DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Roberto de Mattei: Łagodna epidemia, za którą dostrzegamy rękę Boga

Roberto de Mattei: Łagodna epidemia, za którą dostrzegamy rękę Boga
źródło: pixabay.com

Rok 2020 zostanie zapamiętany jako czas historycznego przełomu dotykającego życie codzienne ludzi na całym świecie. Choć coraz bardziej prawdopodobne wydaje sie to, że koronawirus jest efektem inżynierii genetycznej chińskich komunistów (pod tym względem najbardziej przekonująca jest książka Josepha Tritto zatytułowana Cina Covid-19. La Chimera che ha cambiato il Mondo, Cantagalli, Siena 2020), to jasnym wydaje się istnienie społecznej inżynierii kierującej opinią publiczną - znajdującej się w sytuacji prawdopodobnie zaskakującej dla samych sił rewolucji chcących kierować losami świata.

 

Jednym z najbardziej udanych efektów tej socjotechniki jest stworzony przez massmedia sztuczny podział na tych, którzy żyją w strachu przed infekcją i tych, którzy obawiając się konsekwencji ekonomicznych pandemii pomniejszają rzeczywistą zaraźliwość, jaką cechuje się wirus. Pierwsi określają się jako ci „roztropni” nazywając innych „negacjonistami”. Ci drudzy zarzucają „roztropnym” poddawanie się sanitarnej dyktaturze. Dla „roztropnych” priorytetem jest zdrowie, dla nich najwyższą wartością jest życie stąd należy uczynić wszystko, co tylko możliwe, w celu uniknięcia śmierci. Dla drugich priorytetem jest gospodarka bowiem ich najwyższym dobrem jest dobrobyt materialny, dlatego też należy uczynić wszystko w celu ochrony komfortowego życia. Tę fałszywą alternatywę – przedstawianą jako bolesny dylemat – podsumowuje hasło „Umrzeć wskutek koronawirusa czy głodu?”.

 

W ciągu kilku ostatnich dekad współczesne społeczeństwa sprzyjały obsesyjnemu kultowi ciała przez co zapominamy, że ciało czerpie swe życie z duszy posiadającej wieczne przeznaczenie. Z drugiej strony, kiedy mówimy że problemami, którymi zajmować ma się debata publiczna, są wyłącznie te dotyczące zatrudnienia i pracy, to pozostajemy przy tym samym materialistycznym horyzoncie zapominając, że nie wszystkie zdarzenia można wyjaśnić ekonomicznie.

 

Jeśli istnieje dziś podstawowa kwestia dotykająca życia poszczególnych ludzi, to jest nią aborcja. Każdego roku ofiarami systematycznej rzezi, pogłębiającej się na Zachodzie od lat 70-tych, padają na całym świecie miliony ludzi, a we Włoszech setki tysięcy. Zasadniczą przyczyną zapaści demograficznej, a przez to przyczyną kryzysu gospodarczego dotykającego nasze społeczeństwa, jest antykoncepcja i aborcja. O tym się jednak milczy, tak jakby oznaczało to przyznanie, że prawdziwym problemem jest utrata zasad, na których budowana była europejska historia. Najbardziej dramatyczny charakter posiada milczenie ze strony pasterzy Kościoła, którzy w czasie tzw. zagrożenia epidemicznego porzucili szafowanie Sakramentów, samo źródło życia duszy i ciała. Po otwarciu kościołów doprowadziło to do exodusu wiernych i dramatycznego wzrostu liczby profanacji Najświętszej Eucharystii wskutek narzucenia Komunii na rękę. A jednak wszyscy kapłani znają i modlą się słowami ostrzeżenia pozostawionego przez proroka: błądzą moje owce po wszystkich górach i po wszelkim wysokim pagórku; i po całej krainie były owce moje rozproszone, a nikt się o nie nie pytał i nikt ich nie szukał (Ez 34 6).

