DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

„Romantyczną opowieść w świątecznym klimacie” promocją tzw. homomałżeństw? Burza w TVP

„Romantyczną opowieść w świątecznym klimacie” promocją tzw. homomałżeństw? Burza w TVP
Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL , via Wikimedia Commons

Prezydium Rady Programowej TVP zwróciło się do zarządu Telewizji Polskiej o przedstawienie powodów i celów programowych emisji w czasie wieczerzy wigilijnej w TVP2 filmu fabularnego pt. Gwiazdkowe marzenia. W filmie promowano m.in. tzw. małżeństwa homoseksualne.

 

W piśmie, do którego dotarliśmy, poproszono też o „przedstawienie sposobów uniemożliwiania w przyszłości podejmowania decyzji o skierowaniu do emisji treści programowych sprzecznych z polskim prawem i zasadami realizacji misji obowiązującymi w TVP SA”.

 

Prezydium Rady Programowej TVP zwróciło też uwagę, że choć film reklamowano jako „romantyczną opowieść w świątecznym klimacie”, to promuje on „sprzeczne z prawem polskim małżeństwo homoseksualne i adopcję przez taką parę dzieci, co ma się dziać przy pełnej akceptacji konserwatywnej społeczności prowincjonalnej miejscowości, co samo w sobie jest manipulacją”.

 

„Film rani głęboko uczucia świadomych swej wiary chrześcijan prezentując owo małżeństwo jako kapłanów, w świątyni, szatach liturgicznych, na tle szopki bożonarodzeniowej z Maryją z Dzieciątkiem Jezus na ręku i Józefem! Trudno sobie wyobrazić bardziej obraźliwą decyzję emisji filmu w wieczór wigilijny. Żadna telewizja konkurencyjna, mimo przychylnego (tzw. tolerancyjnego) nastawienia do anomalii życia rodzinnego, nie pozwoliła sobie na podobny akt. Naszym zdaniem należało głęboko przemyśleć decyzję przed emisją tego filmu, mając wiedzę o wiodącym jego producencie. Firma ta jest od lat znana z serii podobnych w wymowie filmów z nazwą Christmas... w tytułach. Co spotyka się z bardzo pozytywnymi ocenami środowisk zaangażowanych w promocję podobnych treści i idei oraz tworzenie propagandowego klimatu dla ich absorpcji do systemu prawnego państw” – czytamy w piśmie.

 

W liście zaznaczono również, że Prezydium Rady Programowej TVP widzi „podstawy, by oczekiwać od Zarządu TVP SA pilnego wyjaśnienia i zajęcia stanowiska w przedstawionej sprawie”.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK


DATA: 2021-01-13 14:49
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przepraszam jak długo będziecie tolerować i mówić nic się nie stało,i uważać że PiS jest partia prawicowa,to w czystej postaci lewica,to widać,to słychać,to czuć pozdrawiam,od dobrej zmiany juz nie pisior,życzę by wam się jak najszybciej oczy pootwieraly,jak mnie
2 dni temu / Kazimierz
 
Bojkot TVP. Kurski do dymisji.
3 dni temu / .
 
szczęście że w wieczór wigilijny nie oglądałam 2-go programu, na pierwszym był piękny wieczór kolęd.Przykro że puszczają filmy bez zapoznania się z treścią. Kurski bardzo się cieszył z sukcesu na 1-szym programie ,o drugim był cicho.
3 dni temu / seniorka
 
Czyżby prezes TVP zmienił orientację... i stał się zdezorientowany.
3 dni temu / DNA
 
Film jest cały czas nadal udostępniany bez przeszkód w wypożyczalni tvp
4 dni temu / Beardman
 
Wszystko zgodne z wytycznymi rotszyldów i sorossów. Polityka zgodna z usraelem. Odchyłki lewackie u Mateuszka itd.
4 dni temu / Dobra zmiana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.