DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Robert O'Brien nowym doradcą prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa

Robert O'Brien nowym doradcą prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa
Fot. Reuters / Forum

Następcą Johna Boltona na stanowisku doradcy do spraw bezpieczeństwa prezydenta Stanów Zjednoczonych został Robert O'Brien. O tej nominacji poinformował w środę osobiście Donald Trump.

 

Nowy doradca był negocjatorem w sprawach dotyczących zakładników. Według mediów amerykańskich, należy od dawna do grona republikańskich fachowców od polityki zagranicznej. Z zawodu jest prawnikiem i współwłaścicielem kancelarii Larson & O'Brien. Ma długie doświadczenie w rządowej administracji, współpracował już z prezydentem Georgem Bushem, legitymuje się długim stażem zatrudnienia w Departamencie Stanu.

 

„Pracowałem długo i ciężko z Robertem. Będzie wykonywał dobrą pracę!” – napisał w środę na Twitterze prezydent.  Kilka dni temu zwolnił on z tej samej posady Johna Boltona, z którym różnił się w istotnych kwestiach.

 

Swój pogląd na międzynarodową rolę USA O'Brien  zawarł w wydanej 3 lata temu książce pt. While America Slept: Restoring American Leadership to a World in Crisis („Kiedy Ameryka spała: Przywracanie amerykańskiego przywództwa światu pogrążonemu w kryzysie”).

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-09-19 10:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do: Krzysiek To nie "mesjanizm", ale raczej logiczny wniosek. Który inny kraj zokończył dwie wojny światowe w Europie? Który inny dał ludziom tyle wynalazków, co Stany Zjednoczone? Tak potwierdził i rozszerzył europejskie chrześcijaństwo na całą kulę ziemską? Japonia i Korea Południowa to kraje Made in USA. Korea Północna - Made in Russia. Wniosek nasuwa się sam. Pozdrawiam serdecznie. Michał Obrębski
29 dni temu / Michał Obrębs
 
Tak Rosja i Chiny to jest jakoś nie to co ta zgoła Ameryka.
29 dni temu / Zbyszek
 
Pisałem w innym komentarzu o chorej psychice amerykańskiej którą uwarzam za konsekwencję przyjęcia przez USA z początkiem XIX wieku pruskiego modelu państwotwórczego i zachłyśnięcie cię prusacką "psychologią" które to podobnie jak u samych niemców wykreowała przeświadczenie o wybrańczości, swoistym światowym mesjanizmie, że amerykański model życia zagwarantuje pokój na ziemi. Taki mesjanistyczny amerykanizm. Uważam że wszystkie mesjanizmy są błędne i zawsze prowadzą do tragedii ludzkich i cierpienia. Był tylko jeden Mesjasz który pokazał człowiekowi kim jest i jaki jest cel każdego człowieka. Pozostawił człowiekowi naukę i wskazówki jak ma ten cel osiągnąć a swym uczniom by przekazać ją wszystkim ludziom by mogli się zbawić. Nie ma żednego innego Mesjasza i nie ma mesjanizmów, są one tylko fałszywymi prorokami, dziećmi ojca kłamstwa. Tak samo jest z chorą "geo-polityką" USA.
29 dni temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.