DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 51  >   FELIETONY

Roberto de Mattei

Rodzina na celowniku szatana

Rodzina na celowniku szatana

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kardynał Robert Sarah, bez wątpienia jedna z najwybitniejszych postaci kolegium kardynalskiego, w swoim wystąpieniu podczas synodu na temat rodziny nakreślił zwięzły, lecz dramatyczny obraz sytuacji, w jakiej znajduje się rodzina u początku trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa.

 

Teologiczne rozeznanie – mówił afrykański hierarcha – pozwala nam dostrzec w naszej epoce dwa nieoczekiwane zagrożenia, niemal jak dwie Bestie z Apokalipsy, stojące na przeciwstawnych biegunach, z jednej strony bałwochwalcze uwielbienie wolności na Zachodzie, z drugiej – islamski fundamentalizm, czyli z jednej strony ateistyczny sekularyzm, z drugiej religijny fanatyzm. Mówiąc hasłowo, stoimy między gender a ISIS. Rzezie dokonywane przez islamistów i roszczenia libertynów regularnie walczą ze sobą o pierwsze strony gazet. Z tych dwóch rodzajów radykalizacji wynikają dwa główne zagrożenia dla rodziny: jej subiektywistyczna dezintegracja na zsekularyzowanym Zachodzie (poprzez łatwy i szybki rozwód, aborcję, związki homoseksualne, eutanazję i tym podobne) oraz pseudorodzina zideologizowanego islamu, który legitymizuje poligamię, zniewolenie kobiet, niewolnictwo seksualne, małżeństwo dzieci…

Wiele oznak wskazuje, iż obydwa te nurty wypływają z tego samego, demonicznego źródła. W odróżnieniu od Ducha Prawdy, który wspomaga jedność w różnorodności, faworyzują one zamęt bądź podporządkowanie. Domagają się ponadto powszechnej i totalitarnej regulacji rzeczywistości, są agresywnie nietolerancyjne, niszczą rodzinę, społeczeństwo i Kościół, a także są otwarcie antychrześcijańskie (…) Nie można łączyć Chrystusa z Belialem! Tym, czym w XX wieku były nazi‑faszyzm i komunizm, dzisiaj są zachodnie homoseksualne i proaborcyjne ideologie oraz islamski fanatyzm.

Głos kardynała Saraha nie był odosobniony. O roli szatana wspomniał również arcybiskup Péter Fülöp Kocsis, głowa Kościoła katolickiego obrządku bizantyńsko‑węgierskiego, stwierdzając, że świat rodziny jest celem ataku – okrutnego i strasznego ataku, a ten atak pochodzi od diabła. Zwierzchnik Archieparchii Hajdúdorog podkreślił, że musimy nazwać te diabelskie siły po imieniu, ponieważ toczymy walkę duchową, zmagając się z atakami szatana w naszych czasach.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

W sobotę odbyła się debata polityków kandydujących w prawyborach Platformy Obywatelskiej. Zwycięzca zostanie przedstawicielem formacji w wyborach prezydenckich 2020. Chociaż Jacek Jaśkowiak odwoływał się do niemieckiej chadecji, to zarówno poglądy wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jak i prezydenta Poznania trudno uznać za przykład chrześcijańskiego stosunku do kwestii aborcji.

 
 

W tym roku w programie trwającego w Białymstoku Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Żubroffka” po raz pierwszy miał miejsce oddzielny przegląd – tzw. blok filmów, których bohaterami są homoseksualiści. Wybrane na festiwalowy blok filmy pokazują osoby LGBT jako współczesnych herosów „przełamujących normy zaściankowego środowiska”. Organizatorzy festiwalu mówią wprost, że tegoroczny blok filmowy – nazwany „Tęczowe Szorty” – włączyli w program z powodu wydarzeń, jakie miały miejsce podczas pierwszego „marszu równości”, który 20 lipca przeszedł ulicami Białegostoku.

 

W regionalnym parlamencie hiszpańskiej autonomicznego regionu Estramadura pojawiło się z przesłaniem… ośmioletnie dziecko. W czasach pajdokracji i infantylizacji polityki nie jest to specjalny hit, gdyby nie to, że Elsa od czwartego roku życia jest… transseksualistką. Zadaniem dziecka było przekonanie lokalnych deputowanych do przyjęcia nowych przepisów na rzecz społeczności LGBT. Modus operandi jest ten sam co w przypadku Grety Thunberg, ale tym razem walkę o klimat zastępuje walka w interesie ruchu LGTB.

 

Poseł Sebastian Kaleta opracował raport prezentujący działalność niektórych organizacji korzystających z dotacji stołecznego ratusza. Do dokumentu dotarł portal tvp.info. Wynika z niego jakie akcje realizowano oraz ile publicznych pieniędzy trafiło do organizatorów. Włos się jeży na głowie!

 

Czy gwiazda mediów bez politycznego zaplecza może zostać prezydentem dużego państwa w Europie? Może. Dowiódł tego Wołodymyr Zełenski.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.