DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Roberto de Mattei: klęska europejskiego dogmatu gościnności

Roberto de Mattei: klęska europejskiego dogmatu gościnności
fot.PHOTOPQR/VOIX DU NORD/FORUM

Wybory z 26 maja stanowiły ważny epizod w konflikcie ważniejszym niż przeznaczenie Parlamentu Europejskiego i jakiegokolwiek narodowego rządu. W rzeczywistości istnieje lobby mające na celu zniszczenie chrześcijańskiej tożsamości i budowę kosmopolitycznych organizmów roszczących sobie suwerenną władzę nad ich europejskimi obywatelami. Przykładem tego planu są wydarzenia we Francji, gdzie Paryski Sąd Apelacyjny skierował do Organizacji Narodów Zjednoczonych ostateczną decyzję dotyczącą życia Vincentego Lamberta, francuskiego paraplegika skazanego na śmierć przez żonę i lekarzy w Szpitalu Rheims, gdzie jest pacjentem.

 

To oczywiste, że mocą prawodawczą w kwestii życia Lamberta nie posiadają francuscy sędziowie ani w Europie, ani w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Prawa pozytywne, zarówno narodowe, jak i międzynarodowe nie mają źródeł w jednostkach emanujących lub stosujących je, lecz w prawie Bożym istniejącym wcześniej niż prawa człowieka i niezmienianym przez prawa człowieka. Tymczasem prawa naturalne i Boże prawo zabrania zabijania nienarodzonych, a jakiekolwiek ludzkie prawo twierdzące co innego, musi zostać uznane za nie-prawo, nieważne i niesprawiedliwe. Co więcej, skoro jedynym strażnikiem Bożego i naturalnego prawa jest Kościół katolicki, to do ludzi Kościoła należy proklamowanie niezbywalnego prawa do życia. Jednak dziś głos ludzi Kościoła umilkł. Jedynym problemem, jakim przywódcy Kościoła wydają się być zainteresowani jest kwestia gościnności dla imigrantów spoza Europy. Absolutna, bezwarunkowa, całkowita gościnność. Nie chodzi tu o starożytną cnotę gościnności – chrześcijańską czy świecką – lecz o ideologiczny wybór, gdzie przedstawiana jest filozofia gościnności jako teoria wyrzekania się europejskiej tożsamości lub raczej jej wymiany.

 

Koncepcja „wielkiej wymiany” wprowadzona przez Renauda Camusa (Le Grand Remplacement, David Reinharc, Neuilly-sur-Seine 2011) została rozwinięta przez profesora Renato Cristina w jego książce „Władcy Chaosu” (Liberlibri, Macerata 2017). Dzięki rygorystycznej analizie autor nauczający filozofii na Uniwersytecie w Trieście wyjaśnia, w jaki sposób jego teoria skutkuje zastąpieniem europejskich populacji przez inne ludy (Afrykanów, Arabów, Azjatów, głównie muzułmanów) i w ten sposób wywołuje chaos w konkretnej historycznej perspektywie. Cristin odwołuje się do istniejącego projektu Organizacji Narodów Zjednoczonych z 2001 roku, którego autorzy wprost odwołują się do „migracji wymiany” w celu radzenia sobie z europejskim upadkiem demograficznym.

 

Przepływy populacji to nie tylko wymiany etniczne, lecz przewroty cywilizacyjne, kontr-kolonizacje, w których migrantów postrzega się jako przynoszących hybrydową cywilizację lub mieszanki rasowe, a wszystko to w opozycji do chrześcijaństwa, które zbudowało Europę. Do zniszczenia państw narodowych dochodzi przez politykę wymiany, czy to etnicznej czy kulturowej. Wymiana kulturowa zawiera negację jakiejkolwiek tożsamości zakorzenionej w tradycji europejskiej i chrześcijańskiej. Wymiana etniczna wydarza się wraz z wejściem ludzkiej masy imigrantów, zastępujących populację europejską, wyniszczoną przez aborcję i antykoncepcję. Ta anty-natalistyczna mentalność stanowi biologiczny wyraz kulturowego i moralnego samobójstwa Zachodu.

 

Wyniki wyborów europejskich okazały się szczególnie korzystne dla politycznych partii powołujących się na narodowe tożsamości. Szczególnie ważne jest zwycięstwo Matteo Salviniego z Ligi, który zdobył 34,3 procent głosów we Włoszech. Jednak Włochy są krajem, gdzie nacisk na imigrację był najsilniejszy. Obejmował nie tylko wpływ Konferencji Episkopatu, lecz również papieża Franciszka przedstawiającego się jako lider politycznej lewicy.

