DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Rodzice boją się wysyłać sześciolatków do szkół. Dyrektorzy wywierają presję

Rodzice boją się wysyłać sześciolatków do szkół. Dyrektorzy wywierają presję
Fot. A. Chomicz/Forum
#NAUKA    #DZIECKO    #SAMORZĄD    #SZKOŁA    #SZEŚCIOLATKI    #PRESJA    #DYREKCJA

Wielu rodziców chciałoby skorzystać z szansy odroczenia obowiązku szkolnego dla sześciolatka. Często jednak są w tej sprawie niedoinformowani, wszak na tym, by dzieci jak najwcześniej trafiały do szkół zależy ich dyrektorom oraz lokalnym samorządom.

 

We wrześniu tego roku do szkół mają trafić dzieci z całego rocznika 2009 i urodzone w drugiej połowie 2008. Jednak obowiązek szkolny dla sześciolatków można odroczyć. Jeśli rodzice stwierdzą, że ich dziecko nie powinno zasiadać w szkolnej ławce, mogą udać się z nim do psychologa, a ten wystawi odpowiedni dokument.

 

Jednak rodzice, zasięgający często informacji w szkole, są niedoinformowani. Jak wynika z relacji „Naszego Dziennika, opartej m.in. na wypowiedziach przedstawicieli fundacji Rzecznik Praw Rodziców, wielu dyrektorom szkół i lokalnym samorządom zależy na tym, by sześciolatki trafiły do podstawówek.

 

Za dzieci uczące się w szkołach płaci budżet państwa, przesyłając subwencję oświatową. Z kolei za pobyt dziecka w przedszkolu muszą płacić samorządy – to jeden z głównych powodów, dla którego rodzice mają być wprowadzani w błąd w kwestii możliwości odroczenia obowiązku szkolnego dla sześciolatka.

 

Co słyszą rodzice, dzwoniąc do szkół z pytaniem o możliwość odroczenia? Że dziecko będzie musiało badać się regularnie i psychologa, że przy nazwisku nieobecnego w szkole sześciolatka stawiana będzie kropka, co oznaczać ma piętno kogoś gorszego, że w końcu rodzice mają bezwzględny obowiązek posyłania dzieci do szkół.

 

- Rodzice, głównie w małych miejscowościach, przejmują się takimi wypowiedziami i rezygnują – mówi Karolina Elbanowska z fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged


DATA: 2015-02-23 09:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bo dyrektorzy to zwykłe aparatczyki. wsza wiadomo, ze im mniejsze dziecko tym łatwiej nim manipulować i robić pranie mózgu.
ponad 5 lat temu / blanka
 
Mądrzy rodzice. Nauczanie domowe to ochrona przed gwałtem duszy i umysłu.
ponad 5 lat temu / Leo
 
@Rozczarowany - to nie wystarczy, rodzice powinni zorganizować taki protest jak rolnicy czy górnicy. Mówię to o sobie, bo mój syn skończy niedługo sześć lat. Ale jak mówi mój mąż ludzie są już pogodzeni, w dużej mierze nie świadomi i po prostu im się nie chce, sądzą, że tak być musi, i protest w postaci wyjścia na ulicę wydaje im się śmieszny i nie realny
ponad 5 lat temu / Iw
 
A wystarczy obrzydzić dyrektorom "przymus szkolny". Np. nie płacić ani grosza na komitety rodzicielskie, ubezpieczenia itp. Ponadto zasypywać dyrektora pismami i skargami, by miał się czym zająć ;)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.