DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Rodzina, uchodźcy, ŚDM. Premier Szydło na audiencji u papieża Franciszka

Rodzina, uchodźcy, ŚDM. Premier Szydło na audiencji u papieża Franciszka
Źródło: premier.gov.pl fot. P. Tracz /KPRM
#WATYKAN    #WIZYTYA    #ŚDM    #AUDIENCJA    #PAPIEŻ    #FRANCISZEK    #PIS    #SZYDŁO    #PREMIER

Papieska pielgrzymka do Polski, a także zagadnienia społeczne i międzynarodowe, w tym problemy rodziny, przyjmowania uchodźców i sytuacji w rejonach konfliktów – to tematy o których premier Beata Szydło rozmawiała z papieżem Franciszkiem podczas piątkowej audiencji.

 

Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, „podczas serdecznych rozmów stwierdzono pozytywny wkład Kościoła katolickiego w życie społeczeństwa polskiego”. Mówiono też o niedawnych uroczystościach w Gnieźnie i Poznaniu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, w których wziął udział legat papieski, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin.

 

Podczas spotkania podjęto też temat wizyty, którą Ojciec Święty złoży w Polsce w lipcu w związku ze Światowym Dniem Młodzieży. - Mówiłam o tym, że młodzi ludzie czekają, cieszą się na jego przyjazd do Polski. Rozmawialiśmy też o polskich rodzinach, rozmawialiśmy o Polsce, papież bardzo podziękował, cieszył się, z tego, że w Polsce wprowadzane są programy, które mają wspierać też rodziny – powiedziała premier.

 

Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, poruszony został też temat przyjmowania uchodźców oraz omówiono niektóre problemy dotyczące wspólnoty międzynarodowej, takie jak pokój i bezpieczeństwo, konflikt w Syrii oraz sytuacja humanitarna na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.

 

Tuż przed audiencją u papieża Franciszka premier Beata Szydło wzięła udział w Mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana w bazylice watykańskiej. Po Mszy św., która przypadła w 35. rocznicę zamachu na papieża Polaka, szefowa polskiego rządu złożyła kwiaty przy jego grobie.


 

Źródło: KAI, TVP Parlament

MA

DATA: 2016-05-13 15:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najważniejsze pytanie: Czy poruszono temat ustawy antyaborcyjnej?
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Tematem spotkania była wizyta Franciszka i uchodźcy... Może jestem w mniejszości, ale nie zgadzam się ze słowami pani premier, że polscy katolicy tak bardzo oczekują na przybycie Franciszka. A co do imigrantów, to nikt ich tu nie chce. I nie zmieni tego nawet przyjazd papieża.
ponad 4 lata temu / tradycyjny katolik
 
Cieszę się, że nasza pani premier - zgodnie w wielowiekowym kanonem - potrafiła się ubrać na audiencję u papieża. Brawo! Aż miło popatrzeć! A że rozmowy były serdeczne, czyż należy się temu dziwić? Wszak Polska to jeden z niewielu krajów, które jeszcze żyją katolicką wiarą (choć słabnącą). Ciekawe, czy papież dowiedział się i jak zareagował, że nasza pani premier ma syna diakona? To raczej wyjątkowa rzadkość, więc tym bardziej powinno przyjaźnie usposobić papieża do swojej rozmówczyni jako prawdziwej katoliczki (wszak w takich domach najczęściej rodzą się powołania).
ponad 4 lata temu / Ultramontanin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.