 

Okładka tygodnika L’Espresso z 26 maja przedstawia papieża Franciszka w masce Zorro i przedstawia go jako głos ludowego protestu przeciw Salviniemu. Z kolei 27 maja w swym przesłaniu na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy papież Franciszek podkreślił, że motto prawdziwego chrześcijanina brzmi „ostatni pierwszymi” i powtarza, że „chodzi tu nie tylko o migrantów, chodzi o stawianie ostatnich na początku”. Tego samego ranka papież spotkał się z Raoni Metukirem, wodzem Indian Kayapo w celu ponownego odpalenia (re-launch) ruchu tożsamościowego przed nadchodzącym październikowym synodem w Amazonii.

 

Bergogliańska teologia „ostatnich” stanowi otwartą zachętę do strategii migracji opartej na wymianie. (Wprawdzie) Ewangelia zachęca nas do miłości bliźnich jak samych siebie i uczy, że nie ma większego przykazania (Mk 12; 29-31). Święty Tomasz w Summie teologicznej (II-II q. 26) wyjaśnia jednak, że miłość naszych bliźnich nie jest ogólnym i niedyskryminacyjnym sentymentem, lecz ma precyzyjną gradację, nazwaną przezeń „porządkiem miłosierdzia”, gdzie miłość musi stopniowo poszerzać od tych najbliższych aż po najdalszych. Boga powinniśmy kochać bardziej niż bliźniego i bardziej niż nas samych. Co więcej człowiek powinien kochać siebie bardziej niż bliźniego, a wśród bliźnich jednych bardziej niż innych. Najbliżsi nam są ci, którzy dali nam życie oraz ci, którym to my je daliśmy – nasi rodzicie i dzieci. To od nich zaczyna się miłość bliźniego. Nie miałoby zatem sensu wyrzucać rodziców na ulicę, by przyprowadzić do ich pokoju parę imigrantów. Co więcej, miłość jaką jesteśmy winni bliźnim ma przede wszystkim naturę duchową.

 

Tym, co powinniśmy pragnąć bardziej od czegokolwiek innego jest zbawienie, tych, których miłujemy. Kochać to znaczy pragnąć ich zbawienia. W przypadku imigrantów wiąże się z tym pragnienie nawrócenia ich na prawdziwą wiarę. Jednak dziś brakuje ewangelizacji czy duszpasterskiej troski dla podróżujących migrantów we Włoszech lub (gdzie indziej) w Europie. Multikulturalizm jest przedstawiany jako coś znacznie bardziej wartościowego od monokulturowej tożsamości chrześcijańskiej.

 

Dogmat gościnności jest także głoszony przez społeczeństwo odbierające życie niewinnym istotom ludzkim – nienarodzonym dzieciom i osobom starszym; pierwszych skazuje na śmierć przez aborcję, a drugich przez eutanazję, bez żadnego prawdziwego sprzeciwu wobec tych przestępstw przez ludzi Kościoła. W rzeczywistości ci których gorszy wywieszenie krucyfiksu w szkole lub pocałowanie różańca przez politycznego przywódcę chcą nie tylko wyeliminować wszelkie publiczne wyrazy chrześcijaństwa, lecz również oczekują zgaszenia światła Bożego i naturalnego prawa w naszych sumieniach, co zmusza nas do obrony niewinnego życia ludzkiego.

 

Ci zaś którzy wciąż mają chrześcijańskie sumienie muszą na nowo ogłosić żywą obecność krzyża, nie tylko w życiu prywatnym, lecz również publicznym i w kolektywnej tożsamości narodów europejskich. Zatem wzywamy polityczne partie we Włoszech, na Węgrzech, we Francji i w wielu innych krajach, które wygrały wybory, pokonując w ten sposób imigracjonizm, by nie ograniczały się do ogólnego lub płytkiego odwołania do chrześcijańskich korzeni, lecz by wyraziły tę tożsamość w konkretny sposób w instytucjach i prawach Europy - począwszy od bezkompromisowej obrony życia i rodziny. „Sprawa Lamberta”, po tej Eluany Englaro i Alfiego Ecansa stanowią przykład bitwy, jaka musi zostać stoczona w najbliższych miesiącach. To z pewnością podniesie poziom konfliktu, jednak dziś walczymy o życie lub śmierć naszej cywilizacji. Ta bitwa, jeszcze przed stoczeniem jej w parlamencie musi zostać stoczona w kulturze i mentalności. Jednak wyniki wyborów pełnią funkcję ujawniania głębokich tendencji opinii publicznej, a w przypadku 26 maja test wyborczy pokazuje, że ludność europejska nie zamierza kapitulować.

