DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Rodzina to siła! Marsz dla Życia i Rodziny w obiektywie [FOTO]

Rodzina to siła! Marsz dla Życia i Rodziny w obiektywie [FOTO]
Fot. Maciej Ławniczak

Słoneczny, radosny marsz afirmacji rodziny, życia, miłości przeszedł ulicami Warszawy. Prezentujemy fotoreportaż z niedzielnej manifestacji przywiązania do naszych niezmiennych wartości. 

 

Uczestnicy wydarzenia afirmowali prawo do życia oraz wartości prorodzinne. Podkreślali również konieczność obrony rodziny przed licznymi ideologicznymi zagrożeniami. W wydarzeniu wziął udział prezydent Andrzej Duda, który przyjął zaproszenie organizatorów.

 

„Wspólnie brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami stolicy. Wydarzenie zgromadziło wielu Warszawiaków, ale także osób z różnych zakątków naszego kraju, które zdecydowały się publicznie zamanifestować swoje przywiązanie do prawa naturalnego, prawa do życia od poczęcia oraz wspólnie bronić rodziny przed atakami. Niedzielny Marsz dla Życia i Rodziny był wyjątkowy ze względu na obecność prezydenta Andrzeja Dudy, który wziął udział w tej prorodzinnej manifestacji.

 

Jesteśmy zaszczyceni tym, że pan prezydent Andrzej Duda przyjął nasze zaproszenie i wziął udział w Marszu dla Życia i Rodziny., To dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że polskie rodziny mają takiego sojusznika, jakim jest najważniejsza osoba w państwie. Ufamy, że dzięki jego politycznej aktywności, rodzina oraz małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, będą chronione na wielu poziomach – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

 

Atmosfera tegorocznego Marszu przypominała tę, znaną z lat ubiegłych. Jednak, jak podkreślają organizatorzy, w tym roku manifestacja miała dwa wymiary. Pierwszy z nich to pozytywna afirmacja wartości chrześcijańskich, naturalnego ładu społecznego, a także konieczność zwiększenia ochrony prawa do życia od poczęcia. Wskazywano, że już 22 października Trybunał Konstytucyjny zajmie się kwestią zgodności z ustawą zasadniczą tak zwanej przesłanki eugenicznej, dzięki której obecnie statystycznie dokonuje się w ciągu roku blisko 1 000 aktów zabicia dziecka nienarodzonego.

 

Drugim ważnym wymiarem Marszu była, jak wskazują organizatorzy, konieczność obrony rodziny przed zagrożeniami ideologicznymi. – Największy bój XXI wieku będzie toczony o rodzinę. Już dziś obserwujemy niezwykle radykalne działania lewicowych aktywistów, którzy coraz częściej wprost lub w nieco zawoalowany sposób, mówią o konieczności zniszczenia rodziny – wskazuje Paweł Ozdoba.

 

Prezes Centrum Życia i Rodziny dodaje, że dziś pomimo tego, że rodzina jest fundamentem naszego społeczeństwa i cywilizacji, coraz częściej jest kontestowana i atakowana przez radykalne lewicowe ideologie. – Podważa się małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, prawo rodziców do wychowania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami oraz promuje ideologiczne konstrukty mówiące o tzw. płci społeczno-kulturowej. Naturalny porządek i chrześcijańskie wartości są dziś zagrożone przez radykalnych ideologów – podkreśla.

 

Organizatorem wydarzenia było Centrum Życia i Rodziny. W manifestacji wzięła udział m.in. Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, a także ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Bractwa Małych Stópek oraz ks. Dominik Chmielewski. Marsz dla Życia i Rodziny był wspierany przez znanych publicystów m.in. Jana Pospieszalskiego, Pawła Lisickiego, Grzegorza Górnego, satyryka Jerzego Skoczylasa oraz aktora Dariusza Kowalskiego.

 

Źródła: Centrum Życia i Rodziny, PCh24.pl

Fot. Maciej Ławniczak

 

 

Marsz_2

 

Marsz_5

 

Marsz_8

 

Marsz_15

 

Marsz_17

 

Marsz_37

 

Marsz_35

 

Marsz_29

 

Marsz_23

 

Marsz_28

 

Marsz_52

 

Marsz_48 (1)

 

Marsz_49

 

Marsz_57

 

Marsz_66

 

Marsz_61

 

Marsz_62

 

 

Fotografie: Maciej Ławniczak

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-20 21:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piękne zdjęcia.
1 miesiąc temu / toni1
 
przepisy tego zgromadzenia nie obowiązywały?
1 miesiąc temu / lil
 
Jakże piękne są tradycyjne wartości. Podpisuję się pod tymi wartościami obiema rękami! Boże, miej w Swojej Opiece polskie rodziny, matki, ojców, dzieci, młodzież!
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
Brawo Rodzina! Brawo wy!
1 miesiąc temu / Jola i Agata, r
 
PREZYDECIE OSTATNIA NADZIEJO NASZA ZDEJM MASKE BADZ W KONCU PREZYDENTEM POLAKOW A NIE MASONOW
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Lud bez kagańców, prezydent okutany po uszy. Czego boi się prezydent!??!
1 miesiąc temu / GreAnn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.