DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2020 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Robert O'Brien nowym doradcą prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa

Robert O'Brien nowym doradcą prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa
Fot. Reuters / Forum

Następcą Johna Boltona na stanowisku doradcy do spraw bezpieczeństwa prezydenta Stanów Zjednoczonych został Robert O'Brien. O tej nominacji poinformował w środę osobiście Donald Trump.

 

Nowy doradca był negocjatorem w sprawach dotyczących zakładników. Według mediów amerykańskich, należy od dawna do grona republikańskich fachowców od polityki zagranicznej. Z zawodu jest prawnikiem i współwłaścicielem kancelarii Larson & O'Brien. Ma długie doświadczenie w rządowej administracji, współpracował już z prezydentem Georgem Bushem, legitymuje się długim stażem zatrudnienia w Departamencie Stanu.

 

„Pracowałem długo i ciężko z Robertem. Będzie wykonywał dobrą pracę!” – napisał w środę na Twitterze prezydent.  Kilka dni temu zwolnił on z tej samej posady Johna Boltona, z którym różnił się w istotnych kwestiach.

 

Swój pogląd na międzynarodową rolę USA O'Brien  zawarł w wydanej 3 lata temu książce pt. While America Slept: Restoring American Leadership to a World in Crisis („Kiedy Ameryka spała: Przywracanie amerykańskiego przywództwa światu pogrążonemu w kryzysie”).

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-09-19 10:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do: Krzysiek To nie "mesjanizm", ale raczej logiczny wniosek. Który inny kraj zokończył dwie wojny światowe w Europie? Który inny dał ludziom tyle wynalazków, co Stany Zjednoczone? Tak potwierdził i rozszerzył europejskie chrześcijaństwo na całą kulę ziemską? Japonia i Korea Południowa to kraje Made in USA. Korea Północna - Made in Russia. Wniosek nasuwa się sam. Pozdrawiam serdecznie. Michał Obrębski
3 miesiące temu / Michał Obrębs
 
Tak Rosja i Chiny to jest jakoś nie to co ta zgoła Ameryka.
3 miesiące temu / Zbyszek
 
Pisałem w innym komentarzu o chorej psychice amerykańskiej którą uwarzam za konsekwencję przyjęcia przez USA z początkiem XIX wieku pruskiego modelu państwotwórczego i zachłyśnięcie cię prusacką "psychologią" które to podobnie jak u samych niemców wykreowała przeświadczenie o wybrańczości, swoistym światowym mesjanizmie, że amerykański model życia zagwarantuje pokój na ziemi. Taki mesjanistyczny amerykanizm. Uważam że wszystkie mesjanizmy są błędne i zawsze prowadzą do tragedii ludzkich i cierpienia. Był tylko jeden Mesjasz który pokazał człowiekowi kim jest i jaki jest cel każdego człowieka. Pozostawił człowiekowi naukę i wskazówki jak ma ten cel osiągnąć a swym uczniom by przekazać ją wszystkim ludziom by mogli się zbawić. Nie ma żednego innego Mesjasza i nie ma mesjanizmów, są one tylko fałszywymi prorokami, dziećmi ojca kłamstwa. Tak samo jest z chorą "geo-polityką" USA.
3 miesiące temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.