 

Roberto de Mattei „Corrispondenza Romana”

Tłumaczenie na angielski: Francesca Romana rorate-caeli.blogspot.com

Tłumaczenie z angielskiego na polski: mjend


DATA: 2019-05-31 15:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gościnność nie polega na tym, źe zapraszasz kogoś do domu, a on ten dom przejmuje. Z gościnnością podobna postawa nie ma nic wspólnego. Takich "gości" się nie zaprasza, a nieopatrznie przyjętych się wyprasza.
4 miesiące temu / sp
 
Sens Życia to cel nadrzędny, ale bezgraniczne dogadzanie sobie w każdej kwestii, to NADgłupota! Jak chcesz sobie zapewnić trwanie tej atrapy raju, nie pilnując by trwała i jutro?! Bo przecież nic na tym świecie nie trwa samo z siebie! Chcesz mieć swój "raj" i jutro?! - musisz nieustannie pilnować ŹRÓDŁA twego błogostanu. No i tu zaczyna się koniec idylli. Nie da się jeść ciastka i mieć zawsze całe ciastko. Walka jest podstawą bytu, Kościół Walczący jest podstawą Zbawienia, więc piwko i owszem w umiarze, ale nawet wtedy patrz kto kręci się dookoła Ciebie, bo Zło nie śpi, a Ty śpisz coraz częściej .. . Oby Profesor wiedział i rozumiał, co sam pisze i głosi, bo każde "wydłużanieeee" zdań i tez, świadczy o niepewności Autora. Mowa musi być twarda i ostra jak miecz, bo to jedyna nasza-Katolicka Broń! Tak TAk, Nie NIe - reszta od diabła pochodzi!
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Roberto De Mattei pisze językiem chrześcijańskiego myśliciela. Dla ludzi prostych język może być za trudny, lecz bez doglebnej analizy problemu i wniosków z tego wpływających nie da się zrozumieć sensu prawdziwej walki. W życiu liczy się nie tylko pełny żołądek i butelka piwa przed ekranem TV, lecz również to, co stanowi o sensie naszego życia, którego bez Chrystusa nie można zrozumieć w pełni. Jedynie Chrystus, jako Syn Bozy i Człowiek życiem, czynem i słowem przekazuję pełną prawdę o sensie ludzkiego życia. O tym pisze włoski filozof, którego wielu nie rozumie, podobnie jak wielu przez oportunizm nie rozumiało i nierozumie Chrystusa...
4 miesiące temu / Krakusik
 
Kto jest naszym bliźnim mówi nam Pan Jezus w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie a o tym, że nie powinniśmy przyjmować do siebie innowierców, mówi wyraźnie II List Jana. Cała reszta dyskusji, to tylko robiąca wodę z mózgów pseudo teologiczna paplanina. PS. Papież Franciszek, gdyby czasami poczytał Nowy Testament, to nie namawiał by katolików do przyjmowania muzułmanów, nie umywał im nóg i nie całował na klęczkach.Chyba nie wie, że co roku mordowanych jest 100.000 chrześcijan ze względu na wyznawana wiarę w Pana naszego Jezusa Chrystusa, Boga w Trójcy Swiętej Jedynego a 300 milionów jest prześladowanych.
4 miesiące temu / oj tam
 
Jeszcze przed arabska wiosną mówiło się żeby chrzescijanie nie opuszczali Bliskiego Wschodu. Teraz mówi się tylko o przyjmowaniu imigrantów a nic o pomocy dla tych co tam zostali choć chrzescijanie są traktowani na samym końcu we wszystkim i jest potrzeba pomocy chrześcijanom a nie muzulmanom którym pomagają krajw arabskie. Wszelka 'pomoc' muzulmanom zostanie odebrana jak wtrącanie się niepowolanych w nieswoje sprawy.
4 miesiące temu / kato
 
Czy biała Europa z 1914 i 1939 była lepsza niż wielorasowa Europa z 2019?
4 miesiące temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.