DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Reżyser filmu, w którym miały paść słowa papieża o homo-związkach, nagrodzony w… Ogrodach Watykańskich

Reżyser filmu, w którym miały paść słowa papieża o homo-związkach, nagrodzony w… Ogrodach Watykańskich
Lalupa, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Jewgienij Afiniewski, twórca filmu dokumentalnego „Francesco”, który trafił na pierwsze strony gazet w związku z komentarzami papieża Franciszka na temat homoseksualizmu, w czwartek został uhonorowany nagrodą, którą odbierał w Ogrodach Watykańskich.

 

Reżyser Afiniewski – prywatnie homoseksualista – dziwił się, że komentarze papieża wywołały takie poruszenie. Zapewniał, że Franciszek nie próbował zmieniać doktryny, a jedynie chciał zaznaczyć, że homoseksualiści powinni mieć takie same prawa jak osoby heteroseksualne.

 

Nie znane są szczegóły dotyczące początku współpracy urodzonego w Rosji filmowca z Ojcem Świętym. W 2009 roku odbyła się premiera filmu Afiniewskiego pt. „Oy Vey! My son is gay!”, za który otrzymał liczne nagrody od homo-organizacji. To „komedia romantyczna przedstawiająca żydowską rodzinę, która walczy o pogodzenie się z nieżydowskim gejem, chłopakiem swojego syna” – pisał IMDb.

 

W kontrowersyjnym filmie dokumentalnym pt. „Francesco” papież miał powiedzieć: homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być wyrzucany ani nieszczęśliwy z tego powodu. Papież miał też sugerować, że trzeba stworzyć prawo dotyczące związków cywilnych, by chronić takie osoby.

 

Afiniewski został nagrodzony za ów dokument. W ceremonii w Ogrodach Watykańskich wzięli udział niektórzy dostojnicy Stolicy Apostolskiej. Portal Life Site News podaje, iż wydaje się, że gospodarzem ceremonii był rząd włoski i zasadniczo powinna ona była odbyć się w Wenecji.

 

Jestem tak dumny, że w końcu „Francesco” jest w drodze do świata, aby zmienić serca i umysły – miał mówić filmowiec. – Cieszę się, że mogę uczynić słyszalnymi głos Rohindża, uchodźców z Syrii, głos ofiar wykorzystywania seksualnego, głosy z różnych stron i z różnych zakątków świata. To coś, o co papież Franciszek naprawdę się troszczy i coś, co jest głęboko w moim sercu – relacjonowała wypowiedź filmowca Catholic News Agency.

 

Agencja AP sugeruje, że komentarze papieża zawarte w filmie Afiniewskiego mogą pochodzić z wywiadu z meksykańskim nadawcą Televisa z 2019 roku, który „nigdy nie został wyemitowany w całości”.

 

„Televisa nie potwierdziła, że ​​komentarze zostały wypowiedziane podczas wywiadu, ale scena filmu dokumentalnego jest identyczna jak w wywiadzie Televisa” – czytamy.

 

Watykan komentując wywiad w 2019 roku podkreślił, że papież nie wypowiedział się na temat potrzeby ochrony prawnej związków partnerskich, a jedynie zasugerował, że osoby homoseksualne powinny czuć się częścią rodziny.

 

Zgodnie z artykułem na stronie AP „pewna wersja materiału filmowego była najwyraźniej dostępna w archiwach watykańskich, które zostały otwarte dla filmowca Jewgienija Afiniewskiego”.

 

Reżyser twierdzi, że papież przekazał mu uwagi bezpośrednio przez tłumacza, ale odmówił podania kiedy – dodała agencja AP.

 

Domniemane komentarze Ojca Świętego pochwalił m.in. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych António Guterres.

 

Z kolei kard. Raymond Burke zaznaczył, że „Opierając się na Piśmie Świętym, które przedstawia akty homoseksualne jako akty poważnego zepsucia, Tradycja zawsze głosiła, że akty homoseksualne są z natury nieuporządkowane (…) ponieważ są one sprzeczne z prawem naturalnym, zamknięte na dar życia i pozbawione prawdziwej komplementarności emocjonalnej i seksualnej. Dlatego nie mogą zostać zaaprobowane”.

