DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Rodzina z Zamościa obroniona przed urzędnikami! Skuteczna interwencja Ordo Iuris

Rodzina z Zamościa obroniona przed urzędnikami! Skuteczna interwencja Ordo Iuris
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Dzięki wsparciu prawników z Instytutu Ordo Iuris rodzice z Zamościa zachowali pełnię władzy rodzicielskiej. Postępowanie zostało zainicjowane po tym jak do tamtejszego Sądu Rejonowego wpłynął anonimowy donos stwierdzający, że rodzice rzekomo nie podejmują działań wychowawczych i nie reagują na negatywne zachowania dzieci. Z tego powodu rodzina miała być objęta nadzorem kuratorskim. Późniejsza weryfikacja sytuacji zaprzeczyła wskazanym w piśmie zarzutom.

 

Zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy potwierdził, że rodzice w sposób wzorowy wywiązują się z przysługującej im władzy rodzicielskiej. Dbają o podstawowe potrzeby dzieci oraz zapewniają im odpowiednie warunki życiowe, edukację oraz opiekę medyczną. Informacje zawarte w donosie okazały się zatem niezgodne z prawdą.

 

Z zawiadomienia wynikało, że rodzina z uwagi na zbyt głośne zabawy dzieci jest uciążliwa dla otoczenia sąsiedzkiego. Rodzice zaś rzekomo nie potrafią zapanować nad zachowaniem małoletnich, co miałoby świadczyć o braku kompetencji opiekuńczo-wychowawczych do zajmowania się dziećmi. Poza tym – zdaniem autora donosu – dzieci były zaniedbywane oraz nie miały zapewnionych odpowiednich warunków mieszkaniowych. Sąd zlecił wówczas sprawdzenie sytuacji rodziny kuratorowi zawodowemu. Z wywiadu przeprowadzonego przez profesjonalistę nie wynikało, aby dobro dzieci było w jakikolwiek sposób zagrożone. W związku z tym za całkiem niezrozumiałe należy uznać, że pomimo wydania pozytywnej opinii o rodzinie, kurator za wskazane uznał poddanie wykonywania władzy rodzicielskiej pod nadzór kuratorski, wskazując jako główny problem skromne warunki bytowe i panujący w mieszkaniu podczas niezapowiedzianej wizyty bałagan.

 

Każdego dnia w Polsce sądy opiekuńcze wszczynają z urzędu długotrwałe postępowania w przedmiocie ograniczenia bądź pozbawienia władzy rodzicielskiej. Takie postępowanie w sposób oczywisty powoduje poważne niedogodności zarówno dla dzieci, narażając je na niepotrzebny stres, jak również dla ich rodziców. Do tych rodzinnych tragedii dochodzi nierzadko z powodu anonimowego donosu lub złośliwego zawiadomienia, których wiarygodność jest w wielu przypadkach wątpliwa. Tak też było w tej sprawie. Cieszę się, że przedstawiając w toku niniejszego postępowania szereg dowodów udało się wykazać, że zarzuty stawiane rodzinie są zupełnie nieprawdziwe, i że nie ma tu mowy o jakimkolwiek zagrożeniu dla dobra dzieci – skomentował mec. Karol Peret współpracujący z Instytutem Ordo Iuris w ramach Programu Centrum Interwencji Procesowej.

 

Anonimowe donosy stanowią jedną z najczęstszych przyczyn wszczynania postępowania rodzinnego, mającego na celu ingerencję sądu we władzę rodzicielską. Niezweryfikowana w żaden sposób informacja co do rzekomych uchybień w wykonywaniu władzy rodzicielskiej daje podstawę do zainicjowania postępowania, którego wynik może mieć wpływ na dalszy los rodziny.

 

Niezmiernie cieszy, że sprawa rodziny z Zamościa zakończyła się dla niej pozytywnie. Niezrozumiałe pozostaje jednak, dlaczego profesjonalista, który na zlecenie sądu miał zbadać sytuację rodziny z Zamościa, mimo stwierdzenia, że informacje zawarte w anonimowym donosie są nieprawdziwe, zarekomendował kontynuowanie postępowania – zaznacza Magdalena Majkowska z Ordo Iuris.

 

Przed Sądem Rejonowym w Zamościu rodziców reprezentował mec. Karol Peret z Programu Centrum Interwencji Procesowej, dzięki któremu prawnicy-praktycy z całej Polski mogą włączyć się w działania Instytutu Ordo Iuris, mające na celu ochronę rodziny.

 


Źródło: ordoiuris.pl
MWł

 

 


DATA: 2018-08-23 21:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mieszkamy w UK mamy 6 dzieci i przynamniej 3 razy w roku donosza na nas tubylcy. Pod kuratorem jestesmy od Maja 2016. W Maju 2018 roku podjeli decyzje o odebraniu dzieci. Odwolalismy sie i Sad ustalil ze nie maja dowodow wiec dzieci wciaz sa z nami. Traktujemy to jako krzyz. Tubylcy maja problem ze mamy za duzo dzieci, nawet doniosa do Social Services ze dziecko na roweze za daleko odjechalo na spacerze albo ze na plot weszlo
ponad 1 rok temu / Natanistka
 
Dziękuję Instytutowi Ordo Iuris. Wspieram finansowo. Proszę również innych o zainteresowanie i wspieranie. To nie jest praca zawodowo-zarobkowa
ponad 1 rok temu / Ceterum censeo
 
Tu nie chodzi o to, że "przecież żadnych nieprawidłowości nie było", ale o to, że państwowe hieny je wyszukują. A gdyby były "nieprawidłowości", to co?? Bałagan? Krzyczenie na dzieci? Bieda? Ciasne mieszkanie? To już wolno państwowej hydrze rozbijać rodziny, gwarantując odebranym dzieciom zostanie sierotami za życia rodziców? Z powodu "bałaganu", "krzyków", "klapsów", "ciasnoty", "biedy" i innych wykroczeń? Ci pełni pychy słudzy państwowej hydry myślą sobie, że przez kilka tysięcy lat naszej cywilizacji była istna katastrofa humanitarna (przed XXw. WSZYSCY kwalifikowaliby się do wymyślonych przez państwo "patologicznych rodzin", w tym i Święta Rodzina)? I dopiero państwo opiekuńcze położyło kres tej wiekowej niesprawiedliwości? Jaką trzeba mieć pychę, by śmieć odbierać dzieci za to, co prawie zawsze występowało w dziejach ludzkości, i to wszędzie? Jeszcze raz: nawet gdyby były "nieprawidłowości", to Ordo Iuris powinno o tę rodzinę walczyć.
ponad 1 rok temu / aaa
 
"Specjalista" kurator powinien ponieść konsekwencje, minimum konsekwencje zawodowe z powodu niekompetencji. Fałszywy donosiciel powinien być ścigany z urzędu, złapany i skazany ...
ponad 1 rok temu / Morus
 
Szatanski plan niszczenia rodziny!! Pozal się Panie! Modlitwa za Polskie rodziny żeby diabeł nam nie zrobił tego co na zachodzie Europy! Broń Panie Boże!
ponad 1 rok temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.