DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Roboty w Chinach uczą w przedszkolach i radzą jak osiągnąć... nirwanę

Roboty w Chinach uczą w przedszkolach i radzą jak osiągnąć... nirwanę
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W chińskich przedszkolach ogromną popularnością cieszą się roboty edukacyjne. Ucząc logiki i innych umiejętności, wzbudzają fascynację u dzieci. Państwo Środka produkuje także androidy zajmujące się muzyką, poradami prawnymi, a nawet uczące jak osiągnąć nirwanę.

 

Zajęcia z dziećmi prowadzi okrągły, krótki robot z ekranem na twarzy. Około 60-centymetrowy robot Kekko opowiada dzieciom historie i daje im zadania logiczne. Robot porusza się na małych kółkach. Posiada wbudowane kamery służące jako czujniki nawigacyjne i kamerę skierowaną na twarz uczestników.

 

Roboty Kekko weszły już do ponad 600 chińskich przedszkoli. Producenci planują, by w przyszłości odwiedzały także inne kraje. Produkcja robotów w Chinach wpisuje się w dążenia Chin do stania się centrum innowacji.

 

To nie pierwszy przypadek wykorzystania robotów w Państwie Środka. Maszyny dostarczają już jedzenie, opiekują się starcami, a nawet udzielają porad prawnych. W ubiegłym roku Chiny wyprodukowały pierwszego robota z twarzą podobną do ludzkiej. Potrafi on przeprowadzać proste konwersacje z ludźmi i zmieniać wyraz twarzy.

 

Według International Federation of Robots Chiny dysponują największymi zapasami robotów na świecie. Podczas sierpniowej konferencji w Pekinie „World Robot Conference” zaprezentowano maszyny diagnozujące choroby i pokazujące swe umiejętności muzyczne.

 

Co więcej, w 2017 roku grupa mnichów w Pekinie stworzyła roboty odprawiające buddyjską mantrę i radzące jak osiągnąć nirwanę (stan wyzwolenia).

 

Rynek robotów świadczących usługi wyceniany jest na 1,32 miliardów dolarów. Analitycy rynku twierdzą, że wzrośnie on do 4,9 miliardów dolarów do 2022 roku.

 

W 2017 roku Arabia Saudyjska nadała obywatelstwo przypominającemu kobietę robotowi imieniem Sofia. Komentatorzy zwracali uwagę, że otrzymał on więcej praw niż kobiety w tym islamskim kraju.

 

Źródło: france24.com

 

mjend


DATA: 2018-08-30 14:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla robota osiągnięcie nirwany to bułka z masłem. Wyciąga się wtyczkę z kontaktu lub wyjmuje batetie. Względnie naciska się START (to dla tych z Windowsem).
ponad 1 rok temu / x. Tomko
 
Taka technologia jest i dobra i zła. Dobra, bo dzieciaki poznają od małego nowe technologie. Zła, bo uczą się interakcji emocjonalnych z robotami. Chińczycy przeprowadzają na swoich dzieciach eksperyment społeczny w imię postępu i panowania w tej technologii. Co to przyniesie w przyszłości, czy od tego dzietność przyszłych pokoleń wzrośnie czy zmaleje, zobaczymy.
ponad 1 rok temu / 6534
 
To zapowiedź antychrysta.
ponad 1 rok temu / Salus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.