DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Rosja: ogólnokrajowe akcje pro-life pod hasłem „One też mogły iść do szkoły”

Rosja: ogólnokrajowe akcje pro-life pod hasłem „One też mogły iść do szkoły”
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.3D4Medical.com /FORUM

14 września ruch „Za życiem” przeprowadził w całej Rosji zakrojone na szeroką skalę akcje w obronie dzieci nienarodzonych. Odbywały się one pod hasłem „One też mogły iść do szkoły”.

 

Organizatorzy chcieli podkreślić, że dziennie w rosyjskich klinikach aborcyjnych odbiera się życie takiej samej liczbie dzieci, które mogłyby zapełnić dwie średniej wielkości szkoły.

 

Akcje odbyły się w największych miastach Rosji od Moskwy i Sankt Petersburga po Nowosybirsk. Organizatorzy demonstracji ułożyli w kilku miastach setki par butów! Mają one symbolizować nieobecnych – tych, którym nie dane było przyjść na świat.

 

Marija Studennikowa, dyrektor generalna stowarzyszenia „Uratuj życie” poinformowała, że zebrane przez organizatorów obuwie będzie przekazane najbardziej potrzebującym rosyjskim rodzinom. – Uważamy, że władze i organizacje społeczne  powinny poświęcić  więcej uwagi i środków, by wreszcie liczba aborcji zaczęła wyraźnie spadać, a  liczba pierwszoklasistów wyraźnie wzrastać – powiedziała szefowa „Uratuj życie”.

 

Wg danych RossStatu, w Rosji w ciągu roku przeprowadza się około miliona legalnych zabiegów „usunięcia” ciąży. W 28 regionach kraju, w tym roku śmiertelność przewyższa liczbę narodzin aż dwukrotnie.

 

Rosyjska Cerkiew Prawosławna podkreśla, że problem olbrzymiej liczby aborcji może być rozwiązany tylko w sytuacji, gdy kobietom będzie zaproponowana realna alternatywa w postaci znaczącej pomocy państwa i organizacji społecznych.

 

 

Źródło „RIA Nowosti”

ChS

 

 

 

 


DATA: 2017-09-16 17:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"w Rosji w ciągu roku przeprowadza się około miliona legalnych zabiegów usunięcia ciąży". MILION LEGALNYCH. 1000 razy więcej niż w Polsce. Legalnych, czyli akceptowanych przez sowieckie władze Rosji. Ciekawe czy dotrze to do mieniących się katolikami, którzy bredzą jakoby Rosja była krajem chrześcijańskim.
9 miesięcy temu / antysowiet
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.