DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy to jeszcze Kościół Chrystusowy?
ponad 1 rok temu / ?
 
@ Wojtek ja to samo poczułam co Ty. Nawet ta przeczytana połowa mi sfermentowała w mózgu i "wykipiała" do kibelka : Wolę widzieć i podziwiać Matkę Bożą z Guadalupe - która tak cudownie porozumiała się z tubylczym ludem Ameryki i jak Ją w "mgnieniu miłości" Indianie zrozumieli! Teraz rozumiem, dlaczego dziś na Mszy św. nasz ksiądz gadał tyle o ekologii, o zbieraniu deszczowej wody z dachu, o robieniu samemu konfitur, itp,itp.Widać, przyszedł nakaz z "góry" by nawijać ekologicznie : Ale dżemy robione samemu są na pewno lepsze! Palce lizać :
ponad 1 rok temu / Malina
 
Antykulturowy marksizm Herberta Marcuse głosi, że zgodnie "tolerancją wyzwalającą" należy "wyrżnąć" prawicę jeśli nie podporządkuje się lewicy przykładem wściekłe ataki sodomitów i gomorytów na wszystko, co katolickie
ponad 1 rok temu / irtur
 
Ja prosty człek przeczytałem połowę omówienia dokumentu przedsynodalnego i wiem i czuję i rozumiem że to jest chory, lewacki, pogański bełkot, a nie głos Kościoła...
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Airam - No i co z tego,że się nie mylił i powiedział?Konfrontacja nastąpiła już na i po nieszczęsnym SVII,którego był zagorzałym orędownikiem.A potem już tylko konsekwentnie: Asyż i całowanie koranu,że o innych nie wspomnę.Jako drugi papież nie nałożył tiary.Dyskretnie przemilczano ten fakt.A było to konsekwencją SVII - koniec ustroju monarchistycznego.Czy wówczas nie zdawał sobie sprawy,że stoimy w obliczu konfrontacji? Wiedział o tym doskonale.I co zrobił aby temu zapobiec?Odpowiedź,że nic nie zrobił nie byłaby właściwa albowiem kontynuował rozpoczęty na SVII demontaż.
ponad 1 rok temu / stefan
 
@panda...bolszewizmu tu nie szerz.
ponad 1 rok temu / mee...
 
Maja oczy a nie widza, maja uszy a nie slysza...dlaczego zatem chcecie uswiadamisc slepcow i glychych, jak by to bylo we waszych rekach...ciescie sie zatem, ze tacy nie jestwscie.
ponad 1 rok temu / mee...
 
Upadku marksizmu? W którym miejscu mamy nowy marksizm unię , unia to przecież marksizm włoskiego komunisty altierego spinellego z manifestu ventotene, ucznia stalina ! Proszę sobie przeczytać napis nad wejściem do gmachu w parlamentu , tam pisze dużymi literami ,,ALTIERO SPINELLI,,
ponad 1 rok temu / DOŚWIADCZONY
 
Wielu na pewno chce.
ponad 1 rok temu / Sal
 
,,Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami!
ponad 1 rok temu / panda
 
A wszystko to przydarzyło się im jako zapowiedź rzeczy przyszłych, spisane zaś zostało ku pouczeniu nas, których dosięga kres czasów 1 Kor.10,11 Myślę że czeka nas jeszcze zamordowanie papieża Benedykta por. śmierć prawowiernego arcykapłana Ozjasza, który schronił się w azylu w 2 Mch i "ohyda spustoszenia" opisywana w księgach Machabejskich, księdze Daniela i Ewangeliach. A może nią być zniesienie codziennej ofiary przez 3,5 roku patrz księga Daniela. No i ogromne prześladowania wiernych zachowujący nauczanie Kościoła księga Zachariasza, Machabejskie. Potem nastąpią 3 dni ciemności, zimno i mróz 2/3 zginie a 1/3 reszta przejdzie oczyszczenie przez ogień. Apokalipsa, Izajasza Zachariasza, Daniela.
ponad 1 rok temu / baba
 
Kiedy Seleukos zakończył życie, a władzę objął Antioch mający przydomek Epifanes1, w niegodziwy sposób dostał się na arcykapłańskie stanowisko Jazon, brat Oniasza....Nastąpiło tak wielkie rozkrzewienie hellenizmu i taka moda na obce obyczaje, pod wpływem niezwykłej nikczemności bezbożnika, nie-arcykapłana Jazona, że kapłani nie okazywali już żadnej gorliwości w służbie ołtarza, ale gardząc świątynią i zaniedbując ofiary, zaraz na sygnał do rzucania dyskiem spieszyli się, aby wziąć udział w niezgodnych z Prawem ćwiczeniach palestry. Za nic sobie mając zaszczyty ojczyste, za najpiękniejsze uważali greckie odznaczenia. Oto dlaczego znaleźli się w trudnym położeniu: w tych bowiem, których życie chcieli naśladować i do których chcieli się upodobnić, znaleźli wrogów i ciemiężycieli. 17 Występowanie bowiem przeciwko Bożym prawom nie ujdzie bezkarnie, ale to się okaże w chwili, która nastanie. 2 Mch 4 polecam przeczytać cały 4 rodział
ponad 1 rok temu / baba
 
