DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Robert Winnicki: PiS chce kontynuować zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę

Robert Winnicki: PiS chce kontynuować zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę
Poseł Robert Winnicki. FOT.Krystian Maj/FORUM

„Morawiecki potwierdza słowa Dworczyka i 20 lat praktyki politycznej Kaczyńskiego - jacykolwiek „obrońcy życia” wewnątrz PiS to wyłącznie dekoracja, zasłona dymna która nigdy nic nie mogła, nie może i móc nie będzie”, napisał na Twitterze poseł Robert Winnicki komentując wywiad, jakiego premier Mateusz Morawiecki udzielił tygodnikowi „Gość Niedzielny”.

 

Widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego. Te próby zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

 

Premier zaznaczył, że „być może ten kompromis nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego”. Zwrócił także uwagę, że jego ekipa polityczna musi odpowiadać za skutki swoich działań i brać pod uwagę to, co wydarzyło się w innych krajach. – Wiemy na przykładzie Hiszpanii i Irlandii, co się stało, kiedy lewicy udało się rozhuśtać nastroje społeczne wokół tego tematu. Nie chodzi zatem tylko o to, byśmy przeforsowali rozwiązania prawne, ale byśmy podjęli próbę odmienienia sumień tych ludzi, którzy w kwestii życia nie podzielają naszych wartości – podkreślił Morawiecki.

 

Do wypowiedzi Morawieckiego odniósł się na Twitterze poseł Robert Winnicki.

 

„Morawiecki potwierdza słowa Dworczyka i 20 lat praktyki politycznej Kaczyńskiego - jacykolwiek „obrońcy życia” wewnątrz PiS to wyłącznie dekoracja, zasłona dymna, która nigdy nic nie mogła, nie może i móc nie będzie. PiS chce kontynuować zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę”, napisał Winnicki.

 

„Ci, którzy ze smutkiem ale fałszywym zrozumieniem słuchają jak Morawiecki mówi o „kompromisie” na rzecz zabijania dzieci nienarodzonych, za 3-5 lat będą musieli <łykać> innego lidera tej formacji mówiącego o „kompromisie” na rzecz związków partnerskich itd. Zachód to przerobił”, dodał.

 

Źródło: Twitter

TK


DATA: 2019-09-27 07:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Konfederacja poprze PiS w sprawie pełnej ochrony życia. O ile PiS zechce to wprowadzić, jest gotowy projekt Ordo Iuris od 2016. Został wtedy odrzucony przez Kaczyńskiego. Episkopat udzielił mu wsparcia? W projekcie tym jest zawarty cały system pomocy dzieciom i rodzinom, łącznie z ponadsystemową, szczególną opieką lekarską. Jakieś żydowskie pisowskie trole powtarzają bez przerwy kłamstwa jakoby nic nie dało się zrobić, nikt nie miał pomysłu ani chęci poświęcenia się skutkom zakazu aborcji eugenicznej. Kilka osób już pisało o tym tutaj. Ale trole udają że czytają wybrane komentarze.
11 miesięcy temu / wkurz
 
Kłamiesz, bo w twoim pierwszym wpisie, w dalszych zresztą też, nie ma mowy o obronie życia chorych nienarodzonych dzieci. Jest za to twoja opinia że chore dzieci są nie tylko słodkie, ale też z wyglądu - grafika - inne niż słodkie, czyli w domyśle brzydkie. Jaki miałby być cel tej twojej opinii, jak nie sugestia przeciwna do obrony życia - że lepiej takie dzieci zamordować zanim się urodzą?
11 miesięcy temu / @klik
 
@Maryna, na jakiej podstawie twierdzisz że PiSowska konstytucja będzie odzwierciedlać interes Polski, a nie PiSu. Ja prezesowi Ochódzkiemu ,ups.. Kaczyńskiemu nie wierzę za grosz. Duda już zapowiedział wPiSanie naszej obecności w UE, Gowin chce za współgospodarzy żydów, a cała kamaryla przewodniej roli PiS. Kolejnym PiSowskim "misiom" odklejają się oczka,jak elektromobilność, mieszkanie+, CPK, czy w spadku po PeO energetyka atomowa, a betonowy elektorat sterowany na pilota, propagandą TVPiS, ani myśli przejrzeć na oczy. Tak więc wiara w sukcesy klubu Tęcza, ups..PiS będące wynikiem /dopingu/ propagandy i korupcji wyborczej, rozwieją się wraz z inflacją, wzrostem podatków i 447+...
11 miesięcy temu / antyPOPiS
 
cyt"Logicznym podejściem jest JEDNOCZESNA walka o dwie sprawy: obronę życia i system pomocy chorym." to właśnie napisałam ,długo co zeszło zrozumieć
11 miesięcy temu / klik
 
Winnicki dobrze wie, ze powinna być nowa konstytucja ze sprecyzowanymi zapisami, a ona może powstać wyłącznie tylko wtedy, kiedy PiS będzie miał większość konstytucyjną. Inna babranie w obecnej konstytucji jest tylko zagmatwaniem i nie daje oczekiwanych efektów. Zamiast włączyć się w wybory tak, by to nastąpiło, to on sieje intrygę w czasie, który jest bardzo trudny dla Polski. Powstaje więc pytanie: Na czyje zlecenie on wprowadza teraz ten zamęt? Przecież każdy, kto ma rozum wie, ze w tym momencie jest to rozwalanie ewentualnej większości w sejmie, której po wyborach - i to rozumiem - należy nie dać spokoju z tym zagadnieniem. Ale teraz? Chachmęcenie, by odebrać głosy PiSowi, który tyle dobrego robi dla Ojczyzny? Pewnie, ze nie każdemu wszystko i wszędzie zawsze odpowiada, ale nie ma dla Polski tu i teraz alternatywy. Judzenie i sianie fermentu w kampanii wyborczej to prosta droga do zdrady Ojczyzny!
11 miesięcy temu / Maryna
 
Winnicki manipuluje i maci ludziom w głowach. Niech przytoczy zdanie, w którym czołowi politycy PiSu wyraźnie twierdzą, że oni chcą zabijać chore dzieci pod sercami i matek!
11 miesięcy temu / Czytelnik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.