 

W „epoce COVID” dochodzi do głębokich zmian obyczajów i życiowych nawyków każdego z nas, niewielu jednak zadaje sobie trud określenia, co się za tym kryje: tajemnych zarządzeń Opatrzności będącej Bożą ręką działającą w konkretnym czasie w sposób określony i chciany z wieczności przez Boski Umysł. Bóg w swej Opatrzności chroni i kieruje całym swym stworzeniem bowiem Jego mądrość „Sięga potężnie od krańca do krańca i włada wszystkim z dobrocią” (Mdr 8, 1).

 

Koronawirus jest obecnie „łaskawą” chorobą, zupełnie różną od plagi która zdziesiątkowała Cesarstwo Rzymskie w pierwszym wiekach po Chrystusie czy średniowieczną Christianitas w wieku XIV. Jednakże to właśnie w ten sposób objawia się Boska Mądrość ukazująca słabym, aroganckim, tchórzliwym i dumnym ludziom XXI stulecia jak niewiele trzeba, by wprawić ich w zamieszanie i upokorzyć. Nie jest do tego potrzebna Czarna Śmierć ani wojna atomowa, wystarczy łagodna epidemia rozbijająca pewniki, wywołująca niezliczone lęki, niszcząca globalne projekty i tworząca stan mentalnego, psychicznego zamętu będącego najgorszą, zasłużoną karą dla ludzi, którzy odwrócili się od Boga i dla Pasterzy, którzy porzucili swoje owczarnie.

 

Nie jest to jednak ostatni akt tej tragedii…

 

Roberto de Mattei

„Corrispondenza Romana”

 

Tłum. mat


DATA: 2020-09-21 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Abdykacja pasterzy. Rozproszenie owiec. Zamaskowane kościoły z faryzeuszami głoszącymi inną ewangelię od tej, którą głosił Pan Jezus, a przecież napisane jest: Gdybyśmy nawet my lub Anioł z Nieba ... - niech będzie przeklęty. Nauka o zdrowiu zamiast o życiu wiecznym, oszukiwanie, że karmienie przez ekran monitora, jest skuteczne, profanacja Najświętszego Sakramentu, który jest rozdeptywany na posadzce i przyjmowany brudnymi łapami, brak posługi w szpitalac, tresura wiernych. Nie dziwi, że kościoły pustoszeją. Po co komu kolejna agenda ONZ, WHO, czy Ministerstwa Zdrowia? Gdzie jest Kościół Chrystusowy? Jeden, Prawdziwy, Apostolski i Katolicki.
1 miesiąc temu / tak-tak, nie-ni
 
Marcin - skąd wziąłeś te dane, z sufitu prawdopodobnie. W Polsce i na świecie śmiertelność na covid nie przekracza setnych części procenta. Informacje, które są podawane jako zgony na covid. nie są zgonami wyłącznie z powodu covida, gdyż zmarli mieli tzw. "choroby współistniejące". Natomiast dane statystyczne śmiertelności na grypę sezonową stanowią, że umieralność na grypę wynosi 0,1-0,5% tzn. umiera 1 do 5 na 1000 osób, które zachorowały, czyli więcej niż na covid.
1 miesiąc temu / gośc
 
Prof de Matei to mądry człowiek. nie bagatelizuje zagrożenia jak niektórzy nieodpowiedzialni ludzie, ale rzeczowo, w oparciu o rozum, opisuje skutki
1 miesiąc temu / M
 
Śmiertelność covid wynosi 2,8%. Śmiertelność grypy 0,0017%. Matematyka dzielnie broni się przed takimi "logicznymi" wnioskami
1 miesiąc temu / Marcin
 
Marcin - co ty pleciesz. Spójrz na statystyki zgonów. Gdyby śmiertelność na covid była 1700 razy większa to ilość zgonów w tym roku byłaby o wiele wiele większa niż w zeszłym roku. A nie jest.
1 miesiąc temu / garya
 
Tak, też miałam takie odczucie, że to wszystko jest swoistą próbą wiary, zdarciem "masek", aby poszczególni ludzie zobaczyli na czym im zależy najbardziej. I to na podstawie jedynie informacji o zagrożeniu... Kocham Ciebie Panie Jezu...
1 miesiąc temu / Zagubiona owiec
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.