Ojciec Pelanowski w ostatnich swoich konferencjach z tego roku pokazał bardzo wyraźnie, co dzieje się z Kościołem i światem... To bardzo niewygodny głos dla heretyków w Kościele i dla tych, którzy z racji swojego urzędu milczą..., choć nie powinni... A rzeczywistość jest przerażająca... Również w Polsce... Mimo deklaracji słownych widać jak na patelni słabą troskę o rozwój rodziny, również o właściwą edukację i rozwój duchowy młodych kapłanów, milczenie przy złych politycznie decyzjach, jak chociażby w sprawie tzw. kompromisu aborcyjnego... Ogólne deklaracje to trochę za mało... Prymas Wyszyński miał odwagę nazywać sprawy po imieniu, kardynał Stefan Sapieha miał odwagę ruszyć świętość przedwojennej sanacji, ciało zmarłego Piłsudskiego, św. Maksymilian Kolbe miał odwagę oddać życie... bł. ksiądz Jerzy miał odwagę bronić Prawdy... O takich pasterzy trzeba się modlić, bo same ozdobne szaty, mitry i pastoraly nikogo nie przekonają do obrony Kościoła przed herezją, kt
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Niejednoznaczne nauczanie i dyrektywy KK rozsadzą go od wewnątrz .Żądania autonomiczności Episkopatów narodowych zniszczą jedność katolików i dają podstawę do hybrydowych tworów z islamem.Może to śmieszne ale ja widzę tragedie szczególnie gdzie wysłane zostało w świat nauczanie że WSZYSCY WIERZYMY W TEGO SAMEGO BOGA .Teraz dojdą zmiany liberalne które zniszczą tradycyjny konserwatyzm.Rozbijając w ten sposób kościół dodaje się ataki na księży zarówno fizyczne jak i prasowe oraz satyryczne niszcząc ich autorytet.NIC TO WIERZMY W PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA i wiedzmy że ten finał już został opisany .
ponad 1 rok temu / Lila
 
Niezwykle symptomatyczne: temat ważki, a dyskusja więcej niż skromna. Szanowni cenzorzy, o tym nie daje się mówić półsłówkami!!!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Ale ja głupi... myślałem że Jerozolima to ziemia teologiczna a okazało się że Chrystus narodził się nie w tym miejscu!!!!
ponad 1 rok temu / Fajny kośció
 
To już zbiorowe szaleństwo, na ulicach, na urzędach, i nawet w Kościele, czy ich wszystkich ktoś zahipnotyzował ? wzajemnie prześcigają się w irracjonalnych zachowaniach i decyzjach, to będzie coraz bardziej niebezpieczne bo będzie ewoluować. Szaleńcy są autorami największych tragedii ludzkości. Aż ciśnie mi się na usta cytat z Ewangelii Św. Mateusza 24, 21 - "Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie". Dziś szaleńcy grają już preludium. Kyrie eleison !
ponad 1 rok temu / tak tylko
 
Ga 1,8-9
ponad 1 rok temu / Pablo
 
Papież Jan Paweł II nie mylił się, kiedy powiedział: ?Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, aby szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami"
ponad 1 rok temu / Airam
 
24 grudnia 1969 r. na zakończenie cyklu wykładów radiowych w rozgłośni Hessischer Rundfunk ks. prof. Joseph Ratzinger wypowiedział słowa, z których wagi prawdopodobnie nie zdawał sobie wówczas jeszcze do końca sprawy: Z dzisiejszego kryzysu wyłoni się Kościół, który straci wiele. Stanie się nieliczny i będzie musiał rozpocząć na nowo, mniej więcej od początków. Nie będzie już więcej w stanie mieszkać w budynkach, które zbudował w czasach dostatku. Wraz ze zmniejszeniem się liczby swoich wiernych, utraci także większą część przywilejów społecznych. Rozpocznie na nowo od małych grup, od ruchów i od mniejszości, która na nowo postawi Wiarę w centrum doświadczenia. Będzie Kościołem bardziej duchowym, który nie przypisze sobie mandatu politycznego, flirtując raz z lewicą, a raz z prawicą. Będzie ubogi i stanie się Kościołem ubogich. Wtedy ludzie zobaczą tę małą trzódkę wierzących jako coś kompletnie nowego: odkryją ją jako nadzieję dla nich, odpowiedź, której zawsze w ta
ponad 1 rok temu / Airam
 
Tak, będą milczeć.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.