DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Rosja: rząd Dmitrija Miedwiediewa podał się do dymisji. Jest kandydat na premiera

Rosja: rząd Dmitrija Miedwiediewa podał się do dymisji. Jest kandydat na premiera
duma.gov.ru [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

Rosyjski rząd podał się do dymisji – wynika ze słów cytowanego przez agencję TASS Dmitrija Miedwiediewa. Kandydatem prezydenta Putina na premiera jest 54-letni Michaił Miszustin, od dziesięciu lat szef Federalnej Służby Podatkowej.

 

Były prezydent, a potem szef rządu Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew powiedział, że poddanie się całego rządu do dymisji było konieczne. Chodzi o zapowiedziane przez Władimira Putina zmiany w konstytucji kraju.

 

Uwagę na to zwrócił Dmitrij Miedwiediew, który stwierdził, że dymisja rządu stanowi konsekwencję zapowiedzi dokonanych przez prezydenta. W kontekście planowanych zmian w konstytucji Federacji Rosyjskiej premier uznał za rzecz oczywistą umożliwienie prezydentowi podjęcie koniecznych decyzji. Dlatego też rząd w obecnym składzie zrezygnował – wynika z doniesień RIA Novosti.

 

Z mojej strony chciałbym podziękować za wszystko, czego dokonano na tym etapie naszej pracy, chciałbym wyrazić zadowolenie z osiągniętych rezultatów – powiedział Władimir Putin na spotkaniu z ministrami dodając, że wprawdzie „nie uczyniono wszystkiego”, jednak zastrzegł, że to normalne.

 

Władimir Putin polecił ministrom wykonywanie obowiązków do czasu powołania nowego rządu oraz zapowiedział utworzenie stanowiska zastępcy szefa Rady Bezpieczeństwa i powierzenie tej funkcji Dmitrijowi Miedwiediewowi.

 

 

Źródło: iz.ru / TASS / RIA Novosti / rt.com / KiKŚ - Konflikty i katastrofy światowe (Facebook)

MWł / mjend

 

 


DATA: 2020-01-15 18:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rosja nie chce demokracji jak na Zachodzie. System władzy więc z wieloletnimi rządami poszczególnych osób jest na wzór komunistyczny. Prowadzenie wojen też na wzór komunistyczny. Niechęć do zachodu też na ten wzór. Było w doktrynie że wojny sprzyjały szerzeniu komunizmu. To były podboje. Dlatego też wielu kojarzy dobro Rosji z dobrem komunizmu. Coś jakby że komunizm zbuduje wszystko dobre. Obiektywnie jedynie nie są w stanie dokladnie powtórzyć histori. Sami sobie stawiają za wysoko poprzeczkę.
6 miesięcy temu / O
 
Putin się miota, same klęski, moze stracić władzę. Obecnie wojna, to walka idei i gospodarki, jak na razie Rosja przegrywa : rezolucja PE o odpowiedzialności Rosji za wybuch II-ej w.ś., rozpad ZSRR a konsolidacja nie następuje - Białoruś, Ukraina, likwidacja monopolu na gaz rosyjski, przedłużające się sankcje gospodarcze, eliminacja sportowców rosyjskich z rozgrywek sportowych za doping. Rosja nie jest już mastifem. W 2019 r. Cerkiew Ukraińska uzyskała status autokefaliczny tzn. niezależny od Moskwy. Rosyjski Kościół Prawosławny oświadczył że nie uznaje tej decyzji. Z tego wynika że Moskwa utraciła nawet w tej dziedzinie wpływy. Rosja już nie może nazywać się trzecim Rzymem.
6 miesięcy temu / Czesław
 
Ich filia w Polsce na czele z Mateuszem M. powinna zrobić to samo.
6 miesięcy temu / dali przykład
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.