DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Rodzina zamkniętej w celi śmierci Asii Bibi żyje w strachu. Mąż chrześcijanki przerywa milczenie

Rodzina zamkniętej w celi śmierci Asii Bibi żyje w strachu. Mąż chrześcijanki przerywa milczenie
fot.. REUTERS/Handout/FORUM

Mąż Asii Bibi -  pakistańskiej chrześcijanki, która od blisko pięciu lat zamknięta jest w celi śmierci z powodu rzekomego bluźnierstwa - w rozmowie ze stacją BBC powiedział, że jego rodzina często musi zmieniać miejsce zamieszkania, ponieważ otrzymuje pogróżki. Narzekał, że zmiany źle wpływają na dzieci, które nie mogą normalnie się uczyć i żyć.


- Nie możemy pozostać w jednym miejscu zbyt długo – żalił się Ashiq Massih. - Żyjemy w ukryciu. To bardzo trudne, zwłaszcza dla dzieci. One nie mogą nigdzie osiąść na stałe i uczyć się - dodał. Tłumaczył, że jest im niezwykle ciężko z powodu stale towarzyszącego strachu o życie.

 

Asia Bibi została aresztowana w 2009 roku, po tym jak wdała się w kłótnię z muzułmankami o dostęp do wody pitnej. Wyznawczynie islamu oskarżyły ją o rzekomą obrazę proroka Mahometa, za którą w Pakistanie grozi kara śmierci. Asia oczekuje na wyrok. Jeśli kara zostanie wykonana, Bibi będzie pierwszą kobietą w historii Pakistanu, która poniesie śmierć, skazana na podstawie prawa o bluźnierstwie.

 

Czternastoletnia córka Asii Bibi, Esham mówiła, że jej matka padła ofiarą rozzłoszczonego motłochu, który często bierze sprawy w swoje ręce w przypadku bluźnierstwa. Wyznawcy Mahometa atakują także podejrzewanych o bluźnierstwo. Esham wspomina, jak tłum ludzi rzucił się na jej matkę, zerwał z niej ubranie i dotkliwie pobił. – Płakaliśmy, prosiliśmy ich, aby pozwolili jej odejść i przestali ją bić. Oni tymczasem przez prawie godzinę ją maltretowali. Bili także mnie, gdy próbowałam bronić matki – mówiła Esham. Dziewczyna, która początkowo nie wiedziała za co tak straszna kara spotkała jej matkę, teraz stara się wymazać z pamięci obraz jej torturowania.

 

Sprawa Asii Bibii obiła się szerokim echem w kraju, zdominowanym przez wyznawców islamu. W obronie chrześcijanki stanęli gubernator Pendżabu, Salman Taseer i minister ds. mniejszości, Shahbaz Bhatt zamordowany w 2011 roku po tym, jak opowiedział się za reformą prawa o bluźnierstwie.

 

Chrześcijanie w Pakistanie żyją w ogromnym napięciu. Pastor Arif Khokar, który prowadził przez wiele lat mały zbór chrześcijański w Pendżabie powiedział BBC, że wkrótce po tym, jak pokłócił się z sąsiadem został niesłusznie oskarżony o spalenie stron Koranu. – Myślałem, że dostanę ataku serca. – mówił. - Wpadłem w panikę, gdy policja przyszła do mnie i poinformowała o oskarżeniu. Nigdy nie myślałem, że coś podobnego może mi się przytrafić – dodał.  

 

Pastor Khokar miał dużo szczęścia. Nie skazano go na  karę śmierci. Opuścił areszt za kaucją i chociaż nie został zaatakowany, jego rodzina wciąż żyje w strachu. - Wiemy, jakie kary grożą za bluźnierstwo i co dzieje się z oskarżonymi, zwłaszcza z chrześcijanami. Żyjemy w bardzo dużym napięciu – żalił się.

 

 

Źródło: christiandaily.com, AS.


DATA: 2015-02-12 07:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Współcześni męczennicy +
ponad 4 lata temu / AHAWA
 
Dewiacja rządu pakistańskiego osiągnęła poziomu poniżej dna. Pozostaje nam modlitwa.
ponad 4 lata temu / Agamemnon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "33922"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.