde
 
tusk spotka się z przedstawicielami polskiej armii???Przecież ją skutecznie zdemontował i jego poprzednicy- pacynki ue!!!Kiedyś można było użyć kos ale "pomoc" ue skutecznie uniemożliwiła tę ewentualność.
ponad 5 lat temu / halicz
 
Precedens zaczął się w Kosowie.Polska jako jeden z pierwszych krajów uznała niepodległość Kosowa.Jakie ma więc moralne prawo wypowiadać się w kwestii niepodzielności Ukrainy.Takie są skutki odrzucania moralności w polityce na rzecz skuteczności.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Od kiedy europa jest straszakiem świata?Czy to nie konkurencja dla USA? A her tusk to jakiś szczególny bohater...ukraiński czy niemiecki bo już nie wiem jaki.Tak czy siak jest obawa że ukraina wymknie się makreli(wbrew czy za własną zgodą) i będzie można zapomnieć o posadce w UE.
ponad 5 lat temu / Hugon de Payns
 
Wygląda na to, że sytuacja się wyjaśnia i teza pewnego znanego w Polsce felietonisty, o strategicznym partnerstwie niemiecko-ruskim, którego granica przebiega wzdłuż linii Curzona, wydaje się być udowodniona. Najpierw Niemcy, jako kraj demokratyczny, wyczerpali wszelkie pokojowe sposoby, by odmówić namolnym Ukraińcom wyrwania ich ze strefy wpływów rosyjskich. Poprzez metodyczne i cierpliwe wywołanie zamieszek, przygotowali dla Rosjan warunki na zastosowanie metod niedemokratycznych, którymi Niemcom nie wypada się parać. Nam przyszło odgrywać (świadomie lub nie) rolę błaznów, którzy są święcie przekonani, że z tą Unią, to wszystko naprawdę. A może liczymy na to, że nazi-Ua zrazi się do Niemców i zacznie szukać zbliżenia z Pl? Ciekawe?
ponad 5 lat temu / Cogitans
 
A po co pan Tusk chce wkładać palec miedzy drzwi?
ponad 5 lat temu / elek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.