DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Rok 2015 – nadzieja i niepokój

Rok 2015 – nadzieja i niepokój
#KOŚCIÓŁ    #PODSUMOWANIE ROKU    #SYNOD    #EMIGRANCI    #IMIGRANCI    #EUROPA    #ISLAM    #WYBORY    #POLITYKA    #ROK 2015

To nie był zwyczajny rok. Zarówno w łonie Kościoła, jak i na gruncie polityki międzynarodowej oraz krajowej AD 2015 obfitował w napięcia i przełomowe zdarzenia. Pogłębiający się chaos i podział w Kościele, islamska hidżra obnażająca rozkład i bezład Europy, dynamicznie zmieniające się polityczne konstelacje. Na polskim podwórku zmiana rządzącego układu i dynamiczny start nowej władzy deklarującej odnowę państwa zdewastowanego korupcją i służalczością wobec możnych sąsiadów.

 

Poniższy przegląd najciekawszych, naszym zdaniem najistotniejszych i najbardziej charakterystycznych faktów z minionych dwunastu miesięcy, mógłby być śmiało dwu-, trzykrotnie dłuższy. Sporządzony został na podstawie doniesień, jakie serwowaliśmy Państwu codziennie na łamach PCh24.pl – ot, zwyczajny raport z pól nieustannej walki dobra ze złem. Oby nowy  Rok Pański 2016 przyniósł nam wszystkim o wiele więcej dobrych, krzepiących wydarzeń. Módlmy się i pracujmy, by tak właśnie się stało.

 

STYCZEŃ

- Na wszystkich szczeblach Kościoła obserwuje się widoczny zanik „sacrum“. „Duch świata“ pasie pasterzy. Grzesznicy pouczają Kościół w kwestii tego, jak powinien im służyć. W swoim zakłopotaniu pasterze przemilczają aktualne problemy i opuszczają owce, które w rzeczywistości pasą się same. Świat jest kuszony przez szatana i sprzeciwia się nauce Chrystusa. Bez względu na to pasterze są zobowiązani do tego, aby „w porę i nie w porę” nauczać całej prawdy o Bogu i człowieku – napisał w pierwszym dniu nowego roku, w dramatycznym liście otwartym na temat kryzysu w Kościele Jan Paweł Lenga, emerytowany biskup Karagandy.

- 327 535 nienarodzonych dzieci zabili w roku fiskalnym 2014 (lipiec 2013 – czerwiec 2014) aborcjoniści z Planned Parenthood. Amerykańscy podatnicy, w znacznej mierze wbrew własnej woli złożyli się na państwową dotację na rzecz zbrodniczej organizacji, w kwocie wynoszącej grubo ponad pół miliarda dolarów.

- Ciąg dalszy statystycznych reminiscencji z 2014. Grudzień przyniósł zapowiedź eskalacji islamskiego terroru we Francji. Władze zatrzymały rekordową liczbę ekstremistów, którzy w imię Allaha atakowali policjantów i ludność cywilną. Według oficjalnych komunikatów, każdy sprawca ataku był… psychicznie chory.

- Barbarzyńcy z Państwa Islamskiego dokonali brutalnych egzekucji pojmanych pod koniec 2014 roku: jordańskiego pilota oraz 21 egipskich chrześcijan. Nagrania z mordów trafiły do internetu.

- Rząd Ewy Kopacz zapowiedział zlikwidowanie nawet pięciu polskich kopalń i zwolnienie do 5 tysięcy górników. Masowe protesty wpłynęły na złagodzenie stanowiska władz i obietnice stworzenia planu ratowania branży.

- Dwóch zamaskowanych mężczyzn dokonało egzekucji na członkach redakcji paryskiego brukowca „Charlie Hebdo”, który - oprócz publikowania bluźnierczych tekstów i rysunków - specjalizował się w drukowaniu karykatur Mahometa. Inny napastnik zamordował czterech zakładników w sklepie żydowskim na terenie stolicy Francji. Islamiści zostali zastrzeleni w wyniku akcji policyjnych.

- W trakcie konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na polecenie Jerzego Owsiaka pracownicy ochrony siłą wyrzucili z sali reportera Telewizji Republika. Moment wcześniej Michał Rachoń ośmielił się zadać pytanie o powód niewykonania wyroku sądu, który nakazał opublikowanie dokumentacji firmy należącej do żony „Jurka”. „Mrówka Cała” przyjmowała zlecenia od WOŚP.

