DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Riposta arcybiskupa Vigano wobec zarzutów watykańskiego biura prasowego

Riposta arcybiskupa Vigano wobec zarzutów watykańskiego biura prasowego
Fot. martineci999/Pixabay

Arcybiskup Carlo Maria Vigano odpowiedział na zaprzeczenia Watykanu odnośnie jego oświadczenia opisującego przebieg spotkania papieża Franciszka z Kim Davis, urzędniczką skazaną w Stanach Zjednoczonych za sprzeciw sumienia. Jak się wyraził były nuncjusz apostolski w USA, większość zarzutów, jakie księża Thomas Rosica oraz Federico Lombardi sformułowali wobec jego relacji, powstała w ich wyobraźni.

 

Autor „Świadectwa” zabrał głos na ten temat w rozmowie z portalem Life Site News. Odpowiedział na słowa przedstawicieli watykańskiego biura prasowego, po czym podkreślił, iż wyraził już wszystko w sprawie swych oskarżeń dotyczących działalności homoseksualnego lobby w Kościele. – Od teraz nie mam nic więcej do dodania. Teraz czas by media nie odpuściły i zrobiły to, co do nich należy – powiedział arcybiskup Vigano. 

 

W niedzielę ks. Federico Lombardi i ks. Thomas Rosica odnieśli się w imieniu Stolicy Apostolskiej do kwestii osobistego spotkania papieża Franciszka z Kim Davis 24 września 2015 r. Zakwestionowali treść trzystronicowego sprawozdania abp. Vigano, który opisał okoliczności towarzyszące tej rozmowie. Przyznali jednak, że „Vigano rozmawiał w nocy przed spotkaniem (z Kim Davis) z papieżem oraz jego współpracownikami i uzyskał ich zgodę (na audiencję)”.

 

Według słów obydwu księży, arcybiskup Vigano powiedział im prywatnie, że papież poczuł się przez niego oszukany – nie z powodu sprzeciwu Davis wobec legalizacji związków jednopłciowych, ale z racji jej małżeńskiej historii. 

 

„Nigdy mi nie powiedziałeś, że miała czterech mężów” – miał powiedzieć Franciszek arcybiskupowi Vigano (według księży Lombardiego i Rosicy).

 

Jednak we wtorkowej wypowiedzi dla LifeSiteNews były nuncjusz podtrzymał swoje stanowisko, że papież Franciszek nie wspomniał o Kim Davis podczas ich rozmowy w Domu Świętej Marty 9 października 2015 r. 

 

Jeśli chodzi o fakt, że była żoną cztery razy, powiedziałem [Franciszkowi] o tym podczas naszej poprzedniej rozmowy w dniu 23 września, przed pójściem do [kardynała] Becciu i [arcybiskupa] Gallaghera. Rzeczywiście, dodałem, że po swej konwersji do kościoła charyzmatycznego powróciła do drugiego męża – stwierdził arcybiskup Vigano. Kardynał Giovanni Becciu był w tym czasie arcybiskupem i substytutem ds. ogólnych w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Z kolei arcybiskup Paul Gallagher w tej samej instytucji pełni nieprzerwanie funkcję sekretarza do spraw stosunków z państwami.

 

- Jedyną prawdziwą rzeczą w słowach Lombardiego i Rosicy jest to, że wezwałem ich do miejsca, w którym się zatrzymałem. Wyraziłem wobec nich żal z powodu fałszywego przedstawienia przez nich  przebiegu prywatnej audiencji papieża dla Davis w biurze prasowym – powiedział arcybiskup Vigano. – Reszta tego, co powiedzieli, powstała w ich wyobraźni – podkreślił.

 

Jak zauważa portal, od czasu ukazania się 11-stronicowego „Świadectwa” na temat postawy papieża Franciszka oraz kilku wysokich rangą watykańskich urzędników w sprawie nadużyć kardynała McCarricka, media poświęcają dużo uwagi dyskredytowaniu wiarygodności Vigano. Niektórzy dziennikarze sugerowali, że jego wystąpienie wynikało z frustracji zwolnionego z obowiązków urzędnika. Inni twierdzili, iż ex-nuncjusz zablokował śledztwo dotyczące arcybiskupa Neinstedta z St. Paul Minneapolis. Do tej ostatniej sprawy odniósł się kategorycznie twierdząc, iż nie tyle wstrzymał postępowanie, co zakwestionował na pewnym etapie podjęty przez prywatną firmę zamiar rozszerzenia zakresu śledztwa bez uprzedniego przesłuchania oskarżanego o nadużycia hierarchy.

 

- (…) nie zamierzam teraz powracać do spraw dotyczących mojej osoby. Media powinny nadal zajmować się prawdziwym problemem: oto Franciszek przez pięć lat krył McCarricka, pozwalając mu na zdobywanie kolejnych ofiar – podsumował arcybiskup Vigano.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

List arcybiskupa Vigano w sprawie spotkania Franciszka z Kim Davis

 

Świadectwo arcybiskupa Vigano w związku z tuszowaniem nadużyć homoseksualnych w Kościele

 

 

 

 Zobacz także:

 

Listy arcybiskupa Vigano

 

Listy arcybiskupa Vigano


DATA: 2019-04-03 14:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najważniejsze jest OŚWIADCZENIE > Rzeczą nieroztropną jest wdawanie się w publiczne >dopowiedzi< . Najważniejsze zostało powiedziane. Reszta to >plewy< ukazujące słabość ludzką i urzędników kościelnych. .
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Napisałaś: "Proszę zauważyć że dzisiaj Papież milczący nazywa katolików wiernych Niezmiennej Nauce KK psami". Omówienie wypowiedzi papieża jest w tym wątku: https://www.pch24.pl/odpowiedzia-na-podzial-jest-modlitwa-i-milczenie--franciszek-reaguje-na-zarzuty,62562,i.html. Z wypowiedzi papieża nie wynika to co napisałaś, zwłaszcza jakoby NAZWAŁ psem kogoś dlatego bo ten ktoś jest wierny niezmiennej nauce Kościoła Katolickiego. Opamiętaj się, nie można bronić katolicyzmu opierając tę obronę na oszczerstwach!
ponad 1 rok temu / do Megi
 
Minęło już kilka dni i poszukiwanie haków na abp. Vigano przez całą watykańską świtę nie przynosi efektów. Pierwsze ciosy wymierzone w abp. pogrążyły tylko jeszcze bardziej osobistości z otoczenia Franciszka i jego samego. Słowa papieża wypowiedziane w samolocie "na gorąco", nie znajdują poparcia w faktach ("dokument mówi sam za siebie" - jakby był nieuzasadnionym atakiem). Abp Vigano im więcej atakowany, tym wyraźniej wyrasta na autentycznego bohatera.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
@...do Megi...proszę nie imputuj mi słów, które nie ja tylko papież wypowiedział...i to jeszcze w kontekście homoafert, która nijak się ma do napaści na Pana Jezusa przez faryzeuszy...zwykle bełkot zniekształcający obraz rzeczywistości doprowadza do zamętu i napaści na niewinnych z korzyścią dla przestępców w tym przypadku homozboczeńców, którzy za pontyfikatu p.Franciszka są BEZKARNI...
ponad 1 rok temu / Megi
 
Takie b. powazne rozbieznosci winny byc wyjasnione w szegolowym sledztwie koscielnym dla dobra Kosciola katolickiego!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
czyli któryś z księzy kłamie, a to grzech.
ponad 1 rok temu / obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.