DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Roberto de Mattei: kanonizacja dzieci fatimskich nie wystarczy – potrzeba pokuty i nawrócenia

Roberto de Mattei: kanonizacja dzieci fatimskich nie wystarczy – potrzeba pokuty i nawrócenia
fot. Forum

Kanonizacja fatimskich dzieci Hiacynty i Franciszka nie wystarczy, przekonuje Roberto de Mattei. Jak podkreśla profesor, niezbędne jest także wypełnienie zaleceń Matki Bożej. Tymczasem w kościołach coraz rzadziej słyszymy o groźbie kary i konieczności pokuty. Czy papież podczas swej pielgrzymki do Fatimy przypomniał o tych prawdach? Zdaniem włoskiego historyka: nie.

 

„W tym roku obchodzimy dwa sprzeczne stulecia: objawień fatimskich i bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ta nastąpiła w miesiącu, gdy kończyły się objawienia Maryjne w Portugalii. W Fatimie Matka Boża oznajmiła, że Rosja rozprzestrzeni swe błędy po świecie oraz, że wynikną z nich wojny, rewolucje i prześladowania Kościoła”.

 

Jak podkreśla profesor Roberto de Mattei, Matka Boża wezwała do pokuty i powrotu do ładu moralnego, aby uniknąć tych katastrof. W tym celu zaproponowała dwa konkretne środki. Po pierwsze: poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu przez papieża w łączności z biskupami całego świata. Po drugie zaś nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

Niestety, zdaniem Roberto de Mattei „szerzenie praktyki pierwszych pięciu sobót miesiąca nigdy nie było promowane przez autorytety kościelne, a akty zawierzenia i konsekracji (Rosji) przez papieży były częściowe i niekompletne. Przede wszystkim zaś przez ostatnie pięćdziesiąt lat ludzie Kościoła nie kultywowali ducha poświęcenia i pokuty, tak bliskiego dwóm małym kanonizowanym pastuszkom”.

 

Owe przejęcie się fatimskich dzieci nakazaną przez Matkę Bożą pokutą nadzwyczaj trafnie w wyraża rozmowa Służebnicy Bożej siostry Łucji podczas odwiedzin świętej Hiacynty w szpitalu w 1919 roku. Konwersacja została w całości poświęcona cierpieniom ofiarowanym za bliźnich – w intencji odwrócenia od nich kary wiecznego potępienia.

 

Tymczasem, jak zauważa Roberto de Mattei, papież nie poruszył żadnych z powyższych tematów podczas swojej wizyty w Fatimie. 12 maja w kaplicy objawień określił się mianem biskupa w bieli. Powiedział również, że przybywa jako „pielgrzym Nadziei budzonej przez Ducha, jako prorok i posłaniec, by obmyć stopy wszystkim, przy jednoczącym nas stole”. Wezwał również do „burzenia murów”, „przekraczania granic” i rozpowszechniania przesłania o „Bożej sprawiedliwości i pokoju”.

 

Z kolei 13 maja na dziedzińcu sanktuarium, Franciszek w szczególny sposób wspomniał o „chorych i niepełnosprawnych, więźniach i bezrobotnych, biednych i porzuconych”. Wezwał także do odkrycia młodego i pięknego oblicza Kościoła.

 

Roberto de Mattei twierdzi, że w słowach papieża w Fatimie zabrakło najważniejszego. „Tragiczny wymiar fatimskiego przesłania, oscylujący wokół koncepcji grzechu i kary został (…) odłożony na bok. Matka Boża powiedziała małej Hiacyncie, że wojny to nic więcej tylko kara za grzechy świata, jak również, że grzechy zabierające najwięcej dusz do piekła to te przeciwko czystości. Jeśli zatem dziś doświadczamy wojny światowej w kawałkach, jak często powtarzał papież Franciszek, to jakże nie powiązać tego z przerażającą eksplozją codziennej niemoralności. Niemoralności prowadzącej aż do zalegalizowania przeciwieństwa praw moralnych”.

 

Roberto de Mattei w opublikowanym w niedzielę artykule dla „Il Tempo” przypomina również, że Matka Boża powiedziała Hiacyncie, iż jeśli nie dojdzie do poprawy i pokuty, to ludzkość zostanie ukarana. Jednak na zakończenie Jej Niepokalane Serce zatriumfuje, a cały świat zostanie nawrócony.

 

Tymczasem „dziś nie tylko słowo kara traktowane jest ze wstrętem, pod wpływem poglądu, że Boże miłosierdzie anuluje każdy grzech, lecz także sama idea nawrócenia jest nieprzyjemna i traktowana jako prozelityzm. Ten zaś zgodnie ze słowami papieża Franciszka stanowi największą truciznę przeciwko ekumenicznej drodze”. 

 

Według włoskiego historyka „musimy zdać sobie sprawę, że przesłanie fatimskie, interpretowane przez socjologiczne kategorie papieża Franciszka niewiele ma wspólnego z profetycznym ogłoszeniem Niepokalanego Serca Maryi przekazanym przez Matkę Bożą sto lat temu”.

 

Hiacynta i Franciszek to najmłodsi kanonizowani nie-męczennicy Kościoła katolickiego. Proces beatyfikacyjny zmarłej 2005 roku siostry Łucji trwa nadal.


 

Źródło: Roberto de Mattei, Il Tempo / rorate-caeli.blogspot.com

(tłumaczenie na angielski Francesca Romana)


mjend


DATA: 2017-05-16 14:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Andreas - mało Pan rozumiesz. Rosja musi być poświęcona przez papieża w łączności ze wszystkimi biskupami. JP2 zrobił co mógł ale nie spełnił warunków postawionych przez NMP. Na tym portalu pojawił się właśnie wpis :" Jan Paweł II chciał poświęcić Rosję Matce Bożej, ale odradzili mu to doradcy". Sporo wyjaśnia.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
1. Jan Paweł II poświęcił Rosję Matce Bożej -Jej Niepokalanemu Sercu. W tym roku powtórzyli to biskupi katoliccy w samej Risji. 2. Słowo "kara" nie wymawia się ze wstrętem jak pisze onże przemądry, tylko oznacza konsekwencje postępowania człowieka wbrew samemu sobie i Bogu. To nie Bóg karze, tylko czyny ludzkie sprowafdzają karę. Przecież to jest proste i całkowicie zgodne z Bożym Miłosierdziem i Wolna Wolą, którą Bóg dał człowiekowi. Nie rozumiem tych mądrych filozofów i myślicieli dla których to jest niejasne. Jacyś dziwni ci goście.
ponad 3 lata temu / Andreas
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.