DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Rodzicu! Sprawdź, czy Twoje dziecko nie poszło dziś na wagary motywowane ideologią!

Rodzicu! Sprawdź, czy Twoje dziecko nie poszło dziś na wagary motywowane ideologią!
FOT.©Leon Tanguy/MAXPPP/FORUM

15 marca w Warszawie i kilku innych polskich miastach ma dojść do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Uczniowie uczestniczący w wydarzeniu planują przejść przez stolicę, zamiast przebywać w szkole i zdobywać wiedzę, co stanowi ich główny obowiązek.

 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to doskonałe wytłumaczenie dla omijania szkoły szerokim łukiem. Uczniowie mogą bowiem zarzekać się, że nie wzięli udziału w lekcjach z powodu „troski o klimat”, a nie na przykład z lenistwa lub nieprzygotowania do sprawdzianu. W ten sposób stawiają się w roli osób zaangażowanych społecznie i odpowiedzialnych za przyszłość, a nie wagarowiczów.

 

To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć o Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Wydarzenie stanowi bowiem część szerszego ruchu ekologistycznego, a 15 marca protestować mają uczniowie w 92 krajach. Zawsze w takich sytuacjach pojawia się pytanie o spontaniczność i oddolnych charakter młodzieżowych działań.

 

POLECAMY TEKST: Strajki uczniów w 92 krajach. Jak wykorzystuje się dzieci w ideologicznej walce o klimat

 

Pomysł wagarów motywowanych ideologicznie zrodził się po COP24 w Katowicach. Ruch związany jest z poglądem uczennicy Grety Thurnberg. Sprzeciwiała się ona „bierności rządzących” wobec zmian klimatycznych, które „zieloni” uznają za efekt działalności człowieka. Uczennica zauważyła, że efekt potencjalnych zmian w przyszłości najbardziej odczują ludzie obecnie młodzi.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć o alarmistycznym stanowisku ekspertów ONZ, którzy 30 lat temu informowali, że ludzkość ma… 10 lat na zatrzymanie i odwrócenie procesu „globalnego ocieplenia”.

 

POLECAMY TEKST: 30 lat temu ONZ wieszczył katastrofę klimatyczną. Miała nas czekać śmierć głodowa i zatonięcie wysp

 

Po 30 latach od tej deklaracji z powodu zmian środowiskowych z głodu miały wyginąć całe narody, a wiele wysp i fragmentów stałego lądu miało zostać zalanych. Wtedy też można było odnosić wrażenie, że problem dotyczy szczególnie ludzi młodych. Wtedy też – tak jak i dziś – mówiono, że działania należy podjąć bezzwłocznie. Jednak ówczesne opinie ekspertów okazały się błędne.

 

 

Źródło: radiozet.pl

MWł

 

 

Polecamy również film: Globalne ocieplenie czy globalna manipulacja?

 

  


DATA: 2019-03-15 15:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Warto w tym miejscu przypomnieć o alarmistycznym stanowisku ekspertów ONZ, którzy 30 lat temu informowali, że ludzkość ma? 10 lat na zatrzymanie i odwrócenie procesu ?globalnego ocieplenia?." Gdzie tu sprzeczność? Nie da się już zatrzymać globalnego ocieplenia, teraz mamy już tylko wybór pomiędzy końcem cywilizacji a lokalnymi katastrofami.
3 miesiące temu / tak
 
Jerzy Urban musi być strasznie dumny, że jego szkoła dziennikarstwa święci takie tryumfy, nawet wśród jego rzekomo zaciekłych wrogów.
3 miesiące temu / asdf
 
W ramach ciekawostki powiem, że szkoły wcale nie usprawiedliwiają nieobecności "bo ktoś był na strajku", a jak ktoś chce iść na wagary, to nie portzebuje do tego okazji.
3 miesiące temu / Andrzej_Czapla
 
Ta wiadomość powinna ukazać się o jeden lub dwa dni wcześniej. Teraz to musztarda po obiedzie.
3 miesiące temu / hb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66873"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.