DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Rodzice boją się wysyłać sześciolatków do szkół. Dyrektorzy wywierają presję

Rodzice boją się wysyłać sześciolatków do szkół. Dyrektorzy wywierają presję
Fot. A. Chomicz/Forum
#NAUKA    #DZIECKO    #SAMORZĄD    #SZKOŁA    #SZEŚCIOLATKI    #PRESJA    #DYREKCJA

Wielu rodziców chciałoby skorzystać z szansy odroczenia obowiązku szkolnego dla sześciolatka. Często jednak są w tej sprawie niedoinformowani, wszak na tym, by dzieci jak najwcześniej trafiały do szkół zależy ich dyrektorom oraz lokalnym samorządom.

 

We wrześniu tego roku do szkół mają trafić dzieci z całego rocznika 2009 i urodzone w drugiej połowie 2008. Jednak obowiązek szkolny dla sześciolatków można odroczyć. Jeśli rodzice stwierdzą, że ich dziecko nie powinno zasiadać w szkolnej ławce, mogą udać się z nim do psychologa, a ten wystawi odpowiedni dokument.

 

Jednak rodzice, zasięgający często informacji w szkole, są niedoinformowani. Jak wynika z relacji „Naszego Dziennika, opartej m.in. na wypowiedziach przedstawicieli fundacji Rzecznik Praw Rodziców, wielu dyrektorom szkół i lokalnym samorządom zależy na tym, by sześciolatki trafiły do podstawówek.

 

Za dzieci uczące się w szkołach płaci budżet państwa, przesyłając subwencję oświatową. Z kolei za pobyt dziecka w przedszkolu muszą płacić samorządy – to jeden z głównych powodów, dla którego rodzice mają być wprowadzani w błąd w kwestii możliwości odroczenia obowiązku szkolnego dla sześciolatka.

 

Co słyszą rodzice, dzwoniąc do szkół z pytaniem o możliwość odroczenia? Że dziecko będzie musiało badać się regularnie i psychologa, że przy nazwisku nieobecnego w szkole sześciolatka stawiana będzie kropka, co oznaczać ma piętno kogoś gorszego, że w końcu rodzice mają bezwzględny obowiązek posyłania dzieci do szkół.

 

- Rodzice, głównie w małych miejscowościach, przejmują się takimi wypowiedziami i rezygnują – mówi Karolina Elbanowska z fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged


DATA: 2015-02-23 09:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bo dyrektorzy to zwykłe aparatczyki. wsza wiadomo, ze im mniejsze dziecko tym łatwiej nim manipulować i robić pranie mózgu.
ponad 5 lat temu / blanka
 
Mądrzy rodzice. Nauczanie domowe to ochrona przed gwałtem duszy i umysłu.
ponad 5 lat temu / Leo
 
@Rozczarowany - to nie wystarczy, rodzice powinni zorganizować taki protest jak rolnicy czy górnicy. Mówię to o sobie, bo mój syn skończy niedługo sześć lat. Ale jak mówi mój mąż ludzie są już pogodzeni, w dużej mierze nie świadomi i po prostu im się nie chce, sądzą, że tak być musi, i protest w postaci wyjścia na ulicę wydaje im się śmieszny i nie realny
ponad 5 lat temu / Iw
 
A wystarczy obrzydzić dyrektorom "przymus szkolny". Np. nie płacić ani grosza na komitety rodzicielskie, ubezpieczenia itp. Ponadto zasypywać dyrektora pismami i skargami, by miał się czym zająć ;)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.