DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Rodzice Alfiego Evansa przegrali? Dzisiaj szpital odłączy aparaturę podtrzymującą życie malucha

Rodzice Alfiego Evansa przegrali? Dzisiaj szpital odłączy aparaturę podtrzymującą życie malucha
Alfie Evans. Źródło: savealfieevans.com

Mimo wsparcia ze strony milionów ludzi na całym świecie – w tym także Ojca Świętego Franciszka – oraz złożenia licznych skarg oraz próśb do wielu sądów i trybunałów, dyrekcja brytyjskiego szpitala dziecięcego Alder Hey podjęła decyzję o odłączeniu Alfiego Evansa od aparatury podtrzymującej życie.

 

Odłączenie malucha od aparatury nastąpi w poniedziałek 23 kwietnia. Na nic zdały się wszelkie próby uratowania będącego w śpiączce nieuleczalnie chorego Alfiego Evansa. Dwuletni chłopczyk ma tak wielkie obrażenia mózgu, że zdaniem kadry szpitala „zasługuje na śmierć”.

 

Thomas Evans – ojciec Alfiego – chciał zabrać swojego syna do domu. Przedstawił prawną dokumentację potwierdzającą jego prawo do takiej decyzji, a także zapewnił odpowiedni sprzęt. Dodatkowo na przyjęcie malucha zgodziły się trzy prestiżowe włoskie szpitale. Mały Alfie miałby tam zapewnioną opiekę do końca życia. Mimo tego, zarówno Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii, jak i dyrekcja szpitala doszli do wniosku, że odłączenie dziecka od aparatury podtrzymującej życie będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem.

 

Ostatnią deskę ratunku stanowił Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Jednak do tej pory nie otrzymano odpowiedzi na odwołanie się matki dziecka od decyzji Sądu Najwyższego.

 

– Podobnie jak cała rodzina Alfiego, jestem bardzo rozczarowany nową decyzją Sądu Najwyższego, która usprawiedliwia uwięzienie Alfiego w Szpitalu Alder Hey, i odmawia pozwolenia na wyjazd do Rzymu, na zaproszenie papieża – mówił ojciec dziecka.

 

W poniedziałek maluch zostanie odłączony od aparatury wspomagającej oddychanie. Dodatkowo podane mu zostaną dwa narkotyki: Fentanyl i Mediazolam. Pierwszy z nich ma silne działanie nasenne i uspokajające, powoduje także ustanie drgawek. Drugi ma działanie przeciwbólowe i odurzające. Powoduje zwiększenie poziomu serotoniny i endorfin – „hormonu szczęścia”.

 

Jego stan będzie cały czas monitorowany przez lekarzy. W trakcie przymusowego umierania dozwolony będzie kontakt fizyczny rodziców z dzieckiem. Alfie będzie umierał na skutek powolnego uduszenia, dopóki lekarz odpowiedzialny nie stwierdzi zgonu.

 

– Oto plan egzekucji naszego dziecka – takim opisem opatrzył zdjęcie dokumentu Thomas Evans. – Gdzie jest ta opieka, gdzie jest nasz wkład, gdzie jest uszanowanie naszej decyzji, jak to wszystko może być legalne? – komentował w dramatycznych słowach sytuację dziecka.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 

  


DATA: 2018-04-23 11:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bog daje zycie...i Bog odbiera zycie nie czlowiek
ponad 1 rok temu / ...
 
Piszę nie o chwili obecnej, lecz w czasie przyszłym i hipotetycznie, człowieku. Sam piszesz że wskutek prześladowań Msze Trydenckie będą musiały zejść całkowicie do katakumb. Kto te msze będzie aż tak prześladować? Jeśli masz na myśli papieża, to co wtedy zrobisz? Właśnie pozostaniesz w "Kościele bez papieża". I w tym kontekście ponawiam pytanie: czy w "Kościele bez papieża" będzie się dokonywała Konsekracja? Skoro uważasz że otrzymałeś mądrość Bożą, roztropność i rozeznanie, po prostu odpowiedz na to pytanie.
ponad 1 rok temu / do Radek
 
Został odłączony i oddycha sam tej nocy łaskawie rano podali tlen i wodę czego w nocy nie zrobili . Bagno nie szpital
ponad 1 rok temu / Mokka
 
W jakim "Kościele bez Papieża" - co ty piszesz człowieku? Proś Boga codziennie o mądrość Bożą, roztropność i rozeznanie, a je otrzymasz. Tam gdzie są Msze Trydenckie tam jest zachowana właściwa wiara. Msze Trydenckie i Katolicy wierni Tradycji to nie jest żaden odrębny Kościół, a Kościół prawdziwy, uznający Franciszka za Papieża. Ale to Papież pobłądził i ci co za Jego naukami idą. Chrystus jest ponad Papieża i w pierwszej kolejności Chrześcijanina, Katolika obowiązuje wierność Chrystusowi i Magisterium Kościoła oraz nauce Chrystusa zawartej w Piśmie Św. Sam Ks. Jochemczyk to mówi. Ale tak mało ludzi ma co do tego rozeznanie, że faktycznie mała garstka się tylko uchowa jak przyjdzie Pan Jezus powtórnie na Ziemię. Jezu proszę zachowaj nas abyśmy byli w tej małej garstce wiernych Tobie.
ponad 1 rok temu / Radek
 
A czy w "Kościele bez papieża" będzie się dokonywała Konsekracja?
ponad 1 rok temu / do Radek
 
Prawdziwy Kościół znajduje się tam gdzie jest Tradycja, gdzie odprawiane są Msze Trydenckie. Tam ostał się prawdziwy Kościół i prawdziwa wiara. Ks. Jochemczyk mówi w swoim najnowszym wykładzie, że w Watykanie opracowano już nową ekumeniczną Mszę. Tylko, że tam już będą zmienione słowa Konsekracji i w związku z tym Konsekracja się nie będzie dokonywała. Nastanie ohyda spustoszenia z Księgi Apokalipsy. A skoro nie będzie dokonywała się Konsekracja, nie będzie już ofiary przebłagalnej za grzechy (ona będzie tylko tam gdzie będą odprawiane Msze Trydenckie). To Ofiara Mszy Św. powstrzymuje Gniew Boży. Ale Msze Trydenckie zaczną prześladować, zresztą już są prześladowane i będą musiały zejść całkowicie do Katakumb. A więc Wierny Chrystusowi Kościół zejdzie do Katakumb. A Pan Bóg w momencie gdy ustanie Ofiara Mszy Św. rozpocznie wymierzanie sprawiedliwości. Mówił też o tym Ks. Murziński w swoich wielokrotnych wykładach. Niech będzie Bóg uwielbiony.
ponad 1 rok temu / Radek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.