DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2020 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Rodzina jest zagrożeniem dla kobiet i dziewcząt. Szokujące tezy raportu ONZ!

Rodzina jest zagrożeniem dla kobiet i dziewcząt. Szokujące tezy raportu ONZ!
źródło: pixabay.com
#ONZ    #RODZINA    #GENDER    #HOMOSEKSUALIZM

Takie zjawiska jak rozwody, kohabitacja, tzw. małżeństwa jednopłciowe, dzieci rodzące się poza związkami małżeńskimi czy seks wśród nastolatków mają odzwierciedlać rosnące upodmiotowienie kobiet, zaś miejscem prawdziwie niebezpiecznym dla kobiet i dziewcząt okazuje się rodzina. Do takich niecodziennych wniosków doszły autorki raportu Jednostki Narodów Zjednoczonych ds. Kobiet (UN Women).

 

O tym szokującym dokumencie, który - zdaniem obrońców życia i rodziny - stanowi „kolejną zmarnowaną okazję do pomocy kobietom i dziewczętom na świecie”, pisze w swym biuletynie Katolicki Instytut Praw Człowieka i Rodziny (C-FAM) z USA.

 

Raport przedstawia rodzinę jako miejsce prawdziwie niebezpieczne, w którym kobiety i dziewczęta nie otrzymują tego, co jest im potrzebne, tracąc tam jednocześnie własną autonomię. Rodzinę wielokrotnie określa się jako „ambiwalentną przestrzeń”, zaś jako źródło prawdziwego ubogacenia wskazuje się poligamię i związki jednopłciowe, które – według zwolenników tez zawartych w dokumencie – przyczyniają się do niszczenia patriarchalnej struktury rodziny.

 

Zdaniem C-FAM, pełen błędów ortograficznych i gramatycznych oraz pospiesznie zredagowany raport UN Women jest świadectwem niezrozumienia istoty międzynarodowego ustawodawstwa dotyczącego praw człowieka. Autorki traktują tekst jako okazję do wyrażenia swych własnych poglądów lub powołują się na niewiążące prawa, jak choćby tzw. zasady Yogyakarty, które były próbą uwzględnienia międzynarodowych praw człowieka w stosunku do kwestii orientacji seksualnych i „świadomości Genderowej”.

 

Jednostka Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Upodmiotowienia Kobiet (UN Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women) powstała w lipcu 2010 r. Jej zadaniem jest przyspieszenie tempa prac dotyczących praw kobiet i dziewcząt na całym świecie.

 

 

KAI

pt


DATA: 2019-07-19 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TYLKO rodzina pełna, oparta na Bogu, Bogiem silna gdzie obydwoje małżonkowie uczestniczą we Mszy Św.spowiadają się i posilają ciałem Pana Jezusa, modlą się za siebie i za swoje dzieci podczas wspólnej modlitwy różańcowej może wychować zdrowe, prawidłowo funkcjonujące potomstwo. Niestety w USA jest mnóstwo rodzin niepełnych. Skoro tak się dzieje z różnych przyczyn np zdrady, alkoholizmu, narkomanii, seksoholizmu etc. nie są w stanie właściwie podejmować swoich ról wychowawczych. Istotnie w takich patologicznych rodzinach kobiety i dziewczęta mogą być źle traktowane, okalaczane psychicznie, fizycznie czy seksualnie. Zarówno dobro jak i zło dla dziecka zaczyna się w rodzinach, dlatego tak ważne jest aby rodzina była Bogiem silna aby mogła być podobna do Świętej Rodziny z Nazaratu, aby była kolebką dla dzieci, miłością opartą na Bogu i drogowskazem do wiecznego zbawienia. Dodatkowe patologizowanie rodziny takie jak poligamia, małżeństwa jednopłciowe może jedynie pogorszyć obecną sytua
5 miesięcy temu / b.maciejewska-7
 
Siedziba ONZ została wybudowana na ziemi ofiarowanej przez Johna D. Rockefeller???
5 miesięcy temu / Al Gore
 
ONZ jest zagrozeniem dla ludzkosci
6 miesięcy temu / N
 
Ta ONZ to gniazdo jadowitego lewactwa.
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
oni zajmuj się rodzinami na całym świecie a wy patrzycie z perspektywy Polski
6 miesięcy temu / klik
 
@Druh Ryszard- Drogi Druhu,to nieładnie zarzucać tym organizacjom bezmyślne działanie. Bo ono takie nie jest. Pora sobie uświadomić, że ci ludzie to nie są idioci. Oni wprowadają w życie doskonale opracowany i przemyślany plan. To nie pomyłki, czy niezrozumienie tematu. To świadome, konsekwentne działanie. A sprawianie wrażenia przypadkowości ma jedynie rozbrajać nasz opór i czynić nas bezbronnymi.
6 miesięcy temu / PM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.