DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Robert Winnicki dla PCh24: jedna proimigracyjna deklaracja z Marrakeszu została już podpisana!

Robert Winnicki dla PCh24: jedna proimigracyjna deklaracja z Marrakeszu została już podpisana!
Poseł Robert Winnicki. FOT.Krystian Maj/FORUM

Chociaż minister Joachim Brudziński zasugerował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu niepodpisywanie w grudniu oenzetowskiej deklaracji z Marrakeszu, to podobny, równie proimigrancki dokument, nasz kraj zaakceptował, także w Marrakeszu, w maju – wynika ze słów posła Roberta Winnickiego.


Poseł niezrzeszony opisał w rozmowie z PCh24 swoje działania wobec zawartego już porozumienia.

 

W sierpniu złożyłem interpelację poselską z pytaniem o deklarację z Marrakeszu. Odpowiedź nadeszła dopiero 9 listopada, co już samo w sobie powinno dawać do myślenia. Odpowiadał wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. Odpowiedź jest mocno mętna i właściwie nie odnosi się do najważniejszego punktu. W tej deklaracji odnajdziemy jednoznacznie pozytywny, afirmatywny stosunek do imigracji, jest ona traktowana jako źródło budowania dobrobytu i rozwoju społecznego. Zapytałem więc wprost: czy rząd podziela to stanowisko, gdyż skoro zdecydował się podpisać w maju deklarację z Marrakeszu, to wydaje się, że podziela. Ale w długiej, przegadanej odpowiedzi, odpowiedź na to pytanie nie pada – powiedział nam Robert Winnicki.


Brak odpowiedzi na najbardziej konkretne, palące pytanie. A przecież jest ono aktualne nie tylko w kontekście deklaracji z Marrakeszu, ale w kontekście całej polityki migracyjnej rządu. Rząd stara się dobierać politykę migracyjną do polityki gospodarczej, a ta jest cały czas oparta na taniej sile roboczej. Nie jest to rozwojowa, przyszłościowa wizja gospodarki, tylko zachowywanie status quo, co oznacza właśnie tanią siłę roboczą, trwającą emigrację Polaków za lepszymi zarobkami na zachód oraz napływ pracowników z Azji, Ukrainy i innych obszarów, gdzie zarabia się słabiej. Rząd podpisując deklarację, w której afirmuje się migrację oraz prowadząc taką politykę migracyjną, wysyła sygnał jaką gospodarkę chce budować, jaką politykę chce prowadzić. Tymczasem powinno być na odwrót: to polityka społeczna, rozumiana jako zachowanie spójności religijnej, narodowej i kulturowej Polski, powinna być priorytetem i do tych wartości powinna być dobierana polityka gospodarcza, do tego, że chcemy przede wszystkim zachować polski charakter społeczeństwa, państwa, narodu. To powinno być clue. Na poziomie myślenia o państwie, narodzie i przyszłości ekipa rządząca fundamentalnie rozmija się z tym, co postuluje między innymi Ruch Narodowy – stwierdził poseł.


Warto też nadmienić, że mylone są dwa dokumenty, które mają Marrakesz w nazwie. Istnieje również oenzetowskie porozumienie, które ma być podpisywane w grudniu. Z tego co wiadomo, to rząd nie zgodzi się na nie. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że dokument z 2 maja w formacie „państwa europejskie plus afrykańskie” został podpisany. Nie ma to związku z tym, co będzie lub nie będzie podpisane w grudniu. To ważne rozróżnienie, gdyż niektórzy posłowie PiS zaczęli wprowadzać w błąd opinię publiczną, jakoby Polska nie zamierzała podpisać deklaracji z Marrakeszu, powołując się na to, co ma mieć miejsce w grudniu tego roku. Zwracam uwagę, że jedna deklaracja z Marrakeszu już jest podpisana – dodał lider Ruchu Narodowego.


Aby w grudniu nie doszło do podpisania przez Polskę w Marrakeszu oenzetowskiego porozumienia, poseł zachęca do podpisania apelu skierowanego do premiera Mateusza Morawieckiego. Z dotychczasowych wypowiedzi polityków PiS można wnioskować, że rząd nie przyjmie dokumentu. Taką decyzję rekomendował minister Joachim Brudziński. Stanowisko premiera wciąż pozostaje jednak nieznane.


Aby podpisać apel, należy kliknąć TUTAJ.

 

Not. MWł

 

  


DATA: 2018-11-16 22:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pchajcie się do mediów! Niech RN podnosi wrzawę, że jest dyskryminowany w środkach masowego przekazu, głównie w telewizji. Kładźcie nacisk na to , że promuje się w mediach z rozmysłem jedynie PO (czy jak to tam teraz się nazywa) PiS, PSL i SLD kosztem innych ugrupowań , które w ten sposób nie mogą przekazać tego , co maja Polakom do powiedzenia. RN musi być widoczny z naciskiem na widoczny w telewizji!!
ponad 1 rok temu / Attacus
 
Oby tylko Ruch Narodowy zgłosił swoje listy w wyborach! Na pewno na nich zagłosuję! Ja zawsze głosowałem na PIS - ale widzę,że potrzebujemy mocnej opozycji z prawej strony PISu! I tak jak oObbik na Węgrzech będą kontrolować rząd Z PRAWA!
ponad 1 rok temu / gość
 
Ruch Narodowy to jedyna partia, która nie układa się ze zdrajcami Ojczyzny. Śledzę interpelacje i wystąpienia posła Winnickiego w Sejmie i jestem zaskoczona. To poseł, który nie boi się zadawać trudnych pytań i mówić prawdę z trybuny sejmowej. W przyszłych wyborach głosuję na Ruch Narodowy.
ponad 1 rok temu / ann
 
Narodowcy w tym ich główny przedstawiciel Pan Winnicki powinni bić w PO/PiS jak w bęben: przyjmowanie Ukraińców, nierozliczanie złodziejstw PO/ZSL, ustępstwa w stosunku do UE, brak reform państwa zwłaszcza w administracji, afera KNF, nieudolność premiera.
ponad 1 rok temu / Polak
 
A ja nie rozumiem czemu progi Sejmu przekraczają partie które powinny mieć znikome poparcie.
ponad 1 rok temu / Kochaj albo rzuć!
 
To była na liście taka osoba "Ruch Narodowy"? Bo przecież bezpośrednio głosowałaś na osobę, nie na ugrupowanie :) A na serio, mam nadzieję że sprawdziłaś wcześniej na kogo głosujesz i zagłosowałaś na katolika? Bo w Ruchu Narodowym są także heretycy, poganie, ateiści. Oczywiście ci którym zależy na pomyślności Polski, jednak nie Polski katolickiej.
ponad 1 rok temu / do kwiatek77
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.