DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dziwne, ze czlowiek tego pokroju, co R. de Mattei nie zauwaza trzeciej mozliwosci, a jest nia swiatowy SPISEK tych, co dzieki ogromu posiadania/pieniadza/mocy szatanskiej/zydzi-nienawistnicy Jezusa Chrystusa - w swoich rekach, "pociagaja za sznurki" tego swiata: masoneria w szerokim znaczeniu, sludzy szatana,ksiecia tego swiata. W tej trzecie interpretacji, Chiny sa tylko malutkim kolem zebatym w wielkim mechanizmie szatanskiej rewolucji. Apokalipsa sie WYPELNIA.
7 dni temu / piotr78
 
A teraz drugie. Tak, to prawda, że Rewolucja dąży do chaosu, ale nie tylko dlatego, że taka jest wewnętrzna struktura Piekła, ale przede wszystkim dlatego, że głównym dążeniem diabła jest rzucić w twarz Panu Bogu - patrz, jakie marne Stworzenie zrobiłeś. Żeby do tego dojść diabeł wywołał dwie wojny światowe, ale zauważył, że w ich wyniku "wyprodukował" całe tłumy świętych. Nie na rękę to mu, więc teraz za wszelką cenę stara się zwieść ludzi, żeby odeszli od Pana Boga. I udaje się mu to! Ileż dziś mamy apostazji! Całe tłumy odchodzą od Pana! Kiedy Kościół zmniejszy się poniżej ściśle określonej masy krytycznej, diabeł rozpęta najstraszliwszą z wojen, której celem będzie wyniszczenie CAŁEGO Stworzenia. Wierzę jednak, że Pan Bóg do tego nie dopuści, bo nie po to tworzył Niebo i Ziemię, by mieć miejsce do walki z szatanem, ale tworzył je z miłości do ludzi. Taki był cel, więc dlaczego miałby pozwalać diabłu rządzić się na świecie? Czas będzie skrócony...
9 dni temu / Sapienti sat
 
Rosja ma się nawrócić na katolicyzm? Niech się nawróci na prawosławie - to już będzie dużo.
10 dni temu / TZ.
 
Obserwuję jak od 1990 roku przewijające się ekipy rządzące wypruwają sobie żyły "dla Polski" - to ci, którym Jan Kasprowicz w swoim wierszu "Rzadko na moich wargach" poświęcił kilkanaście dobrych wersów. Oni to wikłają nas w coraz większe zależności i generują coraz większe długi państwa. Gdyby tak z Bożą pomocą /inaczej nie da rady/ udało się raz na zawsze odsunąć od władzy tych wszystkich dobrodziei III RP, których miłość do Ojczyzny tak gorącą i płomienną jest, że aż przyspawała całe to towarzystwo do sejmowych foteli, czy wówczas w dobie tak dalece posuniętej globalizacji bylibyśmy wstanie zaistnieć jako niezależna, suwerenna, katolicka wyspa ? - być może - ale tylko z Bożą pomocą /bo inaczej nie da rady/ - pomyślmy o tym, tylko czy ... bez urazy - jest tu komu jeszcze pomyśleć ? Ach Katolicy ! - "pełno nas, a jakoby nikogo nie było" - cytując tu innego zacnego poetę. Jedno jest pewne, bez realizacji tej pierwszej części planu trudno będzie marzyć o kolejnej.
10 dni temu / tak tylko
 
Moje wątpliwości po przeczytaniu tekstu; 1 Czy Rosja rzeczywiście musi się nawrócić na katolicyzm, bo "żyje w ułudzie religii prawosławnej"? 2 Czy nie jest tak, że źródła antycywilizacji zasadniczo mają pochodzenie z zachodniego kręgu cywilizacji? 3 Czy nie jest tak, że dzisiaj siły niszczące naszą cywilizację pochodzą z USA i państw UE, które należą do zachodniego kręgu cywilizacji? 4 Czy trwająca dziś rewolucja obyczajowa, prowadząca do wyniszczenia społeczeństw zachodnich jest odwracalna, czy też musi się do końca wypalić i zapaść się w sobie, jak to się stało z rewolucją bolszewicką? 5 Czy rzeczywiście rewolucja znajduje się w stanie kryzysu, czy też dopiero jesteśmy na etapie domykania systemu totalitarnego i czynienia go jeszcze skuteczniejszym? 6 Czy koniec dzisiejszej rewolucji gwarantuje, że nie pojawi się kolejna?
10 dni temu / mapa
 
Szkoda, że autor nie napisał na jakiej podstawie przyjmuje, iż rzeczywiście mamy do czynienia z pandemią. Czy w tym zakresie wystarcza mu zakłamany przekaz medialny? Szkoda, że analizował pobieżnie sprawy drugorzędne pochodzenie wirusa zamiast przeanalizować jak prezentuje się zjadliwość tej "pandemii".Zgadzam się, że dziś pomija się opcję kary Bożej przy analizie przyczyn różnych zjawisk dotykających narody. Nie można jednak utrzymywać tezy o karze Bożej w kontekście czegoś co jest pandemią medialną, a nie pandemią definiowaną tak jak to było w latach poprzedzających świńską grypę. Widać pan profesor wierzy nie tylko w Pana Boga, ale także medialnemu mainstreamowi. To błąd...
10 dni temu / valaquen
 