- Po stu dniach premierowania Ewa Kopacz zapowiedziała, że koalicja PO-PSL zajmie się ustawą o związkach partnerskich, czyli prawnym uznaniem homozwiązków.

- Unijna odpowiedź na katastrofę demograficzną: Komisja Europejska zdecydowała, że w państwach UE można sprzedawać bez recepty pigułki wczesnoporonne. Rząd PO-PSL umożliwił zakup śmiercionośnego specyfiku nawet nieletnim.

- Premier Donald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski obiecali wypłacić organizacjom żydowskim wielomiliardowe odszkodowania za mienie zagarnięte Żydom przez Niemców i Sowietów – napisał tygodnik „wSieci”. Operacja miała być sfinansowana m. in. ze sprzedaży Lasów Państwowych.


LUTY

- Na Synodzie będzie konfrontacja z delegatami z krajów, gdzie jest już większościowa patologia rodzinna - rozpad rodzin, rodziny patchworkowe, niewielki procent trwałych, nierozerwalnych małżeństw. I postulat udzielania Komunii św. dla rozwiedzionych – zapowiadał w wywiadzie udzielonym KAI arcybiskup warszawsko-praski Henryk Hoser.

- Sejm przyjął międzynarodową konwencję CAHVIO zwaną formalnie antyprzemocową, w istocie podważającą status rodziny i utrzymaną w duchu gender.

- Światło dzienne ujrzał nasz film dokumentalny, pt. Październikowa rewolucja. Co się stało na Synodzie?

- Spełnia się wizja Orwella. Telewizory Smart TV firmy Samsung posiadają oprogramowanie umożliwiające podsłuchiwanie rozmów – przyznał południowokoreański producent sprzętu audio/video.

- Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o GMO. Dopuszcza ona rejestrację i obrót w Polsce nasionami genetycznie modyfikowanymi. 
- Dzieci w związkach homoseksualnych nie wychowują się tak samo dobrze jak w związkach heteroseksualnych. Na łamach "British Journal of Education, Society & Behavioural Science" zaprezentowano badania amerykańskiego socjologa, prof. Paula Sullinsa. Wskazują one, że wychowanie przez homoseksualistów naraża dzieci na poważne problemy emocjonalne.

- W Polsce odbywały się pikiety na rzecz uwolnienia przebywającej w areszcie kanadyjskiej obrończyni życia Mary Wagner.

- Czterdzieści lat od czasu podjęcia przez parlament decyzji o przekształceniu Szwecji w kraj wielokulturowy, liczba brutalnych przestępstw wzrosła o 300 procent a liczba gwałtów o 700 proc. Szwecja znalazła się na drugim miejscu na świecie, po afrykańskim Lesoto, gdzie odnotowuje się rekordową liczbę gwałtów. Liczne badania potwierdzają, iż wzrost tego typu przestępstw ma związek z napływem  muzułmańskich imigrantów.
- Przyjęcie przez papieża na audiencji w Środę Popielcową przedstawicieli amerykańskich organizacji homoseksualnych wywołało oburzenie ze strony wielu katolików.
- Film „Ida” Pawła Pawlikowskiego otrzymał „Oskara” w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”. To najmocniejszy ostatnio akcent w międzynarodowej kampanii przypisywania Polakom nienawiści wobec Żydów i współodpowiedzialności za ich zagładę. 

- Nie jesteśmy filią Rzymu. Każdy episkopat odpowiedzialny jest za duszpasterstwo we własnym kręgu kulturowym. Nie możemy czekać, aż Synod powie, jak mamy ukształtować nasze duszpasterstwo rodzinne - powiedział przewodniczący episkopatu Niemiec, kard. Reinhard Marx. 
- Senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego zamknął klinikę, w której zapłodniona metodą in vitro kobieta urodziła nie swoje dziecko, w dodatku obciążone poważnymi wadami genetycznymi.


