DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Rocznica Odsieczy Wiedeńskiej nie dla husarii. Do katedry nie wpuszczono grup rekonstrukcyjnych

Rocznica Odsieczy Wiedeńskiej nie dla husarii. Do katedry nie wpuszczono grup rekonstrukcyjnych
fot. You Tube / Józef Wieczorek TV

Skandal w Wiedniu. W 336. rocznicę zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego nad muzułmańskimi wojskami Kara Mustafy, do wiedeńskiej katedry nie wpuszczono grup rekonstrukcyjnych w husarskich strojach, sztandarów polskich szkół oraz zespołu ,,Dolina Soły” z Oświęcimia. Gospodarzem katedry jest znany z pro-homoseksualnych wypowiedzi kard. Christoph Schönborn.

 

12 września o godzinie 17.30 ruszyła ulicami Wiednia uroczysta procesja, która dotarła do katedry św. Szczepana o godz. 18.00 – właśnie w tym czasie, 336 lat temu król Jan III Sobieski rozpoczął natarcie na zagrażające miastu i całej ówczesnej Europie wojska wezyra Kara Mustafy. O 18.00 w katedrze rozpoczęła się uroczysta Msza św., na którą nie wpuszczono jednak rekonstruktorów w zbrojach husarskich, osoby trzymające sztandar jednej ze szkół oraz przebranych w stroje ludowe członków zespołu „Dolina Soły”.

 

Część osób została dopuszczona przez opiekującego się katedrą księdza pod ołtarz, gdzie mogli uczestniczyć we Mszy św. Do części katedry gdzie odbywała się eucharystia nie wpuszczono jednak osób przebranych w husarskie zbroje; mogli przebywać jedynie w części katedry przeznaczonej dla turystów.

 

- Jestem zdumiony stanowiskiem księdza reprezentującego Katedrę św. Szczepana – Dom Boży, czyżby kościół Wiednia chciał zapomnieć o Sobieskim i o tym, czym była Viktoria Wiedeńska dla Wiednia? Przypomnę, że na tym prócz Chrześcijaństwa i Europy najbardziej zyskał sam Wiedeń i ta Katedra – komentuje sprawę Piotr Zapart, Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego na Kahlenbergu.

 

Gospodarzem katedry jest kard. Christoph Schönborn, który wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie o ruchach LGBT wprowadzających swoją agendę w mury Kościoła. Przedstawicieli tych środowisk wprowadzał także do samej katedry; podczas jednego z nabożeństw na ścianach i podłodze umieszczono sztandary homoseksualne, a kardynał mówił wtedy, aby „nie sądzić, nie wykluczać, nie szeregować ludzi”.

 

Źródło: własne PCh24.pl / podegrodzkie.info

PR


DATA: 2019-09-18 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Anty polonizm i genderyzm w chorej Europie. Ta plaga zaraża nawet kościół w Austrii. Te zjawisko jednoznacznie demaskuj skalę skarzenia. Szanujmy to co mamy w Polsce bo z jednej strony jest to zwyczajne ale w kontekście naszego otoczenia nadzwyczajnie. Mamy piękny kraj pracowitych ludzi szanujacych prawo i rodzinę. Nie dajmy się medialnym kłamstwom i siewcą nienawiści.
8 miesięcy temu / Robi
 
On już się sam osadzil????
8 miesięcy temu / Antykomuch
 
Kardynał pedzio
8 miesięcy temu / Sędzia Dred
 
..... wprowadzał także do samej katedry; podczas jednego z nabożeństw na ścianach i podłodze umieszczono sztandary homoseksualne, a kardynał kard. Christoph Schönborn mówił wtedy, aby ?nie sądzić, nie wykluczać, nie szeregować ludzi?.... Czy to nie dowodzi,że się boi??? Czy w przypadku bakterii zagrażających życiu człowieka tez zajmie takie stanowisko???? To Polska uratuje świat ..i tyle w temacie... To ,że piękno jest w młodych Polakach uczniach to jest nasz powód do dumy. Niech Pan Bóg Błogosławi Polskę Moją Ojczyznę i Moich Rodaków mówił Papież Jan Paweł II i o takich j/w mówił.
8 miesięcy temu / Migas
 
A teraz jeszcze dojdzie 447 i grupy rekonstrukcyjne w ogóle znikną. Na jakiś czas...mam nadzieję
8 miesięcy temu / Kasandra
 
Bondaree - dokładnie, wyciągnąć wnioski i zapamiętać... I nie przelewać znowu naiwnie polskiej krwi gdy zaleje ich muzułmański potop- a to tylko kwestia czasu...
8 miesięcy temu / Lit
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.