Gdybym spotkał pana Roberto de Mattei, powiedziałbym mu jedną rzecz. Wymyślenie pandemii, która nie istniała, miało już raz miejsce - w 2009 roku.
10 dni temu / Zenek
 
Tekst trudny. Na pewno nie do porannej kawy, a do tego nie stanowi wskazówki, co należy robić w obecnej sytuacji, gdy spora część biskupów milczy lub głosi wręcz błędy teologiczne. Sama analiza to za mało, aby zrozumieć zjawisko. U autora widać niedowierzanie, że na naszych oczach świat orwellowski.
10 dni temu / Krakusik
 
[email protected] "Za długi tekst. Nikt nie ma tyle czasu by to przecztac". Raczej "nie chce się tyle przeczytać." Typowy syndrom dzisiejszego fejsbukowego pokolenia.
10 dni temu / 90
 
Celem rewolucji nie jest chaos tylko świat bez Boga, czyli na opak. Apokalipsa opisuje taki przewrót na skalę globalną i trudno nie zauważyć, że taki przewrót właśnie mamy - tym razem nigdzie nie ma już "Wolnego Świata". To jedna z przesłanek końca czasu, a takich przesłanek jest znacznie więcej, nawet znamię Bestii już widać na horyzoncie. Niemniej to wszystko tylko przesłanki i jakby cały czas nie była jeszcze postawiona "kropka nad i".
10 dni temu / abc
 
U nas tez walcza woda swiecona powylewana koscoly zamkniete ale jezdza na yutube koncelebrowac i mowia tam pieknie gestykulujac a jak przyjdzie poluzowanie i zdazy sie Msza to jest ogloszenie z sanepidu i kryptoreklama czczepionki nastepnie znowy zamkniete i dalej walcza na youtube az sie zacina ogldanie.Zastanawiam sie co bedzie jak wylacza jutube z tego parcia na szklo.
10 dni temu / Ojoj
 
Koronowirus został wyizolowany w latach siedemdziesiątych i tak nazwany,ten wirus był zaliczany jako ciężka odmiana grypy...takie informacje można znależć w necie. Kronowirus = koronościema
10 dni temu / Roman
 
Ludzie Kościoła nie wykorzystali koronawirusa tak, jak należało, to jest nie głosili potrzeby nawrócenia i pokuty. Postąpili całkiem odwrotnie, skupili się na głoszeniu potrzeby ratowania zdrowia za wszelką cenę, nawet za cenę rezygnacji z godnego udzielania Komunii świętej. Jak pamiętam w wielu kościołach od razu na wiosnę zaczęto wprowadzać Komunię na rękę, co grozi niezliczonymi profanacjami i utratą wiary w realną obecność Pana Jezusa w Komunii świętej. Proces ten się nasila i nie widać, by miał się zakończyć powrotem do przyjmowania Komunii świętej znowu na kolanach i do ust. Koronawirus stał się pretekstem do nieodwracalnych zmian w KK, zmian w kierunku zblizenia się do protestantyzmu.
11 dni temu / stal
 
Do NF men: 1. Co liczba chrześcijan ma do istnienia/nie istnienia spisku? 2. Tyle, że wielu europejskich i amerykańskich "katolików" to CINO - katolicy tylko z nazwy, zwiększyła się też liczba wszelakich sekt, a pogaństwo zapuszcza korzenie nawet w Rzymie. Nie można też zapominać, że liczba ludności świata znacząco wzrosła od średniowiecza ;. Nie można zaprzeczać, że Kościół Walczący jest w kryzysie. Ale nie poddaje się, i jak z każdego kryzysu, także i z tego wyjdzie silniejszy.
11 dni temu / Krzysztof
 
"Ze względu na to najwyższe posłuszeństwo gotowi jesteśmy zerwać z posłuszeństwem człowiekowi, nawet względem ludzi Kościoła, o ile wymagać będą tego poważne okoliczności" Jak widać ludzi podobnie myślących zaczyna pojawiać się więcej. Nie są to już pojedyncze osoby widzące szerzej jak nasz Ojciec Augustyn Pelanowski. Co do samego tekstu jest to typowa analiza natury duchowej, mistycznej, w której autora tak naprawdę nie interesuje skąd się wziął chociażby wirus i pandemia bo i tak wszystko mieści się w obszarze działań Bożej Opatrzności, a przesłanki logiczne wskazują, że mamy do czynienia z Bożą karą. Analiza przez to może wydawać się płytka zwłaszcza wobec wręcz obśmiania wiodącej roli w tym wszystkim globalistów, a uwypuklenie ogromnej roli niejakich konspiratorów rewolucji. Osobiście dla mnie to mogą być ci sami ludzie. Ten wybitny autor pisywał lepsze teksty. U mnie zgoda na powyższą treść w co najmniej 95%.
11 dni temu / Wojciech
 
w 2000 Kościół, nie ujawnił trzeciej tajemnicy fatimskiej, a jedynie opisał fragment...
11 dni temu / ROMAN
 
