DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 41  >   TEMAT NUMERU: DIABEŁ Z GITARĄ

Mathias von Gersdorff

Riffy nienawiści

Riffy nienawiści
Fot. iStockphoto.com/PeopleImages
#MUZYKA    #SPOŁECZEŃSTWO    #DEMONY    #ZŁO    #SATANIZM

Szatan znalazł w muzyce znakomite narzędzie do uwodzenia i deprawacji dusz. O ile w ogóle death metal i black metal można jeszcze nazywać muzyką. Ale problem nie w wątpliwościach natury estetyczno-artystycznej – te schodzą na odległy plan, gdy teksty utworów z piekła rodem zaczynają wprost nawoływać do zbrodni. I znajdują posłuch.

 

Współczesny rock satanistyczny nie ukrywa już swej nienawiści do chrześcijaństwa – nienawiść ta tkwi w samym jego sercu.


Na poparcie tej obserwacji warto przytoczyć słowa wokalisty zespołu „Judas Iscariot”, Andrew Harrisa, postrzegającego swą muzykę jako kampanię propagandową skierowaną przeciw chrześcijaństwu, z którym należy skończyć, wydając mu wojnę: Jak każda wojna, i ta wojna zaczyna się od propagandy. Dokładnie to robię w ramach działalności zespołu „Judas Iscariot” – uprawiam propagandę przeciwko fałszywemu królestwu chrześcijańskiej ignorancji. Na łamach czasopisma „Ablaze” Harris dokładnie wyjaśnia, w jaki sposób stara się wpływać na swoich słuchaczy: Dzięki „Judas Iscariot” napełniam śmiertelne duchy [słuchaczy] wizjami nienawiści i ludobójstwa i rozpalam ich serca wściekłością zła. Miałem wizję milionów ukrzyżowanych trupów. I gdy tak wisieli wzniesieni nad drogami jak złożone w ofierze świnie, zastanawiałem się, czy Bóg wciąż jeszcze ich kocha.


To bynajmniej nieodosobniony przypadek. W opisie płyty Evangelivm Necromantia nagranej w roku 2012 przez holenderską grupę „Antropomorphia” dla wytwórni Sony Music można przeczytać: W tekstach wszystko kręci się wokół nekrofilii, morderstwa, przywoływania duchów i rozkoszy nekrolesbijskich. Tekst jednej z piosenek zawartych na płycie zatytułowanej Mięso stanowi szczegółowy opis sadystycznego morderstwa, a następnie bezczeszczenia zwłok.


Niedawno pojawiła się na rynku płyta szwedzkiej grupy „Aeon”, również dystrybuowana przez Sony. Ten zespół wręcz specjalizuje się w piosenkach szczególnie pełnych nienawiści. Metal.de – najważniejszy w Niemczech portal poświęcony temu gatunkowi muzycznemu – pisze o nim następująco: Szwedzki zespół „Aeon” słusznie uznaje się za jedną z najbardziej bluźnierczych kapel podziemnego death metalu. Podobnie jak w przypadku trzech jego poprzednich albumów, teksty nowego albumu zatytułowanego Aeons Black opowiadają o rzędach krzyży z przybitymi do nich chrześcijanami...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Skoro na COVID zmarło w Polsce w 2020 roku około 29 tysięcy osób, to skąd wzrost zgonów o kolejne 41 tysięcy?

 
 

Prezydent Argentyny Alberto Fernández podpisał przyjętą w grudniu ub.r. przez parlament ustawę o aborcji. Zezwala ona na legalne, swobodne i bezpłatne zabicie nienarodzonego dziecka do 14. tygodnia ciąży.

 

Portal PCh24.pl spytał urzędy reprezentujące najwyższe polskie władze o to, czy i w jaki sposób próbują pomóc panu Robertowi, naszemu rodakowi skazanemu na śmierć głodową przez dyrekcję szpitala w Plymouth, brytyjski Sąd Opiekuńczy oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka. Niestety, na razie otrzymaliśmy jedynie ogólnikowe i niewiele mówiące odpowiedzi.

 

 

 

Wyjeżdżając na rodzinny urlop – tym razem spędzany na Dolnym Śląsku – Wojciech nie przypuszczał, że sprawy przybiorą taki obrót.

 

Zablokowanie Donalda Trumpa w mediach społecznościowych to wydarzenie większej wagi niż rewolucja październikowa. Kraje, w tym także Polska, powinny poważnie zastanowić się nad dalszymi kierunkami rozwoju cyfrowego – wynika ze słów Miłosza Lodowskiego, który był gościem PCh24TV.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.