DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Reżim utrzymany. Tylko najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Reżim utrzymany. Tylko najmłodsi uczniowie wracają do szkół
Fot. KPRM / Facebook

Rząd zdecydował o utrzymaniu do końca stycznia niemal wszystkich restrykcji związanych z reżimem sanitarnym. Jedyną zmianą jest zapowiedziany powrót do nauki stacjonarnej uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

 

 

Od 18 stycznia zdecydowaliśmy o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 w szkołach podstawowych – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej minister Adam Niedzielski.

 

Jak przyznał, decyzja została podjęta w dużej mierze ze względu na koszty społeczne przetrzymywania najmłodszych roczników w domach.

 

Rząd z niepokojem przygląda się, jak stwierdził szef resortu zdrowia, narastającej kolejnej fali koronawirusa w krajach europejskich. Jest pod wrażeniem kolejnych państw powracających do surowych restrykcji. Stąd trudne decyzje o utrzymaniu reżimu.

 

Ze względu na to, iż w obecnym roku uczniowie ze wszystkich województw mają przerwę semestralną w jednym okresie – pomiędzy 4 a 17 stycznia – już dzień po zakończeniu ferii siedmio-, ośmio- i dziewięciolatkowie zameldują się w swoich szkołach.

 

Wbrew dwóm niedawnym wyrokom Wojewódzkich Sądów Administracyjnych (w Opolu i Warszawie), które stwierdziły, że reżim gospodarczy i „maskowy” są niezgodne z Konstytucją, rząd nie zniósł pozostałych warunków blokady życia społecznego i gospodarczego. Budzi to coraz większy sprzeciw społeczny. Skupiająca na razie kilkuset przedsiębiorców inicjatywa „Góralskie Veto” zapowiada wznowienie działalności zablokowanych firm od 18 stycznia.

 

 

Źródła: RMF24.pl, Polsat News, Twitter

RoM 

 

 

  

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2021-01-11 18:34
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niedzielski przed szkodą i po szkodzie głupi? już otworzył szkoły we wrześniu i poooszło...teraz będzie to samo albo jeszcze bardziej
9 dni temu / zła decyzja mz
 
Kowidiwnie znowu czekają na "powtórne przyjście". Jest przecież znany plan na ten rok - w pierwszym kwartale kowid powraca w nowym wcieleniu mutacja w drugim po chwilowym odpuszczeniu, żeby zrzucić winę na "nieprawomyślnych" całkowity lockdown z blokadą gmin. Pod koniec roku przejmowanie zbankrutowanych przedsiębiorstw i wprowadzanie państwowej płacy minimalnej zgodnie z zabiegami onzetow i watykanów.
9 dni temu / Wojtek
 
Górale się budzą! Musimy ich wspierać ze wszystkich sił!
9 dni temu / Paweł
 
@metrios, na moją emeryturę to ja odkładam swoje składki, a to że system emerytalny jest wiecznie rozkradany, by szantażować społeczeństwo i zmuszać do dziecioróbstwa, to inna para kaloszy.
9 dni temu / Dawid
 
Ta władza to przestępcy, którzy niszczą Polskę i Polaków ! Niestety cały system sprawowania władzy jest w stylu Alibaby i wielu z nas godzi się z tym zadawalając się rolą ekonoma wśrod niewolników
9 dni temu / az
 
Wspierajmy Góralskie Veto!!! I każde veto przeciw tym marionetkom wykonującym polecenia globalistów. Tu chodzi o nasze życie, nasz kraj, przyszłość i zdrowie psychiczne naszych dzieci. Mam nadzieję, że odpowiedzą kiedyś przed sądem za swoje obecne rządy!
9 dni temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.