Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Roberto de Mattei w Krakowie


Profesor de Mattei przyjechał do Polski promować wydaną właśnie w naszym języku książkę pt.: „Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana”. - Aż do Soboru Watykańskiego II Magisterium Kościoła katolickiego wielokrotnie wypowiadało się na temat komunizmu słowami wyraźnego potępienia. Później to się zmieniło - mówił. 


DATA: 2017-09-26 08:50:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

W jednym komentarzu napisałem coś na ten temat, co potem, rozbuduję, zredaguję i dołączę do tego artykułu. //Może wobec tego zacznijmy oskarżać apostołów, że w Biblii nie potępili wyraźnie władzy rzymskiej ? czemu to autorzy Nowego Testamentu milczeli w sprawie tego prześladowania? Nie ma tam ani słowa o tym ucisku, o tym, aby przeciwstawić się tej władzy, a zamiast tego znajdujemy wezwanie, aby jej się bezwzględnie podporządkowywać: Rz 13:1-2; 1P 2:13 (tutaj na szczególną uwagę zasługuje fragment Tt 3:1, który został napisany w trakcie prześladowań chrześcijan przez Nerona). Następne pytanie, które należałoby postawić. Skąd wiadomo, że to milczenie nie było na pewno zamysłem Bożym. Co by dało jego potępienie? Przelanie kolejnych hektolitrów krwi chrześcijan? Skuteczne wykorzenienie chrześcijaństwa w pewnych częściach komunistycznego świata?//
ponad 6 lat temu / GrzesiekZ
 
Przy tak duzej ilosci informacji, o tym, ze komunizm byl zbrodniczym systemem, dlaczego Watykan tak dlugo czekal z reakcja a na dodatek Sobor II "nie poszedl za ciosem" i nie potepil zbrodniarzy?
ponad 6 lat temu / Zeglarz
 
Bardzo profesjonalne nagranie! Szkoda, że tylko fragment. Czy gdzieś jest całość?
ponad 6 lat temu / Michał
 
W stu procentach zgadzam sie z prof. de Mattei, iż na SWII powinien odbyć się sąd (moralny) nad komunizmem, a Sobór winien zainicjować Norymbergę II. Dziś Polska leży pod ciężarem konsekwencji tamtych (soborowych) końpromisów. A niedawni okupanci i eksterminatorzy naszych katolickich elit (Niemcy i Rosja) rozkwitają w trakcie kolejnego rozbioru Polski, przy udziale postkomunistycznych antyelit.
ponad 6 lat temu / Babinicz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 117 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.