DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Rodzice chcą mieć wybór” – projekt ustawy już w Sejmie

„Rodzice chcą mieć wybór” – projekt ustawy już w Sejmie
FOTORZEPA/Forum

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców prowadzone przez Karolinę i Tomasza Elbanowskich zgłosiło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Od teraz rodzice mają trzy miesiące, by zebrać 100 tys. podpisów pod projektem. Wówczas Sejm zajmie się ich pomysłem.


Przygotowana inicjatywa obywatelska zakłada, że to rodzice będą decydować o tym, czy ich dziecko rozpocznie edukację szkolną jako sześcio- czy siedmiolatek. Autorzy domagają się także, aby edukacja przedszkolna była prawem dziecka i obowiązkiem państwa, a nie odwrotnie – czytamy w „Naszym Dzienniku”.


Najważniejszą ideą przyświecającą naszemu projektowi jest odzyskanie wpływu rodziców na edukację. Chcemy mieć możliwość decydowania o tym, kiedy, jak i czego uczone są nasze dzieci. Jako rodzice nie chcemy być traktowani w szkole jak petenci, ale jak partnerzy, którzy mają istotne znaczenie w proces kształtowania i wychowania dzieci – powiedziała Karolina Elbanowska, prezes Fundacji Rzecznik Praw Rodziców oraz inicjatorka akcji „Ratuj Maluchy”.


Już w 2011 r. Stowarzyszenie zebrało prawie 350 tys. podpisów pod obywatelskim projektem zakładającym m.in. odstąpienie od wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Niestety został on odrzucony przez miłościwie nam panującą grupę rządzących „demokratów”. Podobny los spotkał obywatelski wniosek o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum edukacyjnego.

 


 

Źródło: „Nasz Dziennik”

kra


DATA: 2014-09-16 08:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Okupanci za nic mają Polski Naród. Polska nigdy nie była wolna.
ponad 6 lat temu / Jacek
 
@ Kazimierz S Mowa o edukacji, a nie formatowaniu. Pan chyba udaje? Prosze, niech Pan przyzna. Rodzice powinni oddawac dzieci w rece rzadu, by wiernie sluzyly ustrojowi? To prawda, ze brak sprzeciwu wobec wladzy usprawnia funkcjonowanie totalitarnego panstwa. Dzieci mozna wyszkolic (i szkoli sie) do szpiegowania rodzicow i donoszenia o dzialalnosci przestepczej, np. wypowiadaniu zakazanych mysli. Pan zapewne na samodzielna mysl jest zbyt oddany sprawie gladkiego funkcjonowania panstwa? Pojawia sie jednak pytanie: Czy po to rodzi sie czlowiek, czy po to rdzice wydaja na swiat dzieci, by je formowac na biernych wykonawcow woli wladzy? Czy EDUKACJA to proces formatowania, jak dyskietki?
ponad 6 lat temu / DM
 
No i tak cię marnie wyuczyli bidoku, że poprawnie nie potrafisz napisać nawet kilku zdań...
ponad 6 lat temu / Wojtek
 
Twój oderwany od rzeczywistości bełkot (...)leminga (nota bene pełen błędów językowych) jest najlepszym przykładem na to, jakim dnem jest pozbawiona kontroli rodziców "edukacja" sterowana przez rząd.
ponad 6 lat temu / Do Kazimierz S
 
@Kazimierz S- pomysł by rodzice mieli wybór gdzie mają uczyć się ich dzieci nie wziął się z chęci wychowywania " różnych snobów" tylko stąd, że w szkole wpaja się dzieciom różne nieprawdziwe i nieraz szkodliwe informacje. Dzieje się tak, ponieważ państwo które ma pieczę nad szkolnictwem może narzucać swój światopogląd. Pańskie podejście byłoby dobre pod warunkiem, że w szkole nie byłoby chorej indoktrynacji.
ponad 6 lat temu / Konrad
 
Ja jako też rodzic uważam, że edukacją powinien zająć się rząd,a nie tak że rodzica mają decydować kiedy dzieci mają iść do szkoły oraz czego się w niej uczyć. Już Arystoteles mówił(Państwo a wychowanie)" Nie ulega żadnej wątpliwości, że prawodawca powinien się zająć w pierwszym rzędzie wychowaniem młodzieży. Jeśli się tak nie dzieje, to cierpią na tym ustroje, gdyż obywatele muszą być odpowiednio do każdego ustroju wychowani..." W przeszłości tak było, że rodzice mieli mniejszy wpływ na naukę w szkole. Kiedy ja chodziłem do szkoły to rodzice tylko chodzili na tak zwaną "Wywiadówkę", gdzie dowiadywali się,jak się uczę. W krajach gdzie była i jest ta metoda, społeczeństwo jest bardziej wyrobione politycznie. Dawniej na uczenie w domu pozwalały sobie tylko grupy zamożne,wychowywały różnych snobów. Jestem przeciwny wpływu rodziców i różnych grup poza sejmowych na ukierunkowywania nauczania w szkole. Na to jest sejm oraz rząd, aby nadawać kierunek wychowawczy dzieci.
ponad 6 lat temu / Kazimierz S
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.