MARZEC

- Instytut Pamięci Narodowej zidentyfikował ciało zamordowanej przez UB bohaterskiej sanitariuszki, Danuty Siedzikówny „Inki”. 
- Arcybiskup Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, stwierdził, iż ewentualne dopuszczenie rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych do Komunii świętej… w żadnej mierze nie będzie wiązać ze zmianą nauczania Kościoła. Ma tu chodzić wyłącznie o „lepsze zrozumienie” Ewangelii, o rozwój, pogłębienie i poszerzenie doktryny.

- Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o przyjęciu przez Polskę konwencji przeciwko rodzinie, oficjalnie zwanej antyprzemocową.

- Somalijscy islamiści spod znaku al-Shabab napadli na uniwersytet w kenijskim Garissa. Ich celem byli chrześcijanie. Wymordowali 147 osób, 69 ranili.


KWIECIEŃ

- Najwyższa Rada Ukrainy przyjęła ustawę, w której OUN-UPA uznana została za formację walczącą o niepodległość kraju. Akt ten został przyjęty w dniu wizyty prezydenta na Ukrainie prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Prezydent François Hollande upierał się przy kandydaturze homoseksualisty Laurenta Stefaniniego na ambasadora Francji przy Stolicy Apostolskiej.
- Do niemieckich zwolenników udzielania Komunii Świętej osobom rozwiedzionym w nowych związkach dołączyła diecezja w Lyonie, wraz z ordynariuszem, prymasem Francji, ks. kard. Philippe Barbarinem.

- Według ośrodka badawczego Pew Research Center, w 2070 roku na świecie ma być o 1-2 procent więcej muzułmanów niż chrześcijan.
- Przestrzegam papieża, aby nie powtarzał więcej tego błędu i potępiam go – powiedział prezydent Turcji Recep Erdoğan w reakcji na wypowiedź Franciszka. Ojciec Święty podczas Mszy św. odprawionej dla uczczenia setnej rocznicy zagłady Ormian w ówczesnym państwie osmańskim, kilkakrotnie wspomniał o „ludobójstwie”.
- Obserwujemy obecnie proces zapateryzacji społeczeństwa – stwierdził ks. abp Henryk Hoser. – Pierwsza była Hiszpania, później Francja a dziś do tego procesu dołączyła także Argentyna. Skuteczność tego procesu wynika z ogromnego zaplecza medialnego, jakim dysponują ci, którzy za tym stoją. Wypowiedź nawiązywała do legislacyjnej ofensywy koalicji PO-PSL w duchu postulatów radykalnej lewicy.

- Na kartach książki „Völkermord den Armeniern” niemiecki historyk Michael Hesemann ujawnił rolę masonerii w dokonanym przez Turków ludobójstwie Ormian.


MAJ

- Według rumuńskiego generała Iona Pacepy, najwyższego rangą oficera wywiadu bloku komunistycznego, który uciekł na Zachód w latach siedemdziesiątych ub. wieku, potępiona przez Kościół teologia wyzwolenia jest dziełem KGB. Moskwa chciała przeprowadzić rewolucję w Ameryce Łacińskiej.

- Sąd w Toronto skazał Mary Wagner na 10 miesięcy więzienia za nakłanianie klientek aborcyjnej fabryki śmierci do ocalenia życia ich nienarodzonych dzieci.

- Zgodnie z żądaniami Międzynarodowego Funduszu Walutowego, na Ukrainie jeszcze w 2015 roku pod młotek mają pójść setki przedsiębiorstw. Ogółem w zamian za pożyczki władze muszą sprzedać ponad 3,3 tys. firm.
- Fundacja Gatesów przekazała ginekologom z Oregonu ponad 5 mln dolarów na wynalezienie środka farmakologicznego, który będzie ubezpładniał kobiety. Nowa metoda miałaby zastąpić chirurgiczne zabiegi sterylizujące. 
- Zamiast koncentrować się na aborcji i związkach jednopłciowych, chrześcijanie powinni zająć się pomocą ubogim – pouczył wierzących Barack Obama.

- Osiemnastoletnia Maria Kołakowska, która w czerwcu 2014 r. w ramach protestu przeciwko bluźnierczej pseudosztuce „Golgota Picnic” rozpyliła podczas jej odczytu cuchnący aerozol, została skazana na karę miesiąca ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych.
- Jak wskazują wyniki naukowych badań, przeprowadzonych na bliźniętach w Stanach Zjednoczonych, Australii i krajach skandynawskich, dewiacja homoseksualizmu nie ma uwarunkowań genetycznych.
- Andrzej Duda pokonał w drugiej turze wyborów prezydenckich Bronisława Komorowskiego.

