DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Reżyser Wojciech Smarzowski prosi o wsparcie „Wołynia”: temat filmu „parzy” i dlatego pieniędzy szukamy wszędzie

Reżyser Wojciech Smarzowski prosi o wsparcie „Wołynia”: temat filmu „parzy” i dlatego pieniędzy szukamy wszędzie
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Reżyser filmu „Wołyń”, Wojciech Smarzowski, prosi o wsparcie dla swojej produkcji. Jak zapowiedział w opublikowanym w internecie apelu, chciałby do filmu dodać jeszcze kilka zbiorowych scen które, nie mogły zostać zrealizowane z powodu zbyt szczupłego budżetu. Reżyser podkreśla, że z powodu tematu jaki film porusza, nie może on liczyć na dofinansowanie ze strony firm czy banków.

 

Wojciech Smarzowski w serwisie You Tube zamieścił film z prośbą o wsparcie jego najnowszego filmu „Wołyń”. W krótkim materiale informuje, że film został praktycznie ukończony. Swoje pozytywne opinie o tym obrazie wyrazili historycy oraz rodziny ofiar ludobójstwa. Smarzowski podkreśla jednak, że chciałby jeszcze nakręcić kilka scen, „symbolicznych i ważnych”, niezrealizowanych z powodów finansowych.

 

 – Spółki, firmy, banki, które zazwyczaj wspierają budżety polskich filmów, na hasło „ludobójstw, rzeź, banderowcy, Ukraina” od razu się wycofują. Temat tego filmu „parzy” i dlatego pieniędzy szukamy wszędzie – powiedział reżyser.

 

Aby ukończyć filmu, reżyser planuje pozyskać od prywatnych sponsorów 2,5 mln zł. Wojciech Smarzowski chciałby do końca maja ukończyć brakujące sceny, tak aby na premierze w drugiej połowie roku mógł zostać pokazany obraz w całości. – Każda złotówka jest cenna, a ja proszę o wsparcie – powiedział twórca fimowy.

 źródło: youtube.pl

MR
 


DATA: 2016-02-18 16:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chyba nie ma co liczyć na przyjaciół Rezunów w Pisie. Dałby Bóg aby ten film był prawdziwy. Słyszałem, że tam też jest poprawność polityczna i "akcenty" rozłożone po obu stronach. Wy mordowaliście, ale my tez zabijaliśmy was? Pojednajmy się? Na taki film szkoda naszych pieniędzy.
ponad 4 lata temu / tom
 
Myślę że na zgłoszenie do ministerstwa kultury jest trochę późno jeśli film jest prawie gotowy i ma być szybko ukończony. Niestety ale u nas nadal wszelkie procedury trwają zbyt długo i myślę że dlatego reżyser szuka pieniędzy w inny, szybszy sposób.
ponad 4 lata temu / Aaaa
 
Dlaczego reżyser tego filmu nie zgłosi się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przecież nowy rząd Polski, PiS, obiecał wsparcie dla kultury, zwłaszcza promowania historii w mediach tv.
ponad 4 lata temu / Piotr
 
@MR: zy nie można by od razu podać numer konta
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
Dawać. Trzeba poruszać trudne tematy, które parzą. Na Pokłosie kasa była, a na to nie ma. Szkoda. Chyba rzucę trochę groszem, na to coś. Jak ktoś zna numer konta niech zapoda
ponad 4 lata temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.