DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Rosja i Białoruś staną razem w obronie „nieskazitelności” Armii Czerwonej

Rosja i Białoruś staną razem w obronie „nieskazitelności” Armii Czerwonej
Fot. Andrzej Sidor / FORUM.

Podczas wspólnego posiedzenia przedstawicieli resortów spraw zagranicznych Białorusi i Federacji Rosyjskiej ustalono podjęcie przedsięwzięć mających na celu zwalczenie „fałszowania historii”.  De facto oznacza to gloryfikację działań Armii Czerwonej w trakcie II wojny światowej oraz po jej zakończeniu.

 

O planach przeciwdziałania „szkalowaniu Armii Czerwonej” powiedział po wspólnym spotkaniu przedstawicieli MSZ Uładzimir Makiej, szef białoruskiej dyplomacji. „Białoruś i Rosja nie po raz pierwszy podejmują kroki na rzecz przeciwdziałania pewnym siłom, które próbują zmniejszać wkład ZSRR w uwolnienie Europy i Azji od faszyzmu” – zaznaczył Makiej. Dodał również, że takie działania nabierają szczególnego sensu w obliczu 75 rocznicy „wyzwolenia Białorusi przez Armię Czerwoną”, która to rocznica będzie obchodzona w przyszłym roku.

 

Jego opinię poparł, uczestniczący w spotkaniu Sergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Mówił on o „wypaczaniu historii wojny” przez „pewne kraje europejskie”. „W tych warunkach naszym wspólnym zadaniem jest kontynuowanie wysiłków na rzecz przeciwdziałania tym destrukcyjnym planom przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych instrumentów politycznych i prawnych” – podkreślił Ławrow.

 

Swoją drogą, aby bronić dokonań Armii Czerwonej, Białoruś, za wzorem Ukrainy, przymierza się utworzyć swoisty „IPN”. Poinformował o tym białoruski deputowany Ihar Marzaluka, który na łamach prorządowej gazety „Biełaruś Siegodnia” uzasadniał konieczność powołania odpowiedniej organizacji. „Pozwoli to wyraźnie i precyzyjnie określać priorytety Białorusi, stale monitorować politykę historyczną sąsiadów i oponentów, operatywnie reagować na próby zafałszowywania i wypaczania historii Białorusi” – zakończył.

 

 

Źródła – belsat.eu, kresy24.pl, AB

 

Adam Białous

WMa

 


DATA: 2018-11-22 20:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do Eda:( może by się w ,,mydelniczce nie bujał,, gdyby czerwoni 17 września 1939 roku nie napadli na Polskę wyżynając jeńców wojennych, duchowieństwo, intelektualistów, mieszczan i rolników. A niedobitków wysyłając na śmierć na Syberię.
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Zbysiu- gdyby nie Armia Czerwona to już dawno w mydelniczce byś się bujał.
8 miesięcy temu / Eda do Zbigniew
 
Jaka nieskazitelnosc? To byli modercy i gwałciciele!
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Romaszewska doradczyni Dudy osiągnęła swój zbiorowy cel. Polityka historyczna Izraela jest kalką polityki historycznej Rosji. Łukaszenka musiał już się określić, nie mógł dłużej czekać bo czas jest bliski.
8 miesięcy temu / blix
 
Wchodzimy na nowy etap. Może znowu jakaś "dyplomacja ikonowa" z tego wyniknie?
8 miesięcy temu / Krzysiek
 
Nie podoba mi się to!
8 miesięcy temu / Gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.