- Ulicami ponad 140 polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny.

- Katolicka niegdyś Irlandia zalegalizowała związki jednopłciowe.


CZERWIEC

- Ben Levin, architekt skrajnie niemoralnej edukacji seksualnej wprowadzonej pięć lat temu do szkół w kanadyjskim Ontario – i wkrótce wycofanej po sprzeciwie rodziców - został skazany na trzy lata pozbawienia wolności za posiadanie i propagowanie materiałów z pornografią dziecięcą, a także doradzenie kobiecie, by zgwałciła własną córkę.

- Podczas walko o Mosul siły irackie pozostawiły 2,3 tysiąca opancerzonych, terenowych, amerykańskich wozów bojowych Humvee, które wpadły w ręce dżihadystów Państwa Islamskiego. Przejęli oni też duże składy amunicji i wyposażenie wojskowe dla wielu irackich dywizji.

- Polacy są homofobami i rasistami – orzekła autorytatywnie działająca przy Radzie Europy Europejska Komisja przeciw Rasizmowi i Nietolerancji. Wysokie gremium zarekomendowało naszemu państwu przyjęcie ustaw równościowych sprzyjających środowiskom LGBTQ.

- Pierwsze ofiary afery taśmowej. Do dymisji podali się szefowie resortów: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski i Tomasz Tomczykiewicz, a także Jacek Rostowski. Radosław Sikorski zadeklarował, że zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu.
- We Francji kolejna seria profanacji chrześcijańskich świątyń.

- Dwa procent wszystkich zgonów w Belgii było wynikiem tzw. eutanazji dokonywanych bez zgody pacjentów.

- Czesław Kiszczak został prawomocnie skazany za wprowadzenie stanu wojennego przez władze PRL w grudniu 1981 r. Sąd apelacyjny wymierzył komunistycznemu dygnitarzowi karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu.
- Sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Jewgienij Łukjanow zadeklarował, iż budowa amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i Rumunii automatycznie ustawia te kraje na pozycji wrogiej wobec Rosji. - Jeśli podoba im się to, by z powodu amerykańskich zbrojeń stać się celami, to jest to ich wybór – powiedział Łukjanow.

- Sejm zalegalizował hodowlę ludzi metodą in vitro.

- Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zawyrokował, iż zakaz homo-małżeństw stosowany przez konserwatywne stany jest niezgodny z konstytucją. 
- Po masowych protestach władze włoskie zrezygnowały z wprowadzenia do szkół programów nauczania zgodnych z ideologią gender.


LIPIEC

- Parlament Islandii, w imię tzw. wolności słowa, pod wpływem zamachu na „Charlie Hebdo” opowiedział się za zalegalizowaniem bluźnierstwa. Zmianę w prawie poparł większościowy w tym kraju „kościół” ewangelicko-luterański.

- Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego zwróciła się do Sekretarza Stanu USA Johna Kerry’ego o wsparcie jej roszczeń finansowych wobec Polski za mienie utracone przez Żydów podczas II wojny światowej. Za inicjatywą opowiedziało się aż 46 kongresmanów.

- Unia Europejska i Stany Zjednoczone porozumiały się z Iranem co do zniesienia sankcji gospodarczych wobec tego kraju w zamian za ograniczenie programu atomowego Teheranu.

- Ćwierć miliona złotych przeznaczyło Ministerstwo Nauki na wydanie „Antologii polskiej literatury queer”.
- Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Włochom prawną instytucjonalizację homoseksualnych związków partnerskich. 
- Głosami PO, PSL, SLD i Twojego Ruchu Sejm przyjął ustawę umożliwiającą formalną zmianę płci, nawet kilka razy w ciągu życia.

- Pół roku po zamachu na siedzibę brukowca „Charlie Hebdo” redakcja zaprzestała drukowania karykatur Mahometa. Bluźnierstwa ukazują się tam w dalszym ciągu.

- Pakistański Sąd Najwyższy nakazał ponowne zbadanie sprawy Asii Bibi skazanej na śmierć za obrazę Mahometa.
- Bronisław Komorowski podpisał ustawę legalizującą in vitro.

