DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Rodzina z Białogardu już się nie ukrywa – wróciła do rodzinnego domu

Rodzina z Białogardu już się nie ukrywa – wróciła do rodzinnego domu
Fot. y0s1a / sxc.hu

Rodzice, którzy krótko po porodzie zabrali swoje dziecko ze szpitala w Białogardzie, by nie zostało poddane przymusowym szczepieniom, są już – wraz z córeczką – we własnym domu.

 


O powrocie poinformował media mecenas Arkadiusz Tetela, pełnomocnik rodziny. Zapewnił, że wszyscy, a przede wszystkim dziecko i matka dobrze się czują. – Są bardzo szczęśliwi, bo długo czekali na tę chwilę. Niemowlę jest w dobrym stanie zdrowia. Było przebadane przez lekarza przed wyjazdem, jak i na miejscu, w domu. Badania przeszła też mama dziecka. W domu odbyła się też wizyta położnej – powiedział.


Sąd w Białogardzie wycofał się z decyzji o ograniczeniu praw rodzicielskich dwojga mieszkańców Połczyna Zdroju, jednak postępowanie dotyczące wymienionej restrykcji jest nadal w toku. W piątek 13 października odbędzie się rozprawa, na której małżeństwo wreszcie będzie mieć okazję do zabrania głosu we własnej sprawie.


– Rodzice chcą, aby sąd w końcu wysłuchał ich i usłyszał ich relację. Do tej pory matka dziecka w ogóle nie została wysłuchana przez sąd. Biorąc pod uwagę trudną sytuację, w jakiej znajdowali się rodzice, którzy mieli obawę, że kurator podejmie decyzje co do zabiegów medycznych, do których sami mieli wątpliwości, ukrywali się i nie mogli stawić się na wyznaczoną rozprawę. Dlatego wysłali do sądu list, w którym opisują swoją sytuację – poinformował mec. Tetela. 


Przy okazji spotkania z dziennikarzami pełnomocnik sprostował informacje kolportowane przez personel białogardzkiej placówki medycznej. W świat poszły m.in. doniesienia mówiące, że rodzice dziecka po jego porodzie odmówili zgody na zastosowanie wszelkich standardowych procedur.


Z tego, co wiem, rodzice zgodzili się na pobranie krwi z pięty dziecka. Dziecko miało zrobione badanie przesiewowe słuchu. Wykonano ponadstandardowe badanie USG ciemiączka pod kątem tego, czy można zaobserwować krwawienia i czy konieczne jest podanie witaminy K – stwierdził mecenas.


Rodzice złożyli w minionym tygodniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szpital poprzez podanie dziecku preparatu Vitacon – według skarżących, niebezpieczny dla noworodków. Małżeństwo zarzuca placówce pochopne wystąpienie o ograniczenie praw rodzicielskich, gdyż żadna z procedur, których dotyczył spór, nie zaliczała się do ratujących zycie.


–  Zdaniem ojca i matki noworodka, to działanie pozbawiło całą rodzinę radości ze spotkania z dzieckiem, a zmusiło ją do ukrywania się i przeżywania stresu. Prowadzenia życia trochę jak uciekinierzy – podkreślił reprezentant rodziny.

 


Źródło: tvp.info

RoM

  

 


DATA: 2017-09-23 12:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zadośćuczynienie dla rodziców powinno być w wysokości minimum 2 mln pln i powinna być zapłacona NIE Z BUDŻETU PAŃSTWA tylko z budżetu personelu szpitala i wszystkich innych osób, które przyczyniły się do stresu rodziców.
3 miesiące temu / Niesamowite
 
Podczas czytania tego artykułu też miałem refleksje, że rodzina powinna dostać odszkodowanie. Nie wiem czy 10 milionów złotych byłoby odpowiednią kwotą, ale wygląda nieźle ;) Ponieważ żyjemy w takim systemie "prawnym" to oczywiście ma zapłacić państwo polskie czyli - my. (1)
8 miesięcy temu / Stroke
 
proszę mi powiedzieć i jak to ma się teraz do zmiany ustawy o sądownictwie? Do rozprawy sędziego będzie wybierał minister, prezydent czy kto? Gdzie tu sprawiedliwość sądowa.
8 miesięcy temu / obserwator
 
Do Anna-chyba minister powinien zapłacić z własnej kieszeni,to on forsuje szczepionki.lekarz bał się,że jak nie zgłosi to będzie dyscyplinarnie zwolniony.Niech Pani nie pisze bezmyślnie.
8 miesięcy temu / ulla
 
Chwala Bogu. Teraz, oby w sadzie sprawy poszly jak nalezy.
8 miesięcy temu / emji
 
Powinien lekarz i sąd zapłacić z własnej kieszeni sowite odszkodowanie za stres,terror,dyskryminację i brak tak popularnej dziś "tolerancji".
8 miesięcy temu / Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.