DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Rosja: moratorium na aborcje w kilku klinikach. Władze chcą karać lekarzy

Rosja: moratorium na aborcje w kilku klinikach. Władze chcą karać lekarzy
fot. Anton Vergun/TASS /FORUM

Rosyjskie media informują o bezprecedensowych działaniach tamtejszych medyków w niektórych obwodach. Lekarze w części szpitali wprowadzili moratorium na przeprowadzanie aborcji. Na reakcję władz centralnych nie trzeba było długo czekać: w Radzie Federacji lekarzom opowiadającym się za moratorium zagrozili procesami sądowymi. 

 

Siergiej Kałasznikow, I zastępca przewodniczącego Rady Federacji ds. Gospodarczych, a wcześniej przewodniczy Komisji Zdrowia przy Dumie nie może zrozumieć „lekarzy zwlekających z wykonywaniem swoich obowiązków”. – To, co robią nasi medycy jest zwykłym przestępstwem. Gwałcą konstytucję cofając się do średniowiecza – mówi.

 

Kilka organizacji pozarządowych zdecydowanie wsparło jednak lekarzy. Wśród nich znalazło się m. in. stowarzyszenie „Sorok sorokow” (40 czterdziestek) nazwało lekarzy optujących za moratorium „prawdziwymi mężczyznami” ratującymi swoje obwody przez wymarciem.

 

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Medycznej Oceanu Spokojnego Walentin Szumatow potwierdza, że w kilku szpitalach na Dalekim Wschodzie ma miejsce taka akcja. W wewnętrznej, szpitalnej terminologii mówi się już o tzw. „cichych dniach”. – To dni kiedy lekarze odstępują od wykonywania zabiegów usuwania ciąży. Ich zdaniem to także czas, by w spokoju porozmawiać o moralnych aspektach przerywania ciąży – powiedział  Szumatow.

 

Akcja pod hasłem „Podaruj mi życie” odbyła się w jednym ze szpitali specjalistycznych w Jakucji oraz w Obwodzie Riazańskim, gdzie od 9 do 15 lipca lekarze wstrzymywali się z wykonywaniem aborcji.

 

 

Źródło „Wzgljad”

ChS

 

 


DATA: 2018-08-10 15:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A to ciekawe, bo wg gazety "Moscow Time" z 6 sierpnia, krytycznej wobec Kremla, za akcją pro-life stoi właśnie...Kreml, a twarzą kampanii jest żona premiera Miedwiediewa. Wygląda więc na to, że tam władza próbuje ludziom przemówić do rozsądku.
10 miesięcy temu / normalny
 
Oby to był początek, choćby i długiego, procesu zmiany.
10 miesięcy temu / Bronisław
 
Rosję czeka demograficzna klęska, jeśli nie zatrzyma obłędu masowych aborcji. Jeśli do władz Rosji nie przemawiają argumenty etyczno-religijne, to przynajmniej względy natury "patriotycznej" powinny pobudzić je do właściwego działania. A dla rosyjskiej hierarchii cerkiewnej to wielka szansa, aby odzyskać wiarygodność w oczach wierzących...
10 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62106"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.