DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Rosja: satanizm wśród młodzieży zagraża bezpieczeństwu państwa

Rosja: satanizm wśród młodzieży zagraża bezpieczeństwu państwa
Todd Page via flickr (CC-BY-NC-2.0)

Satanizm propagowany wśród młodzieży niszczy tradycje narodowe i kształtuje ekstremistyczne postawy. Na idee satanistyczne i okultystyczne są szczególnie podatni młodzi ludzie z niskim wykształceniem i mający problemy z znalezieniem pracy. O zagrożeniach dla państwa tych ideologii mówił na spotkaniu w rosyjskim Saratowie sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew.

 

O destrukcyjnym wpływie zachowań ekstremistycznych na młodzież w mówił sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew na spotkaniu w Saratowie, podkreślając także problem wnikania szkodliwych ideologii w środowiska kibicowskie, co stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej, których gospodarzem będzie za kilka tygodni Rosja.

 

Zaniepokojenie rosnącymi wpływami satanizmu i okultyzmu wśród młodych obywateli Rosji, wyrażone przez Radę Bezpieczeństwa, dotyczy więc sfery politycznej i niszczenia postaw moralnych. Problem z ruchami satanistycznymi, agresywnie traktującymi kościoły i związki wyznaniowe, zgłosił już w październiku ubiegłego roku do prokuratora generalnego Rosji pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Dumy Państwowej do spraw organizacji religijnych Iwan Suchariew. Jego zgłoszenie dotyczyło „Kościoła Szatana Federacji Rosyjskiej”.

 

Suchariew mówił wówczas o podpalaniu cerkwi i morderstwach, których sprawcami byli członkowie bądź sympatycy radykalnych sekt. Wsdkazywał także na destrukcyjne działanie sekt na ludzi młodych, których postawy przybierają charakter radykalny i podważają bezpieczeństwo państwa.

 

Stowarzyszenie „Kościół Szatana Federacji Rosyjskiej” przeszło procedurę rejestracyjną w organach Ministerstwa Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej i znajduje się w oficjalnym rejestrze tego resortu. W tym czasie jednostki policji w różnych rosyjskich miastach otrzymywały wnioski od obywateli, którzy skarżyli się na stowarzyszenia satanistyczne. Jego przeciwnicy uaktywnili się w szczególności w Baszkirii i Czelabińsku. Wnioski do departamentów policji pochodziły od tysięcy obywateli, w tym w obwodach Swierdłowska i Niżnego Nowogrodu.

 

Obywatele piszą też listy do prezydenta Władimira Putina z prośbą o zakazanie działalności „kościoła” satanistycznego. Wskazywane są wątpliwości co do zachowania poprawności procedury rejestracji, w tym nie odniesienie się do celu satanizmu – propagowania zła, a więc do działalności antypaństwowej. Przeciwnicy podnoszą też możliwy argument prawdopodobieństwa zajścia korupcji przy rejestracji.

 

Ze strony duchownych prawosławnych stawiany jest zarzut braku definicji legislacyjnej sekty, przez co państwo praktycznie pozbawiło się możliwości odmówienia rejestracji związków wyznaniowych propagujących zło. Na ich celowniku są przede wszystkim ludzie młodzi, wchodzący w dorosłe życie, którzy będą stanowić o przyszłości państwa. Z tego też wynika zaniepokojenie wyrażone właśnie przez sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaja Patruszewa. Według niego Rosja musi zdecydowanie powstrzymywać wszelkie próby zaangażowania młodych ludzi w satanistyczne i okultystyczne sekty.

 

Jan Bereza

Źródła: „Islam Today”, „TVC.RU”, „Russkaja Planeta”


DATA: 2018-05-17 07:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No a czy to nie jest przypadkiem tak, że ponieważ gender i gejoza marnie się w Rosji przyjmują to Sorosy wymyśliły aby uderzyć od drugiej strony, czyli wprost przez sataniuchów? Ciekawe np. jakie te sekty mają powiązania z tzw. "postępowym" Zachodem.
ponad 1 rok temu / abc
 
Wiele podrozowalem kiedys. W Rosji - i ogolnie na wschodzie- bardzo często jeszcze spotykałem szczerych, otwartych, prostolinijnych ludzi o których na zachodzie Europy mogłem tylko pomarzyć.
ponad 1 rok temu / marcin
 
Bandyta Putin napadł na Gruzję, Syrię i Ukrainę. Przykład idzie z góry.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Wcale się nie dziwię, że u nich satanizm święci takie triumfy. Po pierwsze lata komunizmu wyrugowały Boga ze społeczeństwa, po przemianach politycznych wprawdzie Cerkiew odzyskała wpływy, ale ponieważ zgodnie z duchem bizantynizmu Cerkiew jest na usługach postsowieckiej władzy, zajmuje się bardziej swoimi wpływami politycznymi, niż kształtowaniem duchowości i moralności Rosjan. Świetnie opisał to bł. Grzegorz Chomyszyn, biskup stanisławowski w ksiązce "Dwa Królestwa", gdzie opisuje, że życie duchowe Rosjan jest martwe, wprawdzie posiadają oni bogatą tradycję liturgiczną, ale za nią kryje się duchowa pustka. Ceremonie się skończą, ludzie wrócą do domów i nijak nie umieją sobie przełożyć tych duchowych doznań na życie codzienne. Jeśli dołożymy do tego "bidę z nędzą" ogromnej większości społeczeństwa, to pokusa oddania pokłonu Szatanowi w zamian za siłę, powodzenie materialne, towarzyskie i seksualne musi być nieodparta. Wiara prawosławna nie stanowi żadnej bariery
ponad 1 rok temu / Iw
 
USA pod tym względem nie jest lepsze. A poprzedni prezydent Obama ze swoimi pomysłami zatwierdzenia edukacji statanistycznej dopełnia reszty.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Rosja to narzędzie szatana.Tam gdzie wdepnie Rosja tam już nic nie urośnie.
ponad 1 rok temu / wierny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.