DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Rosja chce przeprowadzić ekshumacje w Miednoje. Manipuluje w sprawie ofiar

Rosja chce przeprowadzić ekshumacje w Miednoje. Manipuluje w sprawie ofiar
Fot. Adam Białous/PCh24.pl
#KATYŃ    #ZSRR    #ROSJA    #ZBRODNIA    #OFIARY    #MANIPULACJE    #EKSHUMACJE

Polska wystąpiła drogą oficjalną do MSZ Rosji o udzielenie szczegółowych informacji nt. zakresu i miejsca planowanych przez naszego wschodniego sąsiada prac ekshumacyjnych w Miednoje. Spoczywa tam 6300 polskich oficerów i urzędników państwowych - ofiar zbrodni katyńskiej. NKWD rozstrzelało tam również tysiące Rosjan, przeciwników komunizmu. 

 

Masową ekshumację w Miednoje chce przeprowadzić Muzeum Historii Współczesnej Rosji, gdyż jego pracownicy odnaleźli tam - jak informuje instytucja - szczątki dwóch czerwonoarmistów. O zamiarach przeprowadzenia ekshumacji w Miednoje informacje podał pierwszy kanał rosyjskiej telewizji państwowej. Wspomniano m.in. o ofiarach zbrodni katyńskiej, jednak mocno zaniżono ich liczbę, mówiąc o jedynie 200 Polakach, nie podając rzeczywistej liczby zamordowanych 6300 polskich oficerów i urzędników państwowych.  

 

W nocie skierowanej do rosyjskiego MSZ, polski resort spraw zagranicznych przypomina Rosji, iż „kompleks memorialny w Miednoje stanowi jeden z symboli eksterminacji polskich elit – spoczywa tam niemal 6300 jeńców z Ostaszkowa zamordowanych wiosną 1940 r.”. W związku z tym, polski MSZ zapytuje stronę rosyjską o dokładne miejsce i zakres prac ekshumacyjnych planowanych w Miednoje. Wskazuje też, że według zatwierdzonej przez obie strony umowy, Polska ma prawo prowadzić nadzór nad pracami ekshumacyjnymi.  

 

Wielki kompleks cmentarny w Miednoje został otwarty 2 września 2000 r. Składa się on z polskiej i rosyjskiej części. Otwarcie poprzedziły prace ekshumacyjne przeprowadzone w latach 1991 i 1994-1995 z udziałem polskich i rosyjskich specjalistów.

 

Źródło: onet.pl

Adam Białous


DATA: 2019-09-10 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko patrzec jak wypisza w raporcie jak to sie sami zastrzeliwali i zakopywali i jeszcze 17-letnich swiadkow zeznania ze to wszystko widzieli na wlasne oczy.
4 miesiące temu / Nick
 
Już ok. 20 lat temu 4, czy 5 dzieci rosyjskich pracowników ambasady zostali pobitych w Polsce. Za chwilę tyle samo Polaków zostało pobitych w Rosji, wybranych losowo oczywiście. Ruscy potrafią uprzykrzac życie innym narodom.
4 miesiące temu / Second
 
Zatem, czy EKSHUMACJE były czy NIE były?
4 miesiące temu / Ryś
 
Czerwona zaraza sama się unicestwi. To jest w jej genach.
4 miesiące temu / Garfield
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.