DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Rosja nie rezygnuje z planów wchłonięcia Białorusi. Prezydent Łukaszenka stawia jednak warunki

Rosja nie rezygnuje z planów wchłonięcia Białorusi. Prezydent Łukaszenka stawia jednak warunki
Mikhail Metzel/TASS / FORUM

Po niepowodzeniu rozmów na temat integracji Białorusi z Rosją, jakie odbyły się 7 grudnia w Soczi, Federacja Rosyjska wzmaga działania, które mają ratować jej plany zdominowania Białorusi. Okazuje się, że oprócz kolejnego spotkania prezydentów Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina, które ma odbyć się 20 grudnia w Sankt Petersburgu odbędą się również rozmowy w Mińsku. Weźmie w nich udział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.

 

O planowanej wizycie premiera Rosji Aleksandr Łukaszenka poinformował rządową agencję informacyjną BelTA.Rozmawialiśmy z premierem Rosji i uzgodniliśmy, że gdzieś w okolicach sylwestra spotkamy się (…) Są bowiem kwestie, które dotyczą naszych rządów – powiedział prezydent Białorusi.

 

Łukaszenka poinformował również, że nie spodziewa się, iż spotkanie z prezydentem Władimirem Putinem zaplanowane na 20 grudnia w Sankt Petersburgu, nie przyniesie „rozwiązanie wszystkich problemów związanych z planami integracji” i konieczne może być kolejne spotkanie. – Być może trzeba będzie jeszcze raz, po 20 grudnia, spotkać się z rosyjskim prezydentem, aby w końcu postawić kropkę nad „i” w najważniejszych kwestiach dotyczących funkcjonowania obu państw i naszych gospodarek – zaznaczył prezydent Białorusi.

 

Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie prezydentów Białorusi i Rosji odbyło się w Soczi 7 grudnia. Negocjacje Putina i Łukaszenki o warunkach podpisania tzw. „map drogowych”, które precyzują procesy integracyjne, zakończyły się fiaskiem. Nie podpisano żadnych dokumentów. Z wypowiedzi przedstawicieli władz Białorusi wywnioskować można, że Federacja Rosyjska chce poprzez parafowanie dokumentów integracyjnych, nie tylko przejąć kontrolę nad białoruską gospodarką, ale również kierować polityką sąsiedniego kraju. A na to nie ma zgody władz Białorusi.

 

Niedawno Uładzimir Makiej, szef białoruskiego MSZ, podczas wywiadu udzielonego państwowemu Radiu Białoruś, zaznaczył że największą przeszkodą dla realizacji planu integracji są propozycje Rosji, które dotyczą utworzenia kilku „ponadnarodowych struktur”. Powstanie tych struktur, których dokładnie nie określił, zdaniem przedstawiciela białoruskiego rządu naruszyłoby suwerenność Białorusi.

 

Jeśli chodzi o przeszkody gospodarcze, Białoruś spiera się z Rosją głównie w kwestii ceny rosyjskiego gazu w 2020 roku, a zwłaszcza o rekompensaty za straty wynikające z naftowego manewru podatkowego realizowanego przez Federację Rosyjską od stycznia bieżącego roku oscylujące na kwotę 400 mln dolarów oraz dostępu do rynku rosyjskiego dla białoruskich producentów.

 

Źródła: Kresy24.pl, Belsat.eu

AB


DATA: 2019-12-11 13:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Białoruś cofnie się w czasie.
6 miesięcy temu / Spinacz
 
Wielka szkoda !!! Bialorusy to Lachy ! Krywicze Nasi ludzie !
6 miesięcy temu / Latopis
 
USA i Rosja zgodnie dążą do nwo, każdy na swoim odcinku. W razie ewentualnych tambylczych oporów zrobi się krwawą wojenkę i po krzyku.
6 miesięcy temu / cyna
 
Taa, robią mapy drogowe... tylko drogi mają do niczego buhahahha
6 miesięcy temu / kierowca
 
No cóż, Białoruś została stworzona przez bolszewików w celu wyrugowania polskości z dawnych kresów wschodnich. Teraz były czekista Putin stwierdził że dalsze istnienie tego sztucznego tworu straciło już swoją rację bytu.
6 miesięcy temu / Filip S
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.