DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Rodzice do Majchrowskiego: dość obcinania dotacji na katolickie przedszkola!

Rodzice do Majchrowskiego: dość obcinania dotacji na katolickie przedszkola!
fot. Piotr Guzik / Forum

Jako rodzice – mieszkańcy miasta i podatnicy stanowczo sprzeciwiamy się praktyce obniżania dotacji celowej dla naszych dzieci w katolickich przedszkolach publicznych – piszą w liście protestacyjnym do prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego rodzice dzieci uczęszczających do katolickich placówek.

 

W specjalnym liście skierowanym do urzędującego prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego rodzice dzieci uczęszczających do krakowskich katolickich przedszkoli publicznych, zaapelowali, by miasto przestało ograniczać dotację dla tych placówek. Zwrócili uwagę, że nie są do przedszkola prywatne, ale takie, do których mogą uczęszczać wszystkie dzieci – bez względu chociażby na stan majątkowy ich rodziców. Podkreślili także popularność i tradycję działania takich placówek.

 

„Publiczne przedszkola katolickie prowadzone przez siostry zakonne istnieją w Krakowie nieprzerwanie od wielu już lat. Swoją pracą opiekuńczo-wychowawczą obejmują wiele dzieci bez względu na ich pochodzenie, status majątkowy czy wyznanie. Ze względu na profesjonalizm i wysoki poziom opieki świadczonej przez siostry zakonne w tym zakresie, katolickie przedszkola od zawsze cieszą się niegasnącą popularnością pośród rodziców i dzieci. Z roku na rok renoma tych placówek rośnie, o czym świadczą tłumy kolejnych roczników krakowskich dzieci, których rodzice zabiegają o możliwość zapisania pociech do tych właśnie, a nie innych, przedszkoli. Każdego roku w czasie rekrutacji na jedno miejsce w przedszkolach sióstr przypada kilku kandydatów” – czytamy w liście skierowanym do prezydenta Majchrowskiego.

 

Rodzice są zaniepokojeni obniżeniem tegorocznych dotacji dla przedszkoli prowadzonych przez siostry zakonne aż o 15 proc. Jak wygląda to w realnych liczbach? W ubiegłym roku placówki te otrzymywały ok. 750 zł w przeliczeniu na jedno dziecko. Obecnie jest już ok. 650 zł.

 

Zdaniem rodziców, obniżanie dotacji to „zaostrzenie dyskryminacyjnej polityki władz miasta Krakowa względem tych zasłużonych placówek”. Słusznie zwracają oni uwagę, że dotacje te przyznawane są z pieniędzy publicznych, czyli podatków płaconych również przez rodziców dzieci uczęszczających do publicznych przedszkoli katolickich.

 

„Wyrażamy stanowczy protest przeciwko wszelkim próbom destabilizowania sytuacji ekonomicznej tych placówek, spychania ich w kierunku wegetacji i zamknięcia, lub też zmuszania do tworzenia swoistych gett katolickich placówek niepublicznych, dostępnych tylko dla nielicznych” – napisali zdecydowanie rodzice.

 

Zaapelowali oni również o respektowanie ich praw przez obecne i przyszłe władze Krakowa oraz przywrócenie „zasad dofinansowania katolickich publicznych placówek przedszkolnych na poziomie nie mniejszym niż ubiegłoroczny”. Rodzice domagają się również „sprawiedliwego tj. zgodnego z wysokim poziomem świadczonych usług traktowania katolickich przedszkoli w zakresie ich dofinansowywania”.

 

 

Oprac. ged


DATA: 2014-11-21 13:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zmobilizujcie sie , krakusy, i w mayaII rundzie pogońcie tego pana
ponad 6 lat temu / maya
 
Może brakuje kasy na dofinansowanie panienek z parasolkami, reklamujących usługi innych panienek.
ponad 6 lat temu / Huehuehue
 
Pięknie się w tej Polsce dzieje. Jak tak dalej pójdzie, to zostaną tylko pociotki tych włodarzy, polityków, specjalistów i profesorów - bo to tylko dla nich ma być praca, oni mają "tubylców" nauczyć uwielbiać homopary, nadpremiera Tuska i każdą sitwę, bez względu na to czy w państwowej firmie czy w sejmie :/
ponad 6 lat temu / Jaco
 
na parady gejowskie potrzeba
ponad 6 lat temu / edek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.