- Na jaw wyszły zapisy video rozmów świadczących o handlu organami dzieci zamordowanych w placówkach aborcyjnej organizacji Planned Parenthood.

-  Działacz skrajnej lewicy Adam Bodnar został Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

- Od momentu legalizacji w Wielkiej Brytanii zapłodnienia in vitro (1990 rok) unicestwiono tam ponad 2 miliony 227 tysięcy ludzkich zarodków. 
- Państwo Islamskie jest narzędziem w ręku mocarstw, które je stworzyły i uzbroiły. Nie tylko go nie zwalczają, ale kupują od niego ropę i znaleziska archeologiczne - powiedział w wywiadzie dla włoskiej telewizji katolickiej TV 2000 wikariusz apostolski z Aleppo, bp Georges Abou Khazen OFM.


SIERPIEŃ

- Trzeba rządzić tak, by zapewnić sobie miejsce w Niebie – powiedział abp Stanisław Gądecki w trakcie Mszy Świętej w intencji prezydenta Andrzeja Dudy.

- W ośrodku dla imigrantów na terenie miejscowości Fiuggi niedaleko Rzymu grupa muzułmanów z północnej Afryki zdemolowała placówkę oraz dopuściła się gwałtu na szefowej obiektu.
- Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla „Financial Times” skrytykował NATO za traktowanie Polski jako „strefy buforowej”, a nie jak pełnoprawnego członka. Ponownie wezwał do stworzenia baz wojskowych na terenach dawnego bloku sowieckiego.
- Świeccy mają więc prawo - a nawet obowiązek - zwracać uwagę biskupom, na nadużycia, również te przy udzielaniu Komunii Świętej. Niewykorzystywanie tego prawa jest objawem zaniku świętej bojaźni Bożej – mówił na spotkaniu w Krakowie ksiądz biskup Athanasius Schneider.

- Minister zdrowia prof. Marian Zembala zaatakował pismo „Polonia Christiana” za cykl artykułów o śmierci mózgowej i transplantacjach. Na merytoryczne kontrargumenty, niestety, nie doczekaliśmy się.

-  Kilkanaście tysięcy osób uczestniczyło w warszawskiej demonstracji pod hasłem „Stop deprawacji w edukacji!”.


WRZESIEŃ

- Papież Franciszek uprościł i skrócił procedury procesów kanonicznych o stwierdzenie nieważności małżeństwa. 
- Stołeczny magistrat nie wyraził zgody na organizację manifestacji sprzeciwu wobec przyjmowania w Polsce islamskich imigrantów. 
- Arabia Saudyjska nie kwapi się by przyjmować muzułmańskich imigrantów, za to chętnie wybudowałaby na Starym Kontynencie dwieście meczetów.

- Rząd Ewy Kopacz zadeklarował przyjęcie co najmniej siedmiu tysięcy imigrantów.

- Polska od 2017 roku stanie się poligonem doświadczalnym koncernów farmaceutycznych. Pod pozorem walki z poważnym problemem zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), cała populacja otrzyma obowiązkową szczepionkę, której działanie jest wciąż do końca niezbadane.

- Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz na antenie niemieckiej telewizji ZDF powiedział, że jeżeli niektóre państwa nie będą chciały przyjmować imigrantów, to takie rozwiązanie trzeba „narzucić im siłą”.
- W latach 2013-2014 węgierskie władze potajemnie sprowadziły do kraju około tysiąca chrześcijańskich rodzin z Iraku i Egiptu – poinformował minister Zoltan Balog.
- „Obediencje wolnomularskie przypominają, że przypływ imigrantów jest nie ciężarem, lecz szansą dla przyszłości Europy” – pod takim stanowiskiem podpisały się m.in. Wielki Wschód Francji, Wielka Loża Włoch i Wielki Wschód Polski.
- W obliczu narastającego kryzysu Polska jest w stanie dobrowolnie przyjąć więcej uchodźców niż przewidują to kwoty zaproponowane przez Komisję Europejską” – zadeklarował szef MSZ Grzegorz Schetyna na łamach „Gazety Wyborczej”. Artykuł ukazał się także w kilku zagranicznych pismach.