 

Hierarcha zaznaczył, że wierni, a zwłaszcza politycy katoliccy, muszą sprzeciwiać się prawnemu uznawaniu związków homoseksualnych. Dodał, że prawo do założenia rodziny nie jest prywatnym prawem, lecz musi odpowiadać planowi Stwórcy, który chciał człowieka w odmienności płciowej („stworzył mężczyznę i kobietę” [Rdz 1, 27]), wzywając w ten sposób mężczyznę i kobietę do przekazywania życia”.

 

Kard. Burke przypomniał, że pary małżeńskie zapewniają następstwo pokoleń, a zatem powinny być szczególnie chronione i prawo cywilne uznaje to instytucjonalne. Związki homoseksualne nie mogą cieszyć prawną ochroną, ponieważ nie pełnią tej funkcji dla dobra wspólnego.

 

„Mówienie o związku homoseksualnym w tym samym sensie, co o związku małżeńskim, jest w rzeczywistości głęboko wprowadzające w błąd, ponieważ nie może być takiego związku między osobami tej samej płci ” – dodał hierarcha.

 

Były szef Sygnatury Apostolskiej, najwyższego sądu watykańskiego, wyraźnie stwierdził, że komentarze zawarte w dokumencie „Francesco” „nie odpowiadają ciągłemu nauczaniu Kościoła, tak jak jest ono wyrażone w Piśmie Świętym i Świętej Tradycji, i jest strzeżone, chronione oraz interpretowane przez Magisterium. Równie smutne i niepokojące jest zamieszanie i błąd, jakie wywołują wśród wiernych katolików, podobnie jak skandal, dając fałszywe wrażenie, że Kościół katolicki zmienił kurs, to znaczy zmienił odwieczne Nauczanie dotyczące tak fundamentalnych i krytycznych kwestii”.

 

Z kolei były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Müller uznał, że komentarze przypisywane papieżowi Franciszkowi robią fatalne wrażenie. Duchowny skrytykował odwoływanie się do sentymentalizmu zamiast teologicznych i filozoficznych argumentów rozumu.

 

„Obecne oświadczenie [papieża Franciszka] jest czysto prywatnym wyrażeniem opinii, której każdy katolik może i powinien swobodnie zaprzeczyć” – skomentował kard. Müller.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / apnews.com

AS

 

 


DATA: 2020-10-23 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Reżyser Afiniewski ? prywatnie homoseksualista ? dziwił się, że komentarze papieża wywołały takie poruszenie." A to ci dopiero, naprawdę się dziwił? "Zapewniał, że Franciszek nie próbował zmieniać doktryny, a jedynie chciał zaznaczyć, że homoseksualiści powinni mieć takie same prawa jak osoby heteroseksualne." - czy również prawa do małżeństw i adopcji? "Reżyser twierdzi, że papież przekazał mu uwagi bezpośrednio przez tłumacza, ale odmówił podania kiedy ? dodała agencja AP." - bezpośrednio, ale jednak nie bezpośrednio, bo za pośrednictwem tłumacza...biedny tłumacz, na pewno będzie na niego. To już pianista ma łatwiej, bo tylko brzdąka i rzadko bywa na celowniku. "Domniemane komentarze Ojca Świętego pochwalił m.in. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych António Guterres." - ledwie domniemane, a już zostały pochwalone? I to nie przez domniemanego, lecz prawdziwego sekretarza? No, no... Kto zrozumiał, o co w tym biega może czuć się geniuszem.
1 miesiąc temu / .
 
Skoro w ogrodach Watykanu a co najgorsze w Bazylice - Świętym Przybytku BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO, potrafili czcić i obnosic w procesji drewniane figurki demona pachamamy, to teraz już mnie nic nie zdziwi. Noooo chyba, że zobaczyłbym Franciszka na kolanach przed PRZENAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM i jego najbliższych purpuratów wraz z nim. Oooooj to by była dopiero rewelacja w Watykanie. Eeeeee, co mi też po głowie chodzi. Od dziecka lubiłem fantazjować. Wiadomo, że wieeeeelu by chciało to zobaczyć ale nie jest nam to dane.
1 miesiąc temu / Daro
 
Koniec świata coraz bliżej..
1 miesiąc temu / Małgorzata Ann
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.