DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Robert Biedroń oczekuje, że premier zmusi Kościół do zawieszenia sprawowania Mszy świętych

Robert Biedroń oczekuje, że premier zmusi Kościół do zawieszenia sprawowania Mszy świętych
Fot. M. Dyjuk / Forum

Europoseł Robert Biedroń powiedział, że w związku z zagrożeniem koronawirusem, oczekuje zawieszenia sprawowania Mszy świętych. Dodał, że jeśli Kościół sam nie podejmie takich decyzji, premier powinien zmusić do tego wszystkich biskupów i cały Kościół w Polsce.

 

Kandydat Lewicy na prezydenta odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas briefingu prasowego. Jego zdaniem Kościół katolicki w Polsce powinien zawiesić sprawowanie Mszy świętych w całym kraju, na czas zagrożenia koronawirusem. Co więcej, lewicowy polityk i aktywista homoseksualny domaga się od premiera Mateusz Morawieckiego reakcji, w przypadku gdyby hierarchowie nie zdecydowali się na takie działanie.

 

„Jeżeli Kościół nie będzie sam z siebie chciał podjąć decyzji ws. odwołania Mszy, oczekuję od premiera, że przymusi Kościół do ich zawieszenia” – powiedział podczas konferencji prasowej. Ciekawe jest to, że polityk znany z postaw antyklerykalnych, stwarza pozory troski o Kościół i wiernych. „Źle by się stało, gdyby na Kościół katolicki, który nie podejmie tego trudnego wyboru, spadło odium i odpowiedzialność za nie podejmowanie tej decyzji” – powiedział.

 

Robert Biedroń przywołał również fragmenty konkordatu zawartego pomiędzy Rzeczpospolitą a Stolicą Apostolską. Polityk zwraca uwagę na to, że są w nim treści pozwalające władzy na zmuszenie Kościoła do zawieszenia sprawowania Mszy świętych. „Władza publiczna może podjąć niezbędne działania w miejscach określonych w ustępie 3 także bez uprzedniego powiadamiania władzy kościelnej, jeśli jest to konieczne dla ochrony życia, zdrowia lub mienia” – cytuje polityk.

 

„To jest narzędzie dla pana premiera Mateusza Morawieckiego, żeby w momencie, kiedy Kościół nie stosuje się do tych standardów, do których zastosowały się instytucje kultury, szkoły, żeby podjąć odpowiednie działania” – mówi kandydat Lewicy na prezydenta. „Oczekujemy od pana premiera jasnej deklaracji, czy takie działania zostaną w tym określonym przypadku podjęte” – dodaje. Biedroń twierdzi również, że zawieszenie sprawowania Mszy świętych to jedyne rozwiązanie, aby ludzie nie gromadzili się w kościołach.

 

W łagodniejszym tonie wypowiedział się inny z kandydatów na prezydenta – Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. Jego zdaniem Kościół powinien dać jasny sygnał wiernym do tego, aby zrezygnowali z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych, aby ograniczyć możliwość zachorowania. „Potrzebny jest jasny komunikat dla wiernych, żeby przeżyli Mszę świętą w sposób duchowy, żeby skorzystali z Mszy świętych radiowych i telewizyjnych, a nie uczestniczyli w nich w sposób bezpośredni” – stwierdził.

 

Kosniak-Kamysz jednocześnie podkreślił, że to nie może być jedynie dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej, ponieważ to półśrodek. „To nie może być tylko i wyłącznie zalecenie i dyspensa – dobrze, że jest. To jest w krok w dobrą stronę, ale to jest półśrodek” – powiedział szef Polskiego Stronnictwa Ludowego. „W tę niedzielę przeżyjmy Mszę duchowo, to jest też moja prośba” – dodał.

 

 

Źródło: interia.pl

WMa

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 
 


DATA: 2020-03-14 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sodomia osobowa.
2 miesiące temu / PIK
 
my też oczekujem, że premier zmusi "rowerzystów" do zawieszenia udziału tego ... /no właśnie - kogo? czego?/ w uczestnictwie w wyborach prezydenckich; jak zawieszamy, to zawieszamy; nie żałujmy sobie; a co, my normalni nie możemy sobie wybrać co zawieszamy? jak wolność, to wolność, jak równość, to równość;
2 miesiące temu / JARO
 
To jest tak. Nawet jakby z punktu widzenia RATIO pan Biedroń słusznie mówił, to nie on jest od tego, czy zawieszać Msze czy nie, ponieważ to nie jest dziedzina, na której się zna chyba nie jest epidemiologiem?
2 miesiące temu / Lemur
 
I tak księża beda odprawiać Eucharystie!
2 miesiące temu / Ks
 
Powtarzam to jak mantrę od dawna, lewica nie chce rozdziału KK od państwa tylko podporządkowania KK państwu. To są zwolennicy cezaro papizmu, nic nowego pod słońcem.
2 miesiące temu / Cyraniusz
 
A czy ten pan domaga sie zamknięcia kubów gejowskich? Czy nieszczęsne człowieka wykorzystuje wirusa do walki z Bogiem?
2 miesiące temu / ks. Bogusław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.