DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 51  >   FELIETONY

Roberto de Mattei

Rodzina na celowniku szatana

Rodzina na celowniku szatana

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kardynał Robert Sarah, bez wątpienia jedna z najwybitniejszych postaci kolegium kardynalskiego, w swoim wystąpieniu podczas synodu na temat rodziny nakreślił zwięzły, lecz dramatyczny obraz sytuacji, w jakiej znajduje się rodzina u początku trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa.

 

Teologiczne rozeznanie – mówił afrykański hierarcha – pozwala nam dostrzec w naszej epoce dwa nieoczekiwane zagrożenia, niemal jak dwie Bestie z Apokalipsy, stojące na przeciwstawnych biegunach, z jednej strony bałwochwalcze uwielbienie wolności na Zachodzie, z drugiej – islamski fundamentalizm, czyli z jednej strony ateistyczny sekularyzm, z drugiej religijny fanatyzm. Mówiąc hasłowo, stoimy między gender a ISIS. Rzezie dokonywane przez islamistów i roszczenia libertynów regularnie walczą ze sobą o pierwsze strony gazet. Z tych dwóch rodzajów radykalizacji wynikają dwa główne zagrożenia dla rodziny: jej subiektywistyczna dezintegracja na zsekularyzowanym Zachodzie (poprzez łatwy i szybki rozwód, aborcję, związki homoseksualne, eutanazję i tym podobne) oraz pseudorodzina zideologizowanego islamu, który legitymizuje poligamię, zniewolenie kobiet, niewolnictwo seksualne, małżeństwo dzieci…

Wiele oznak wskazuje, iż obydwa te nurty wypływają z tego samego, demonicznego źródła. W odróżnieniu od Ducha Prawdy, który wspomaga jedność w różnorodności, faworyzują one zamęt bądź podporządkowanie. Domagają się ponadto powszechnej i totalitarnej regulacji rzeczywistości, są agresywnie nietolerancyjne, niszczą rodzinę, społeczeństwo i Kościół, a także są otwarcie antychrześcijańskie (…) Nie można łączyć Chrystusa z Belialem! Tym, czym w XX wieku były nazi‑faszyzm i komunizm, dzisiaj są zachodnie homoseksualne i proaborcyjne ideologie oraz islamski fanatyzm.

Głos kardynała Saraha nie był odosobniony. O roli szatana wspomniał również arcybiskup Péter Fülöp Kocsis, głowa Kościoła katolickiego obrządku bizantyńsko‑węgierskiego, stwierdzając, że świat rodziny jest celem ataku – okrutnego i strasznego ataku, a ten atak pochodzi od diabła. Zwierzchnik Archieparchii Hajdúdorog podkreślił, że musimy nazwać te diabelskie siły po imieniu, ponieważ toczymy walkę duchową, zmagając się z atakami szatana w naszych czasach.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Wyniki exit poll wyborów na Ukrainie nie zaskoczyły obserwatorów. Wygrała, zgodnie z przewidywaniami, partia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Sługa Narodu.

 
 

Blisko połowa Polaków niechętnie patrzy na zaangażowanie wielu firm w Polsce po stronie homolobby. W ostatnich tygodniach liczne marki, w tym odzieżowe, nachalnie promowały homoseksualizm.

 

Bojkot firmy Netflix przez organizacje broniące życia może być jedną z przyczyn rosnących strat finansowych tego medialnego giganta – uważają analitycy rynku i komentatorzy. Jak nietrudno się domyślić, wśród bojkotujących są głównie chrześcijanie, sprzeciwiający się radykalnie lewicowym treściom, promowanym przez platformę video.

 

Mecenas Jerzy Kwaśniewski, przypomniał, że Polska w 2009 roku nie odcięła się od deklaracji terezińskiej. Wówczas na konferencji The Holocaust Era Assets Conference reprezentował nas Władysław Bartoszewski.

 

Kościół w Niemczech od lat ma wizerunek bardzo postępowego, a wielu jego biskupów wprost odrzuca doktrynę katolicką, uzasadniając to „względami duszpasterskimi”. Jak zdaje egzamin duszpasterstwo tamtejszych postępowych duchownych? Statystyki są nieubłagane: niemieccy wierni masowo opuszczają Kościół.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.