- Przedstawiciele Polski na posiedzeniu reprezentantów państw UE wyłamali się z jedności Grupy Wyszehradzkiej, która głosowała przeciwko przymusowemu przyjęciu nielegalnych imigrantów. Węgry, Czechy, Słowacja i Rumunia powiedziały „nie”. Polska bez szemrania wypełniła wolę unijnych decydentów.


PAŹDZIERNIK

- Rząd PO-PSL niekiedy wsłuchuje się w głos narodu. Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska ugięła się pod falą społecznej krytyki. Do szkolnych sklepików powrócą drożdżówki.

- „Jestem księdzem gejem. Jestem szczęśliwym i dumnym księdzem gejem. Moją radość i wolność dedykuję człowiekowi, którego kocham, Eduardowi, mojemu narzeczonemu, który potrafił wydobyć moje najlepsze energie i przerobić także ostatki strachu na siłę miłości” – napisał tuż przed początkiem synodu biskupów pracownik Kongregacji Nauki Wiary ks. Krzysztof Charamsa w tekście przesłanym kilku redakcjom.

- Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o uzgodnieniu płci.

- Stowarzyszenie Synowska Prośba przekazało Stolicy Apostolskiej 790 190 podpisów pod prośbą do papieża Franciszka o „słowo wyjaśnienia” przeciwko rozmywaniu nauki Chrystusowej. Apel podpisało 201 hierarchów Kościoła.
- Dziewięć osób zginęło w trakcie polowania na chrześcijan urządzonego przez 26-letniego Amerykanina na terenie kampusu jednego z college’ów. 
- Obowiązuje dzisiaj kompromis aborcyjny (…). Myślę, że dzisiaj w Polsce nie ma warunków do tego, żeby rozmawiać o całkowitym zakazie aborcji – powiedział polityk PiS Jacek Sasin.
- Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy dotyczące klauzuli sumienia lekarzy za częściowo niekonstytucyjne. Sędziowie TK stwierdzili, że niezgodny z ustawą zasadniczą jest m.in. obowiązek wskazania przez lekarza odmawiającego zabiegu niezgodnego z jego sumieniem innego lekarza lub szpitala, który taki zabieg wykona. 
- Biuro Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zignorowało ponad 224 tysiące podpisów zebranych pod petycją wzywającą do podjęcia działań na rzecz zbadania i wyraźnego potępienia praktyki uśmiercania lub porzucania bez opieki dzieci urodzonych żywo w wyniku późnej aborcji. Petycja była największym tego typu apelem w historii Rady Europy.
- Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość miejsc w obu izbach parlamentu.


LISTOPAD

- „Raport końcowy” Synodu nie chce przekonywać rozwodników, którzy zawarli kolejny związek, o ich grzechu. Przeciwnie, pod pozorem miłosierdzia i fałszywej troski duszpasterskiej ojcowie synodalni (…) starali się ukryć duchowe niebezpieczeństwo, wynikające ze stanu tych osób – napisał ks. bp Athanasius Schneider po publikacji końcowego dokumentu zgromadzenia biskupów w Rzymie.
- W roku 2014 urzędnicy socjalni odebrali prawie półtora tysiąca dzieci w „trybie pilnym”. Sądy wydały ponad 20 tysięcy wyroków przeciwko prawom rodzicielskim. 
- Ponad 130 osób zginęło w serii zamachów na terenie Paryża, dokonanych przez islamskich terrorystów. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

- Beata Szydło premierem, Zbigniew Ziobro ministrem sprawiedliwości, Antoni Macierewicz – obrony. Rząd PiS nie potrzebował koalicjantów, ma większościowe poparcie w parlamencie.

- Zmarł Czesław Kiszczak, jedna z najważniejszych postaci reżimu PRL i czołowy konstruktor III RP.

- Około stu tysięcy uczestników przeszło ulicami Warszawy w Marszu Niepodległości.

- W całej Europie żyją już 44 miliony muzułmanów, w tym 19 mln na terenie Unii Europejskiej.

- MON zamierza powiększyć polską armię o 50 tysięcy żołnierzy, z uwzględnieniem również powiększających się Narodowych Sił Rezerwowych – zapowiedział wiceminister Bartosz Kownacki.

