DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Oskarżenie obejmuje NIE TYLKO TYCH biskupów co czynią zło ale także tych co ASYSTUJĄ TEMU BEZ GŁOSU SPRZECIWU.
7 miesięcy temu / iskierka
 
za pozwoleniem, że się wtrącę - jak to do jakiego? - na pustynię. Bo jak mawiał św. Hieronim - Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara.
7 miesięcy temu / @kwiatek77
 
@kwiatek77, Bractwo św. Piusa X? Grupy skupione wokół kapłanów tradycji łacińskiej? Tak czy inaczej to będą takie wysepki w morzu marazmu i milczącej zgody na nową reformację. Spełnia się to, co mówił Benedykt XVI o przyszłości Kościoła.
7 miesięcy temu / Wernyhora
 
@Ewa, aby ludzie nie stracili wiary i mogli się organizować w miejscach wsparcia dla konserwatystów...bo przerażenie sytuacją w Kościele plus pokusy diabelskie plus brak pomocy od księży milczących lub nieznających faktów = to przepis na puste kościoły w Polsce...a ludzi i tak już jest w kościołach mało...Katolicy świeccy, macie jakieś rozwiązania na czas tego kryzysu? poza różańcem...wielu katolików na takie newsy zapyta = dokąd pójdziemy? jeśli księża z naszej parafii pójdą za wskazówkami Franciszka...wiecie już dokąd pójdziecie po spowiedź? po Komunię Świętą? po inne sakramenty? to najważniejsze pytanie, na które musimy znaleźć odpowiedź = im wcześniej, tym lepiej...do jakiego miejsca skierujemy ludzi potrzebujących nawrócenia? szukających katolickiej wiary...szukających katolickiej Mszy Świętej i sakramentów?
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
@Ewa, trudno w to wszystko uwierzyć...myślę, że wielu katolików będzie miało takie wrażenie, że to jest wprost niewiarygodne...pewnie większość dojrzałych wiekiem katolików będzie chciało oszczędzić takich informacji swoim starszym rodzicom i dzieciom...cały ciężar leży więc na barkach obecnie dorosłych katolików...jak się zorganizujemy? w jaki sposób będziemy mieli dostęp do sakramentów sprawowanych przez Księży będących w Oblubienicy? trzeba by nad tym na serio pomyśleć, bo to niestety nie jest film science fiction...media mają pewnie dylemat czy wszystko wylać za jednym razem czy dozować informacje...ja jestem za wyjawieniem jak najwięcej prawdy na raz = taki szok może kogoś obudzi...gorzej jeśli ludzie przyzwyczają się/oswoją z tym, co będzie dozowane powoli przez następne dni, miesiące = wtedy wyjście z letargu/snu sumienia może wcale nie nastąpić...jesteśmy na takim etapie, że przydałoby się podawać konkretne rozwiązania, a nie tylko informacje...
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
@kwiatek77 - czyżbyśmy mieli do czynienia z Fałszywym Prorokiem na Stolicy Piotrowej? Jak można tak przeinaczać Słowa Pisma Św.?
7 miesięcy temu / Ewa
 
kwiatek77 - oczywiście że przyszedł zbawić ale konieczne jest to coś co pierwszy kanonizowany zaprezentował - tzw "dobry" łotr z krzyża obok. Nie sądzisz? Trzeba uznać swą winę i Chrystusa uznać swym Panem. Morał? Nie wszyscy będą zbawieni ponieważ nie wszyscy tak uczynią. Do otchłani zejdziesz mówi Chrystus Kafarnaum i nie sądzę aby chodziło o budynki.
7 miesięcy temu / Jot
 
Jedyne co możemy zrobić w tej sytuacji to ostrzec jak największą liczbę Katolików...aby ich dusze nie zostały w nierządnicy...ŚWIECCY MUSZĄ ZACZĄĆ MÓWIĆ SWOIM BLISKIM, ZNAJOMYM...UDOSTĘPNIAJCIE TEN FILM KOMU MOŻECIE...
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
Proszę poczytac o zakonie jezuitow tam jest ze ich przywódce nazywają czarnym papieżem i to mamy, ale Bramy piekielne, go nie przemoga amen.
7 miesięcy temu / Gha
 
@Ziutek, Ewa, zgadnijcie czyje to słowa? podpowiedź w artykule na deonie: "Są nam dzisiaj ukazane dwie postacie Kościoła: Kościół ideologów, którzy zagrzebują się w swoich ideologiach, i Kościół, który ukazuje Pana, który staje się bliski wszystkich spraw, który się nie brzydzi: nic dla Pana nie jest obrzydliwe. On staje się bliski, tak jak stawał się bliski, by pogłaskać trędowatych i chorych. Ponieważ przyszedł, by uzdrowić, przyszedł aby zbawić, a nie potępić"
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
@Ziutek - Kościół podzieli się na dwa: tradycyjny i a'masoński.
7 miesięcy temu / Ewa
 
Boze Swiety zlituj sie nad nad nami. Nie pozwol nikomu zabrac nam naszej wiary tylko w Ciebie. Pragniemy modlic sie I uwielbiac tylko Ciebie Boze najswietszy. W Tobie nasz Krolu I Matce Najswietszej mamy nadzieje, ze nie pozwolicie robic nam krzywdy. Blagamy zmien psychike zlych biskupow I zlych ksiezy. Z placzem uciekamy sie do Ciebie. Amen.
7 miesięcy temu / Angela
 
Czy to oznacza że KK podzieli się na dwa tradycyjny i "ekologiczny" ?,
7 miesięcy temu / Ziutek
 
chcą złapać Pana Boga za nogi, najpierw był Pan Bóg w młodzieży i wszyscy kłaniali się młodzieży tzw synod młodych, teraz Pan Bóg jest w buszu Amazońskim, czytaj w lesie i będziemy się teraz kłaniać drzewom i ptakom. Mt 24, 23-28 cyt:"Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie!"
7 miesięcy temu / Eliasz
 
O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie. Dzięki Bogu, że zostali nam świeccy, którzy sprzeciwiają się niszczeniu Kościoła...Niech Bóg Wam błogosławi, da siłę i wytrwałość...Ja jestem od Chrztu Świętego i do śmierci chcę być, w Kościele katolickim o twarzy Najświętszej Dziewicy i Matki, Maryi Panny, a nie w kościele o twarzy a'masońskiej matki ziemi...Przejmuje mnie płacz prawdziwej Osoby ludzkiej, Królowej Nieba i ziemi, Wniebowziętej z ciałem i duszą do Nieba Maryi Panny, że dusze idą do piekła...a nie ludzkie wymysły na temat płaczącej matki ziemi, która nie jest i nigdy nie będzie osobą, bo jest TYLKO MIEJSCEM naszego doczesnego pobytu przez pewien czas...na wieki mamy miejsce w Niebie i tam jest mieszkań wiele...a przecież nie samo miejsce się liczy, a OSOBY, Z KTÓRYMI BĘDZIEMY PRZEBYWAĆ!
7 miesięcy temu / kwiatek77
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.