DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Rodzice z Białogardu mogą przestać się ukrywać. Sąd cofnął decyzję o nadzorze kuratora

Rodzice z Białogardu mogą przestać się ukrywać. Sąd cofnął decyzję o nadzorze kuratora
źródło: youtube.com

Sąd Okręgowy w Koszalinie cofnął decyzję o tymczasowym ograniczeniu praw rodzicielskich rodzicom, którzy w piątek bez zgody lekarzy zabrali swoje nowo narodzone dziecko ze szpitala w Białogardzie.

 

- Sąd zadecydował o cofnięciu decyzji o ograniczeniu praw rodzicielskich do dziecka w zakresie decydowania o opiece okołoporodowej. Decyzja ta została podjęta w związku z tym, że opieka okołoporodowa już dziecka nie dotyczy, w związku z tym utrzymywanie decyzji jest bezzasadne – powiedział w rozmowie z portalem onet.pl Sławomir Przykucki, rzecznik koszalińskiego sądu.

 

Decyzja ta oznacza, że najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj rodzina wyjdzie z ukrycia i powróci do swojego domu. - Uchylenie kuratora było jedynym warunkiem, by rodzina mogła wrócić do domu. Bardzo się cieszymy z takiej decyzji sądu, nie ukrywam, że mocno tego oczekiwaliśmy – podkreślił mec. Arkadiusz Tetela, pełnomocnik rodziny.

 

Jak podaje Onet, 13 października w Sądzie Rejonowym w Białogardzie ma się odbyć rozprawa dotycząca już stałego ograniczenia praw rodzicielskich dla rodziców noworodka. Na tych rozprawach państwo S. już jednak się pojawią. Sami również podjęli własne kroki prawne. Jak ustalił już wczoraj Onet, chcą oni domagać się rekompensaty od szpitala.

 

- Moi klienci złożyli dziś zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarzy białogardzkiego szpitala. Chodzi o narażenie zdrowia i życia dziecka poprzez chęć podania mu leku, który od dwóch lat jest wycofany z polskiego rynku - powiedział mec. Tetela.

 

 

Źródło: onet.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-09-20 14:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie istniejecoś coś takiego jak obowiązkowe szczepienia.
9 miesięcy temu / @pytanie
 
czy to rozwiazuje kwestie obowiazkowego ustawowo szczepienia czyli mordowania, a w najlepszym razie okaleczenia malych ludzi na cale zycie???????? zadam zniesienia tych hitlerowskich i bolszewickich czyli komunistycznych metod niszczenia Polakow, zniesc ustawe o bowiazkowychj szczepieniach, lajdusy
9 miesięcy temu / pytanie
 
Na marginesie-jak lekarz nie poda szczepionki to go ściga Radziwiłł,jak poda-rodzice-co by nie zrobił czeka go sąd-czy to nie paranoja?
9 miesięcy temu / ulla
 
13 października? Możecie mówić, że przesadzam, ale wydaje mi się właśnie toczy się bitwa o Polaków: czy zachowamy Boży porządek, czy będziemy tak jak reszta pozwalać na rządy urzędników, na finansowanie kilkudziesięciu dawek szczepionek dla każdego małego Polaka z publicznych pieniędzy, a później już tylko krok do zgody na opłacanie z publicznej kasy antykoncepcji, aborcji dla każdego. Oczywiście na operacje ratujące życie często przez to nie wystsrczy.
9 miesięcy temu / BP
 
Właśnie ogładałem konferencję prasową nt. szczepionek z udziałem ministra Radziwiła i marszałka Karczewskiego. Przełączając kanały zauważyłem że na żądowej TVP Info transmisja konferencji jest opużniona o jakieś dwie minuty w stosunku do TVN24 i Polsat News. Przypadek???? Ministrze Radziwił czego pan się boi?
9 miesięcy temu / noname
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.