DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

RMF: „Solidarność” postawiła rządowi ultimatum. PiS ma 3 tygodnie na odpowiedź

RMF: „Solidarność” postawiła rządowi ultimatum. PiS ma 3 tygodnie na odpowiedź
Jarosław Kaczyński i Piotr Duda. FOT.Lukasz Dejnarowicz/FORUM

Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński odbyli „spotkanie ostatniej szansy”. Teraz rząd Mateusza Morawieckiego ma przedstawić związkowi zawodowemu nowe propozycje w sprawie podwyżek dla „budżetówki” – wynika z ustaleń reportera RMF FM Grzegorza Kwolka.

 

Władza nie może ociągać się z przedstawieniem propozycji. Z doniesień wynika, że rządzący mają czas do 19 marca, aby zaprezentować „Solidarności” konkretne propozycje. Chodzi przede wszystkim o wynagrodzenia dla nauczycieli.

 

Grzegorz Kwolek podaje, że „Solidarność” nauczycieli zmieniła ostatnio swoje postulaty. Teraz związek nie oczekuje podwyżki o 650 zł. Zamiast tego nauczyciele liczą na 15 proc. podwyżkę podstawy wynagrodzenia w tym roku i kolejne 15 proc. w roku 2020. „Solidarność” oczekuje także zmiany systemu wynagradzania nauczycieli tak, aby wypłaty były powiązane ze średnim wynagrodzeniem. W ten sposób w przyszłości nie byłoby konieczności negocjowania podwyżek.

 

Nauczycielska „Solidarność” w swojej walce nie zamierza jednak protestować razem z ZNP – czytamy na rmf24.pl. Związek Nauczycielstwa Polskiego znany jest ze swoich lewicowych sympatii oraz jednoznacznie antyrządowego zaangażowania w ostatnich miesiącach. Mimo tego „S” nie wyklucza własnego protestu, jeśli rząd nie zaprezentuje satysfakcjonujących dla nauczycieli rozwiązań.

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-02-28 09:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

brakuje w Polsce polityki płac. Jasne określenie stawek w różnych zawodach budżetowych w odniesieniu do płac w sferze prywatnej średnich i dużych przedsiębiorstw. Długoterminowo. Powinno to być opracowane ponad podziałami, tak, żeby następna ekipa utrzymała ten sam system a młody człowiek wybierający zawód wiedział jak będą się kształtowały jego zarobki na przestrzeni lat. Poprawa sytuacji rodzin poprzez dodatki 500+ nie załatwia sytuacji poziomu życia, gdyż nie wlicza się tych pieniędzy do emerytury. I znowu trzeba liczyć na polityków.
11 miesięcy temu / zzz
 
Tak się wszyscy ekscytują FORSĄ, że zapominają o podstawowych prawach wolnościowych człowieka. Należy zadać publicznie pytanie Związkowi Zawodowemu Solidarność w nowym temacie OBRONY PRAW PRACOWNICZYCH - prawa pracownika do ODMOWY INDOKTRYNACJI w zakładach pracy poprzez NAKAZ - ZARZĄDZENIE Kierowników jednostek do podpisywania przez pracowników OŚWIADCZEŃ POSŁUSZEŃSTWA w przedmiocie ustaw wychodzących z U.E. Ustaw, które godzą w polskie prawa pracownicze. Pracownik jest związany z pracodawcą Umową o pracę a stwarzanie przez pracodawcę sytuacji wymuszającej na pracowniku zachowań nie objętych regulaminem obowiązków pracowniczych i MYŚLENIA zgodnie z wolą polityczną na wzór ustrojów totalitarnych poprzez złożenie OŚWIADCZENIA, które jest załączane do AKT OSOBOWYCH i daje możliwość w przypadku NIE PODPISANIA weryfikacji a nawet zwolnienia jest JAWNYM NADUŻYCIEM i realnym ZAGROŻENIEM. Szczególnie jest to NIEBEZPIECZNE w resorcie Oświaty.
11 miesięcy temu / iskierka
 
Nauczyciele za swoje 1/3 etatu zarabiają przyzwocie
11 miesięcy temu / Fakt
 
Prawo i Sprawiedliwość postępuje nieroztropnie. Przecież wiadomo, że w sprawach wynagrodzeń w sferze publicznej zawsze będą niezadowoleni poniekąd to wynika z natury człowieka, zawsze chce więcej niż ma . Widząc, że "dostali" podwyżki policjanci, służba celna, straż graniczna; "piątka Kaczyńskiego" "dała" m.in. trzynastki emerytom - słyszę, że również rencistom - wcześniej podwyższyła zasiłki opiekuńcze dla osób opiekującymi się niepełnosprawnymi, "sypnęła" groszem rezydentom medykom, to oni mają inne 'żołądki"? , ruszyli do boju po "swoje". Nie można być dobrym wujkiem z Ameryki, przecież budżet państwa wypracowują wszyscy pracujący. Nie można tych, którzy grożą strajkiem, akcją protestacyjną, mają siłę przebicia wynikającą z zatrudnienia w newralgicznych bądź ważnych dla państwa dziedzinach, są zorganizowani i liczni to otrzymują, inni "dostaną", jeśli coś zostanie w budżecie. Bardzo łatwo wyjąć kamień z posadowienia , a ruszy lawina nie do zatrzymania.
11 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
skoro to my im placimy, to domagam sie : 1 uzaleznienia wysokosci wyplaty od konkretnych wynikow w pracy. Np. Ilosci uczniow zdajacych mature dostajacych sie na uczelnie, znajdujacych prace w wyuczonym zawodzie itp 2 wprowadzenie kar za ideologiczne zaangażowanie nauczycieli a szczegolnie za prezentowanie takiego zaangazowanie w szkole patrz czarne protesty aborcjonistek
11 miesięcy temu / IzajaszGB
 
Jedynym młotem na indoktrynację lewacko-pedalsko-masońską jest bon edukacyjny połączon z edukacją domową.
11 miesięcy temu / observer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.