DZIŚ JEST:   21   MAJA   2019 r.

Św. Krzysztofa Magallanesa
Św. Jana Nepomucena
 
 
 
 

„Roma locuta, causa finita” – Szczerski uciął dyskusję o terminie pierwszego posiedzenia Sejmu

„Roma locuta, causa finita” – Szczerski uciął dyskusję o terminie pierwszego posiedzenia Sejmu
fot. Jerzy Dudek / Forum

„Roma locuta, causa finita. Pan Prezydent wypowiedział wczoraj wszystko, co ważne” – minister Krzysztof Szczerski użył słów św. Augustyna dla zamknięcia dyskusji o terminie pierwszego posiedzenia Sejmu oraz o kwestii reprezentowania Polski na maltańskim szczycie UE. Prezydent nie ulegnie naciskom ustępującego rządu. Uważa, że Ewa Kopacz powinna udać się na Maltę.

 

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski w rozmowie z TVN24 uciął dyskusję na temat terminu pierwszego posiedzenia Sejmu. - Uczyniono każdą rzecz, którą można było uczynić, żeby pani premier mogła spokojnie złożyć dymisję – powiedział, podkreślając, iż aby wyjść naprzeciw apelowi ustępującej premier, przeniesiono termin złożenia przez nią dymisji na 13 listopada.

 

- W grę wchodzą tylko dwa warianty motywów, które kierują panią premier: albo po prostu chęć awantury, albo chodzi o wewnętrzne rozgrywki w Platformie – zasugerował minister Szczerski, komentując sprawę reprezentowania Polski na nieformalnym szczycie UE poświęconym imigrantom.

 

Decyzję o wyznaczeniu terminu posiedzenia Sejmu na 12 listopada tłumaczył również prezydent. - Szczyt, który będzie 12 listopada, został ogłoszony praktycznie w ostatniej chwili. Z tego, co słyszałem, stało się to 3 listopada wieczorem. Do nas żadna oficjalna wiadomość w tej sprawie nie dotarła – powiedział Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami.

 

- Dopiero w czwartek po południu na naszą prośbę MSZ przysłał informacje o tym szczycie i jego agendę. Szkoda, że wcześniej nie dostarczono nam tego dokumentu – dodał prezydent.

 

Andrzej Duda został również zapytany o stanowisko ustępującego rządu w sprawie narzucanej przez UE polityki migracyjnej. - Mam nadzieję, że kwestia braku zgody na system kwotowy jest podtrzymywana – oznajmił. Prezydent wyraził również zdanie, iż premier Ewa Kopacz powinna udać się na Maltę.

 

 

Źródło: tvn24.pl

FO
DATA: 2015-11-10 20:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I dobrze się stało, lepiej będą reprezentować interes Polski na Malcie Czesi niż p. Kopacz.
ponad 3 lata temu / Maria
 
Śmiać się czy płakać?.Premier wydaje polecenia prezydentowi,coś się pokręciło p.Kopacz.
ponad 3 lata temu / pl
 
Nie wiem po co Kopacz ma jechać na Maltę !!! Propozycja, żeby Polskę reprezentował prezydent Czech - jest znacznie lepszy, niż wysyłanie tej byłej już premier, która działa cały czas przeciw Polsce i Polakom !!!
ponad 3 lata temu / mariac
 
Kopacz udaje, że nie chce jechać na Maltę, ale pojedzie i zgodzi się na wszystko. Kaczyński ją tam wysyła, ale potem powie, że to co zrobiła było bez jego wiedzy i zgody. A zobowiązania będą już podjęte. W ten sposób cel żydów zostanie osiągnięty, a my zrobieni w balona. Wszystko po staremu.
ponad 3 lata temu / Alka
 
No i zaczyna się "miłosierna sprawiedliwość". Prawo przyjdzie później od szczególnego narodu. Ta Polska nigdy nie może być suwerenna. Zewsząd czyhają na nią inni, bo łatwo skłóconych gojów omamić. Boże miej w opiece chociaż ten Naród!
ponad 3 lata temu / tom
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "39355"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.