DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Rodzice-dywersanci kontra „geremszczyzna”

Rodzice-dywersanci kontra „geremszczyzna”

Na odcinku przymusowej edukacji 6-latków ministerstwo kierowane przez Joannę Kluzik-Rostkowską poniosło druzgocącą klęskę. Kto jest temu winien? Rodzice-dywersanci rzucający resortowemu kolosowi kłody pod nogi.


35 proc. sześciolatków. Tylko tyle według danych MEN faktycznie pójdzie we wrześniu do szkół. Resort minister Kluzik-Rostkowskiej został zmuszony do ich policzenia analizując wejście w życie ustawy o podręcznikach. I klops, bo ustawa zakłada, że w szkolnych ławach obowiązkowo powinna zasiąść przynajmniej połowa rocznika.


„Szkolny pobór” okazał się więc klapą. Tak kończy wiele projektów, gdzie to urzędnik „wie lepiej”. Propozycja wcielenia w szkolne kamasze 6 – latków wywołała wśród rodziców gigantyczne wręcz oburzenie. Nie zrobiło ono na pani minister jednak najmniejszego wrażenia. Ona po prostu „wie lepiej”. Kilkaset tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie „poboru szkolnego” - cóż to dla pani minister? Opinie ekspertów, nauczycieli? Gdzież tam, nic nie było w stanie naruszyć dobrego samopoczucia platformreskiej minister. Ryk resortowego kolosa usłyszeliśmy dopiero, gdy na horyzoncie pojawiła się prorodzinna inicjatywa Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.


Ta sytuacja doskonale pokazuje priorytety, jakimi kieruje się MEN. Wszystko co wyciąga dzieci spod władzy rodzicielskiej i rzuca w odmęty przymusowej edukacji jest OK,  a to co w założeniu ma wzmacniać rodzinę zasługuje na wzgardę i ponadrutynowe działania nadzorcze.   


 „Społeczeństwo nie dorosło do demokracji” – tak na początku lat 90. Bronisław Geremek zareagował na przegraną Tadeusza Mazowieckiego ze Stanem Tymińskim. Bez wątpienia ten typ myślenia, nazwijmy go roboczo „geremszczyzną” znajduje swoich wyznawców w MEN. Parafrazując Geremka, można rzecz: „rodzice nie dorośli do reformy”. „Geremszczyzna” w wydaniu resortu edukacji objawia się totalną impregnacją na głosy z zewnątrz. Jedynym głosem, w który pilnie wsłuchuje się minister Kluzik są słowa wyroczni umiejscowionej w Kancelarii Premiera. Poparcie Donalda Tuska gwarantuje nietykalność, co więcej jest swego rodzaju wyrokiem na próbujących bruździć rodziców. Przekonali się o tym państwo Elbanowscy, w których uderzyła fala agresji medialnej.


„Niedorośli do reformy” rodzice wykazują się – dostrzeżonym przez czujne oko MEN – sprytem. W batalii o prawo do dłuższego dzieciństwa dla swoich pociech, wykorzystują oni wprowadzone przez resort ułatwienia w zdobyciu odroczenia posłania dziecka do szkoły. Odpowiednie poradnie są szturmowane wręcz przez rodziców. Wszystko po to by - jak pewnie myśli niejeden pracownik MEN – zrobić na złość resortowi.


Rodzice-dywersanci knujący po nocy nikczemny plan. Czy tak właśnie widzi sprzeciwiających się obowiązkowej edukacji 6-latków restort edukacji? Wsłuchując się uważnie w wypowiedzi prominentnych przedstawicieli MEN, w tym samej minister, można odnieść takie wrażenie. Miłość rodzicielska, troska o los dziecka znika z urzędniczej optyki. Oni po prostu „wiedzą lepiej”.Łukasz Karpiel

 


DATA: 2014-04-17 09:12
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystko co wyciąga dzieci spod władzy rodzicielskiej i rzuca w odmęty przymusowej edukacji jest OK, a to co w założeniu ma wzmacniać rodzinę zasługuje na wzgardę i ponadrutynowe działania nadzorcze. ---> Max Horkheimer pisał: "Logika nie jest niezależna od zawartości". Zamierem jego "Teorii Krytycznej" jest upolitycznienie logiki jako takiej i radykalna zmiana "przewrócenie wszystkiego do góry nogami". A to jest sednem politycznej poprawności. Tak oto argument jest TYLKO wtedy logiczny jeśli pomaga przy niszczeniu kultury zachodniej (promocja dewiacji, masowa aborcja, multikulti: czyli niekontrolowana imigracja z dar al-islam, reedukacja seksualna: gender mainstreaming) i nielogiczny jeśli ją wspiera (tradycje, rodzina, religia, szacunek dla własnego narodu) ---> Tym samym jakakolwiek merytoryczna dyskusja z betonowcami Nowej Lewicy - marksizmu kulturowego, a tym samym Genderlobby jest kompletną stratą czasu!!!
ponad 6 lat temu / Tiberias
 
Przesadził pan , panie Karpiel. A ten język-wręcz uroczy.
ponad 6 lat temu / eco
 
Chciałbym napisać parę słów z mojego życia z mojej przygody ze szczepieniami (może odbiegnę od tematu, ale sądzę, że spostrzeżenie można odnieść do całości) Po porodzie mojego synka w szpitalu, ponieważ nie zgadzaliśmy się na zaszczepienie dziecka (dla zwolenników szczepień, którzy mnie tutaj zlinczują przytoczę od razu informację mówiącą, że np szczepionki na polio produkowane są na bazie materiałów pobieranych z komórek dzieci abortowanych w latach 60tych - pomijając już szereg innych negatywnych wpływów szczepionek na zdrowie - każdy chrześcijanin powinien rozważyć to w swoim sumieniu)więc wracając do tematu: Lekarka straszyła moją żonę że pozbawi ją praw rodzicielskich!Ja szukając pomocy próbując wyciągnąć ja w miarę szybko ze szpitala kontaktując się z pewna osobą od praw dziecka usłyszałem uwaga: "DZIECKO NIE JEST WŁASNOŚCIĄ RODZICÓW, DZIECKO JEST DANE RODZICOM W LEASING! I jeśli nie będzie pan postępował tak jak chce Państwo to Panu dziecko zabiorą! I tyl
ponad 6 lat temu / adam_krzyżowiec
 
Pani Kluzik wie guzik
ponad 6 lat temu / Iwet
 
Naturalnie, rekonkwista obejmie również edukację!
ponad 6 lat temu / John Galt
 
Cytat z publikacji feministycznej ?Równościowe Przedszkole": "Szczególnie ważne jest więc, by pamiętać, że rodzice nie są do końca tymi, którzy powinni ostatecznie decydować o tym, czy w przedszkolach powinno się pracować na rzecz równouprawnienia, ponieważ często nie posiadają oni fachowej wiedzy na ten temat i sami również kierują się stereotypami..." Przy czym "rownouprawnienie" to FACHOWE demontowanie tozsamosci plciowej dziecka i podwazanie wartosci tradycyjnej rodziny, w ktorej dzieci nie sa obiektem zaspokajania zachcianek narcystycznych doroslych powiazanych w zwiazki zaspokajajace ich zachcianki na nieokreslony okres czasu (dopoki jest nam razem dobrze i przyjemnie), bez korzeni i praw, a gdzie maja prawo do mamy i taty - jesli to mozliwe.
ponad 6 lat temu / DM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.