DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Rezolucja Rady Europy: narzędzie do walki z "nową moralnością"

Rezolucja Rady Europy: narzędzie do walki z "nową moralnością"
Siedziba Rady Europy

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję, która może być pomocnym aktem prawnym dla osób, lub instytucji chcąc zachować instytucjonalną lub moralną niezależność i autonomię.

 

Deputowani przyjęli rezolucję 24 kwietnia. Dotyczy ona ochrony praw człowieka w odniesieniu do wolności wyznania i wiary oraz zabezpieczania wspólnot religijnych przed aktami przemocy.

 

W rezolucji deputowani wyrazili swoje zaniepokojenie przestrzeganiem art. 9. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (wolność myśli, sumienia i wyznania) nie tylko na Bliskim Wschodzie, w Azji, czy Afryce, ale także w Europie. Rezolucja wzywa przywódców religijnych do poszanowania prawa każdego człowieka bez względu na religię.

 

Zgromadzenie Parlamentarne RE zachęca również Unię Europejską do monitorowania sytuacji wspólnot religijnych i osób wierzących w państwach trzecich, z którymi UE utrzymuje stosunki dyplomatyczne.

 

Podkreślona została również potrzeba walki z wszelkimi formami religijnego fundamentalizmu, szczególnie w tych przypadkach kiedy przekonania religijne są pobudką dla dokonywania aktów terrorystycznych.

 

Jakie jeszcze zapisy znalazły się w rezolucji? Deputowani wezwali państwa członkowskie Rady Europy do zapewniania równych zasad traktowania osób w postępowaniach toczących się przed podmiotami państwowymi, bez względu na wyznawaną religię, zapewniania prawa do postępowania zgodnie z sumieniem, w odniesieniu do moralnie ważnych zagadnień w dziedzinach takich jak służba wojskowa oraz usługi związane z systemem zdrowia i edukacją. Rezolucja wzywa też do respektowania praw rodziców dostępu dla ich dzieci do edukacji, w tym do edukacji zgodnej z religijnymi i filozoficznymi przekonaniami rodziców, uznawania potrzeby zapewnienia ochrony osobom szukającym azylu ze względu na prześladowania religijne, oraz przyspieszenia i szybkiego zakończenia w państwach członkowskich Rady Europy procesu zwracania mienia kościelnego.

 

- Na tę rezolucję mogą się powoływać obrońcy praw rodziców czy obrońcy praw człowieka w odniesieniu do edukacji i obowiązywania klauzuli sumienia – mówi dr Gregor Puppinck, dyrektor Europejskiego Centrum Law and Justice. - Może być ona również pomocna instytucjom religijnym – na przykład szkołom prywatnym, pracodawcom będącym podmiotami kościelnymi – w utrzymywaniu ich instytucjonalnej i moralnej autonomii w opozycji do tak zwanej nowej oficjalnej moralności, czyli aborcji, eutanazji, LGBT, edukacji opartej o teorię gender.

 

 

Źródło: ordoiuris.pl

ged


DATA: 2013-05-13 17:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta cała organizacja brukselska nie robi żadnej łaski, że zaczyna >widzieć< pokrzywdzonych. Latami patrzyli na moralne staczanie się całych społeczności a teraz czują pismo nosem, że determinacja ludzi może ich pozbawić stołków i pozbawić koryta.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
WRESZCIE!!!
ponad 7 lat temu / t.j.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]4.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.