DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Rodziny imigrantów na celowniku Barnevernet! Prezes Ordo Iuris w „Dzień Dobry TVN”

Rodziny imigrantów na celowniku Barnevernet! Prezes Ordo Iuris w „Dzień Dobry TVN”
Fot. Dzień Dobry TVN

W zwykłym trybie postępowania urzędników polskich rodzin rozbitych przez Barnevernet jest statystycznie mniej niż norweskich, ale w trybie nadzwyczajnym – wielokrotnie więcej – zwrócił uwagę mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris w telewizyjnym programie „Dzień Dobry TVN”. Powodem częstszych drastycznych interwencji norweskiego urzędu wobec naszych rodaków jest fakt, że rodzice obawiający się odebrania potomstwa uciekają z dziećmi do ojczyzny. Barnevernet stara się więc to udaremnić.

 

Uczestnicy rozmowy w studiu telewizyjnym odnosili się do przypadku polskiej rodziny, która zbiegła z Norwegii w obawie przed rozdzieleniem. Nadgorliwa interwencja pielęgniarki wobec państwa Iwańskich spowodowała, że nasi rodacy zostali objęci urzędową inwigilacją. – Ta instytucja, jeśli zaczyna postępowanie, to nie spocznie, dopóki nie dopnie swego, nie znajdzie jakiegoś haka. Mam przyjaciół, którzy stracili dzieci, więc wiem, co mówię – powiedział w reportażu ojciec, Łukasz Iwański.

 

Mecenas Kwaśniewski wymieniał w programie niedawne przypadki zainteresowania organów międzynarodowych nadużyciami popełnianymi przez system norweski w odniesieniu do rodzin. W czerwcu zgromadzenie parlamentarne Rady Europy przyjęło raport krytyczny wobec Barnevernet, oparty o działania urzędu wobec rumuńskiej rodziny. We wrześniu Europejski Trybunał Praw Człowieka wskazał, że Norwegia narusza standardy w zakresie praw rodziny. Parlament Europejski wystosował też rezolucję w sprawie niemieckiego Jugendamt, lecz odnoszącą się także do norweskiego urzędu opieki społecznej.

 

Rodziny, które „podpadną” czymś norweskim urzędnikom, na 10 lat trafiają do specjalnego rejestru, co znacznie uprawdopodabnia brutalne ingerencje Barnevernet. Wiele polskich rodzin jest monitorowanych w ten sposób. Opieka społeczna narzuca swoje poradnictwo i wymogi, a jeśli „podopieczni” opierają się, często spotyka ich odebranie dzieci.

 

– Dla Norwegów, którzy są wychowani w tym państwie opiekuńczym, którzy od dziecka spotykają się z tą szeroką pomocą państwa, ale też z ingerencją, jest to bardziej normalne i naturalne. To też nie jest przypadek, że protesty przeciwko Barnevernet wychodzą bardziej ze środowisk imigranckich – od Polaków, Czechów czy Litwinów – przekonywał Maciej Czarnecki, autor książki „Dzieci Norwegii”.

 

 

Źródło: TVN

RoM

 

  


DATA: 2019-01-17 13:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zobacz jak bezwzglednie potrafia interweniowac w zycie rodzinne norwescy funkcjonariusze: https://youtu.be/jFPiKtHLoU i szybko podpisz petycje w obronie wydalonego z Norwegii dzielnego polskiego konsula: https://www.maszwplyw.pl/support-the-polish-consul-,88,k.html
1 miesiąc temu / E.Ma
 
Chyba walczą o dobro dziecka a nie wszyscy rodzice o tym pamiętają że dziecko to też czlowiek
4 miesiące temu / Gonia
 
Oczywiście rodziny katolików...spróbowaliby odebrać dziecko z muzułmanskiej rodziny a kraj spłynął by krwią niewiernych
4 miesiące temu / zgiete karki
 
Bo Norwedzy to homo sovieticus, Szwedzi zresztą też.
4 miesiące temu / bjs
 
Barnevernet to młodszy i jeszcze bardziej GORLIWY brat niemieckiego Jugendamtu, a ten jest z kolei instytucją o korzeniach narodowosocjalistycznych.
4 miesiące temu / Karol
 
Norwegia, Norwegią mało mnie to obchodzi, bo jak wynika z tekstu, im to pasuje. Winę za taki stan rzeczy ponosi rząd w Polsce (bo przecież nie polski), Który robi wszystko aby pozbyć się Polaków z kraju.
4 miesiące temu / nop
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65546"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.