- Hakan Fidan, szef MIT - tureckiej agencji wywiadowczej, zaapelował o otwarcie w Ankarze  oficjalnego przedstawicielstwa dyplomatycznego… Państwa Islamskiego.
- Przewartościowanie europejskiej polityki wobec dramatu Bliskiego Wschodu jest możliwe. Potrzeba jednak wspólnych działań, w których takie kraje jak Polska, Węgry, Słowacja będą mówić jednym głosem. Nasi potencjalni sojusznicy - obecni na zorganizowanym w Krakowie Europejskim Kongresie w Obronie Chrześcijan - oczekują, że to Polska podejmie się roli lidera.


GRUDZIEŃ

- Dwoje islamskich szaleńców w kalifornijskim San Bernardino zastrzeliło czternaście i raniło dwadzieścia jeden osób.
- Politycy opozycji i media nieprzychylne wobec rządu PiS alarmują za granicą: w Polsce zagrożona jest demokracja! Powodem kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego.

- Bilal Erdogan, syn prezydenta Turcji dorobił się na nielegalnym handlu ropą z Państwem Islamskim, a córka Sümeyye Erdogan prowadzi szpital dla dżihadystów tuż przy granicy z Syrią.

- Pod sztandarem Komitetu Obrony Demokracji odbyły się demonstracje przeciwko rządom PiS. Zwolennicy KOD sami określają się jako „Polacy gorszego sortu”, w nawiązaniu do zmanipulowanej wypowiedzi prezesa PiS.

- Minister zdrowia w rządzie Beaty Szydło Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że program ludzkiej inseminacji metodą in vitro będzie kontynuowany tylko do połowy przyszłego roku.
- Według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych, Korea Północna wysyła swoich obywateli do niewolniczej, katorżniczej pracy m.in. w Rosji i Chinach. Dzięki temu reżim ma możliwość podreperowania budżetu.

- Jak wynika z analizy opublikowanej przez portal Jagiellonski24.pl, w latach 2010-2014 dwanaście ministerstw wydało na reklamę w prasie, radiu, telewizji i internecie ponad 260 mln złotych. To dwa razy więcej niż wszystkie ministerstwa w poprzednim takim samym odstępie czasowym. Najwięcej zarobiła Agora SA, wydawca „Gazety Wyborczej”.
- Prowokacja oficerów postsowieckich wojskowych służb specjalnych wobec komisji weryfikacyjnej i likwidacyjnej WSI zakończyła się klapą. Warszawski sąd rejonowy uniewinnił dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i skazał emerytowanego płk. Aleksandra Lichockiego (4 lata więzienia i ponad 54 tysiące złotych grzywny) w procesie o płatną protekcję.

- Polska w światowej czołówce państw drenowanych – legalnie i pozaprawnie – przez zagraniczny kapitał. W wyprowadzaniu zysków z naszego kraju przodują Niemcy.

- Beata Szydło przeciwna dyskusji o zakazie zabijania nienarodzonych w sytuacji napięć społecznych. Premier chce odłożenia tej sprawy na przyszłość.

- Trwa międzynarodowa kampania przeciwko nowej władzy w Polsce. Dominują lamenty nad upadającą demokracją, gęsto sypią się oskarżenia o „faszyzm”.

- Kanadyjskie obrończynie życia – Linda Gibbons i Mary Wagner spędziły Święta Bożego Narodzenia w więzieniu. Powód? Obecność w pobliżu placówek aborcyjnych i łagodne próby przekonywania kobiet do ocalenia nienarodzonych dzieci.

- Parlament nowelizuje ustawy o Trybunale Konstytucyjnym i budżecie na 2016 rok, głosuje nową ustawę medialną i podatek bankowy, przywraca obowiązek szkolny dla siedmiolatków.

- „W przypadku braku stwierdzenia nieważności małżeństwa wierny pragnący przystąpić do Komunii świętej powinien zerwać grzeszną relację” – polscy biskupi w liście na święto Świętej Rodziny przypominają nauczanie Kościoła, rozmywane przy okazji niedawnego synodu biskupów.

- Pobożne życzenia „Frankfurter Allgemeine Zeitung”: „Jarosław Kaczyński już dziesięć lat temu chciał przekształcić swój kraj w patriotyczne, ściśle katolickie państwo. Wówczas okazję zmarnował. Wyciągnął z tego naukę i teraz chce wykorzystać drugą swoją szansę za wszelką cenę” – napisał niemiecki dziennik.PCh24.plDATA: 2016-01-04 12:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.