DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 41  >   TEMAT NUMERU: DIABEŁ Z GITARĄ

Mathias von Gersdorff

Riffy nienawiści

Riffy nienawiści
Fot. iStockphoto.com/PeopleImages
#MUZYKA    #SPOŁECZEŃSTWO    #DEMONY    #ZŁO    #SATANIZM

Szatan znalazł w muzyce znakomite narzędzie do uwodzenia i deprawacji dusz. O ile w ogóle death metal i black metal można jeszcze nazywać muzyką. Ale problem nie w wątpliwościach natury estetyczno-artystycznej – te schodzą na odległy plan, gdy teksty utworów z piekła rodem zaczynają wprost nawoływać do zbrodni. I znajdują posłuch.

 

Współczesny rock satanistyczny nie ukrywa już swej nienawiści do chrześcijaństwa – nienawiść ta tkwi w samym jego sercu.


Na poparcie tej obserwacji warto przytoczyć słowa wokalisty zespołu „Judas Iscariot”, Andrew Harrisa, postrzegającego swą muzykę jako kampanię propagandową skierowaną przeciw chrześcijaństwu, z którym należy skończyć, wydając mu wojnę: Jak każda wojna, i ta wojna zaczyna się od propagandy. Dokładnie to robię w ramach działalności zespołu „Judas Iscariot” – uprawiam propagandę przeciwko fałszywemu królestwu chrześcijańskiej ignorancji. Na łamach czasopisma „Ablaze” Harris dokładnie wyjaśnia, w jaki sposób stara się wpływać na swoich słuchaczy: Dzięki „Judas Iscariot” napełniam śmiertelne duchy [słuchaczy] wizjami nienawiści i ludobójstwa i rozpalam ich serca wściekłością zła. Miałem wizję milionów ukrzyżowanych trupów. I gdy tak wisieli wzniesieni nad drogami jak złożone w ofierze świnie, zastanawiałem się, czy Bóg wciąż jeszcze ich kocha.


To bynajmniej nieodosobniony przypadek. W opisie płyty Evangelivm Necromantia nagranej w roku 2012 przez holenderską grupę „Antropomorphia” dla wytwórni Sony Music można przeczytać: W tekstach wszystko kręci się wokół nekrofilii, morderstwa, przywoływania duchów i rozkoszy nekrolesbijskich. Tekst jednej z piosenek zawartych na płycie zatytułowanej Mięso stanowi szczegółowy opis sadystycznego morderstwa, a następnie bezczeszczenia zwłok.


Niedawno pojawiła się na rynku płyta szwedzkiej grupy „Aeon”, również dystrybuowana przez Sony. Ten zespół wręcz specjalizuje się w piosenkach szczególnie pełnych nienawiści. Metal.de – najważniejszy w Niemczech portal poświęcony temu gatunkowi muzycznemu – pisze o nim następująco: Szwedzki zespół „Aeon” słusznie uznaje się za jedną z najbardziej bluźnierczych kapel podziemnego death metalu. Podobnie jak w przypadku trzech jego poprzednich albumów, teksty nowego albumu zatytułowanego Aeons Black opowiadają o rzędach krzyży z przybitymi do nich chrześcijanami...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie protestowali przed jego siedzibą przeciw wyrokowi Trybunału w sprawie aborcji. Protest odbył się z rana, przed rozpoczęciem dyżuru.

 
 

Eskalowanie napięcia przez proaborcyjną lewicę i niedostateczna stanowczość policji w walce z anarchistycznym buntem może wkrótce doprowadzić do zbrodni. Po serii obrzucania obrońców kościołów butelkami we wtorkowy wieczór doszło w Poznaniu do fizycznej napaści z użyciem gazu, noży, metalowych pałek i trzonków siekier. Jedna osoba odniosła obrażenia.

 

W Poznaniu obrońców kościoła przy ul. Fredry zaatakowano z użyciem gazu, metalowych pałek i noży. W innych miejscowościach na szczęście na razie nie doszło do tak dantejskich scen, ale w wielu częściach kraju przez całą noc centra miast były patrolowane przez społeczeństwo obawiające się lewackich napadów na kościoły. Tymczasem poseł Robert Winnicki (Konfederacja/Ruch Narodowy) w oparciu o swoje źródła poinformował, że do Polski za zaproszenie lewicy zmierzają anarchistyczni terroryści.

 

– Zwycięstwo w wojnie! To hasło to cecha bogów uranicznych. Wojny domagali się członkowie Hitlerjugend, do wojny nawołuje dzisiaj barbaria na polskich ulicach i atakująca nasze kościoły katolickie. Wobec tego nie można mieć wątpliwości, że symbol błyskawicy u feministek ma bliskie konotacje historyczne i znaczeniowe do symboliki nazistowskiej związaną z organizacją Hitlerjugend – mówi w rozmowie z PCh24.pl prof. Tomasz Panfil (KUL, BEP IPN).

 

Pracownice jednego z warszawskich przedszkoli integracyjnych przyłączyły się do akcji promowania „prawa” do zabicia niepełnosprawnego dziecka. Przypomnijmy, że przedszkole integracyjne to przedszkole, do którego uczęszczają również… niepełnosprawne dzieci.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.