Wcale nie ma żadnego spisku,w porównaniu ze średniowieczem jest teraz znacznie więcej chrześcijan. Wtedy byli prawie wyłącznie w Europie,a teraz są większością w wielu państwach Afryki i w obu Amerykach. Nawet w Azji jest ich znacznie więcej niż wtedy.
11 dni temu / NF men
 
Z kilkoma tezami muszę się nie zgodzić. Uważam, że celem Rewolucji jest Republika nie zaś globalny chaos bowiem chaos uniemożliwia kontrolę, co dla Rewolucji jest zabójcze, obecny zaś stan rzeczy w którym Szanowny Autor widzi wstęp do globalnego chaosu jest chaosem kontrolowanym służącym celowi jakim jest globalna Republika, podobnym do chaosu w Paryżu w 1789 r. czy w Piotrogrodzie w 1917 r. Kryzysu Rewolucji także nie dostrzegam, wręcz przeciwnie bo ma ona poparcie możnych tego świata miliarderów, korporacji, rządów narodowych, organizacji ponadnarodowych, mediów oraz wyzutych z wiary i tożsamości, zdewastowanych społeczeństw. Ma też za sobą potęgę technik inwigilacji takich jak inteligentne urządzenia, domy, zakłady pracy, przestrzeń publiczna; chipy podskórne, płatności bezgotówkowe, czy wreszcie system System Kredytu Społecznego w Chinach czy Internet Rzeczy w Europie czyli totalna kontrola wszystkiego Lecz nie traćmy nadziei - Któż jak Bóg?
11 dni temu / Piotr
 
Czy aby napewno nie można łączyć Triumfu Niepokalanego Serca Matki Bożej z czasami rządów antychrysta i paruzji? A co z pierwszym zmartwychwstaniem i tysiącletnim panowaniem Chrystusa? No nic. Trzeba mi więcej pokory, pokutować, wynagradzać. Bóg zapłać za ten artykuł, choć akurat w mojej głowie wprowadził pewien zamęt. Ale to nic, trzeba teraz to obmodlić i przemyśleć.
11 dni temu / Zagubiona owiec
 
"Co jest jednak pewne, to to, że każda katastrofa spadająca na człowieka jest karą ..." - z dedykacją dla KEP-u i prymasa Polaka
11 dni temu / tak tylko
 
Trzeba pamiętać że nie należy tych wizji brać dosłownie. Że gdy Matka Boża mówiła o przesladowaniach kościoła to mówiła o panowaniu komunizmu a także innych tym podobnych rzeczach. A gdy chodziło o Papieża to nie chodziło o jednego konkretnego ale o kilku w tym czasie prześladowania. Dlatego gdy doszło do zamachu na naszego papieża nie można powiedzieć że wizja się wypełniła tylko że się wypełnia. Papież przeżył, nikt też nie strzelał do innych. Natomiast wystarczy że Kościół zostanie zastąpiony antykosciolem żeby te wizje się wypełniły. Ponieważ kościół generalnie zawsze podąża ku Krzyzowi a antykosciol nigdy nie będzie. W historii już też tak bywało że byli papieże i antypapieze. Niby formalnie byli ale nieformalne nie mogło być wszystko ok.
11 dni temu / ds
 
Za długi tekst. Nikt nie ma tyle czasu by to przecztac
11 dni temu / Gab
 
Po drugie nie uwzględnia działań przygotowawczych, które miały miejsce wcześniej jak np. niczym nieuzasadniona zmiana definicji pandemii, która umożliwiła jej ogłoszenie i wywołanie paniki. Nie uwzględnia faktu nie wchodzenia w polemikę i w ogóle nie dopuszczania jej gdziekolwiek i to globalnie oraz stygmatyzacji i wręcz uciszania ludzi mających odmienne zdanie na temat zistniałej sytuacji. Zbyt płytka i jednostronna analiza.
11 dni temu / q
 
Jest wspólny mianownik dla uzasadnienia "długich łap" ameryki w chinach i vice versa- organizacja tajna, ponadnarodowa, posiadająca ogromne wpływy i wspólny cel ,masoneria
11 dni temu / Olo
 
Mimo tego, że to myślący publicysta nie jest specjalistą od masonerii i niestety myślę, że nie bierze pod uwagę jej zasięgu i możliwości. Chiny to też miejsce działania masonerii. Również nie iwzględnił powiązań Chin np z WHO, jak również tego, że korporacje powiązane z tematem wirusa inwestowały w Chinach lub wręcz mają tam laboratoria.
11 dni temu / q
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.