DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Rosja apeluje do UE w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej

Rosja apeluje do UE w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej
Fot. By Pankrzysztoff - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40167696

Rosja wciąż próbuje zablokować budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Tym razem zwróciła się w tej sprawie do Komisji Europejskiej.

 

Moskwa użyła argumentu „z ekologii”.  Wiceminister rolnictwa Federacji Rosyjskiej Ilja Szestakow zwrócił się do KE o to, by przeprowadziła „wszechstronną analizę możliwych skutków oraz podjęła świadomą decyzję w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej”. Przedstawiciel rządu domaga się także „zabezpieczenia i wdrożenia szeregu środków w celu zrekompensowania szkód wodnych zasobów biologicznych i ich siedlisk”.

 

Rosja żali się na brak konsultacji z nią w sprawie inwestycji. Uważa, iż przekop zagrozi ekologicznemu środowisku Zalewu Wiślanego.

 

Marek Gróbarczyk, polski minister gospodarki morskiej, dziwi się stanowisku kremla. – Argumenty ekologiczne są dziś używane przez kraj, dla którego ekologia nigdy nie była priorytetem. Oceniam to jako próbę zablokowania budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną – powiedział w rozmowie z portalem gospodarkamorska.pl.

 

Inwestycja ma ogromne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa oraz rozwoju gospodarczego północno-wschodniej Polski. Jest realizowana z poszanowaniem najwyższych standardów ochrony środowiska – podkreślił minister.

 

Źródło: rp.pl

RoM

 

Przeczytaj więcej o inwestycji


DATA: 2018-09-08 10:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co ma wspólnego przekop z bezpieczeństwem państwa oraz rozwojem miasteczka olimpijskiego? Co za ciemnogród siedzi w samorzadzie... Słynny prezydent Elbląga miał wizje i wpakował unijne środki w martwy port, który miał racje bytu tylko dzięki Halexowi. Państwo położyło łapę na węglu i historia się skończyła. Niech sobie stateczków nastrugają i puszczają w tym kanale a nie próbują się porównywać do portów w trójmieście...
5 miesięcy temu / Matti
 
A wielki zamek w Puszczy Noteckiej moze stac bo buduje go PO i UE udaje ze go nie widzi
5 miesięcy temu / Czytelnik
 
Jak PiS nie pidejmie natychmiastowych działań w celu rozpoczęcia prac to na kolejne dziesięciolecia ta inwestycja zostanie zablokowana. Już nam Niemcy zablokowali budowę kopalni węgla brunatnego za Kegnicą, Rosjanie budowę gazociągu z Norwegią. Czy Polska jest jakimś mationetkowym państwem, o którego działaniu decydują inne kraje?
5 miesięcy temu / Jurgen
 
Senator Grubski wyraził to co wielu Polaków prawdziwie zorientowanych w polityce myśli. Rusofobia sekty smoleńskiej prowadzi na manowce i jest oczywiście podyktowana przez USA. To klęska polityczna (i nie tylko) Polski.
5 miesięcy temu / tom
 
@gołąbek - w punkt. Bolesny.
5 miesięcy temu / tamiko
 
Tylko patrzeć, jak UE poprze tych ekologów od Putina. Chodzi o kontrolę Bałtyku i opłaty za wypuszczanie polskich statków na morze!
5 miesięcy temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.