DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Reynald Secher: nienawiść do chrześcijaństwa otwiera drogę dla islamu

Reynald Secher: nienawiść do chrześcijaństwa otwiera drogę dla islamu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Zaślepienie rządzących nienawiścią do chrześcijaństwa sprawia, że akceptują oni wszystko, w tym również islam, jako środek wyeliminowania z życia indywidualnego i społecznego wiary w Chrystusa, by w ten sposób usunąć fakty religijne do lamusa i stworzyć nowe laickie społeczeństwo pozbawione tradycji, patriotyzmu, własnych korzeni. Zapominają przy tym, że człowiek jest istotą duchową. Tę pustkę wykorzystują muzułmanie – mówi dr Reynald Secher, historyk i politolog w rozmowie z PCh24.pl

 

Instalujący się w zachodnich, upadających społeczeństwach islam ma być dla mahometan „substytucją cywilizacyjną”, jedyną religią zdolną uczynić człowieka szczęśliwym. Ta ambicja została ujawniona przez państwa muzułmańskie w dokumencie przyjętym jednogłośnie już 18 lat temu, jesienią 2000 roku. Pisze o nim w swojej ostatniej książce zatytułowanej „Islam w inwazji na Europę”, Jean-Pierre Poisson, przewodniczący Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Autor deklaruje, że teraz nikt nie będzie mógł powiedzieć „nie wiedziałem”. Mimo tego klasy rządzące ignorują ten problem zagrażający cywilizacji europejskiej. Czym Pan to wytłumaczy?

 

Przede wszystkim nienawiścią do chrześcijaństwa. Zaślepienie nią sprawia, że akceptują wszystko, w tym również islam, jako środek wyeliminowania z życia indywidualnego i społecznego wiary w Chrystusa, by w ten sposób usunąć fakty religijne do lamusa i stworzyć nowe laickie społeczeństwo pozbawione tradycji, patriotyzmu, własnych korzeni. Zapominają przy tym, że człowiek jest istotą duchową. Tę pustkę wykorzystują muzułmanie.

 

Sprzyjanie islamowi, jako narzędziu wyeliminowania chrześcijaństwa, przejawia się w akceptowaniu masowej, islamskiej imigracji, finansowaniu budowy meczetów, rozszerzaniu nauki języka arabskiego, eliminowaniu wieprzowiny w stołówkach szkolnych, rezerwowaniu na basenach miejskich godzin „tylko dla kobiet”, rugowaniu z nauki historii dziejów walki Europy z inwazją islamu, propagowaniu na to miejsce wkładu muzułmanów w dziedzictwo kulturowe świata zachodniego i oficjalnych deklaracjach rządzących, że „islam jest drugą religią Francji”.

 

W tym kontekście trzeba też wskazać na uchwalone w latach 70-tych prawo łączenia rodzin imigranckich i ustawę legalizującą aborcję, której w 80 procentach dopuszczają się rodowite Francuzki. Rocznie zabija się ponad 200 tys. Francuzów. Na ich miejsce rodzą się muzułmanie z imigranckich kobiet. Masowo też przyznaje się imigrantom obywatelstwo, by w ten sposób wykazywać, że statystycznie imigracja nie wzrasta.

 

Według raportu parlamentarnego przygotowanego przez deputowanych François Cornu-Gentille (LR)i Rodriga Kokounde (LRM),np. w gminie Saint-Seine-Denis pod Paryżem populacja imigrancka stanowi około 20 proc. społeczności. Raport alarmuje o zdecydowanym pogorszeniu się klimatu społecznego, gospodarczego i warunków życia. Fenomen ten nie dotyczy tylko Saint-Seine-Denis, ale wszystkich aglomeracji kraju. Czy można liczyć na to, że władze, lokalna administracja, zareagują na to co się dzieje?

Nie ma na to żadnej szansy, bo zdecydowana większość francuskich funkcjonariuszy i polityków ukończyła Państwową Szkołę Administracji (L’ENA) i są wyszkoleni „na jedno kopyto” z zasadą laickości na czele, niezależnie od tego do jakiej partii należą. Oni wciąż są rewolucjonistami!

 

Czy w tej sytuacji dostrzega Pan jakąś dozę optymizmu?

Tak, optymizm widzę w postawie francuskiego społeczeństwa, które jest świadome tego co się dzieje i dostrzega, że tak dłużej nie można. We Francji dojdzie do zmian, ale w nie drodze wyborów, tylko konfrontacji. Jestem co do tego przekonany. Mówił o niej ustępujący niedawno ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych Gérard Collomb. Oczywiście, władza zlekceważyła te ostrzeżenia.

 

Europa zmienia już  swoje oblicze?

Widać to bardzo wyraźnie. W szeregu krajów do władzy dochodzą prawdziwe, patriotyczne siły. Są one coraz bardziej widoczne we Włoszech, Anglii, Niemczech, na Węgrzech, w Polsce, Belgii i we Francji. Europa będzie zupełnie inna niż jest teraz.

 

Dziękuję  za rozmowę.

Franciszek L. Ćwik

 


DATA: 2018-11-14 08:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadza się, poza islamem drogą do zagłady jest też ateizm.
7 miesięcy temu / do Dghh
 
Na nienawiści do kraju opiera się sprawa wyprzedawania kraju. Podobnie jest z europa. Trzeba przyznać że ten problem czasem wygląda jak nieuleczalny. Szatanski to problem napewno też jest.
7 miesięcy temu / bl
 
W demokracji nie ma znaczenia kogo wybierasz bo ten system nie służy dobru, i zawsze kończy się jak zwykle. Ponieważ "diabeł ma nr 1 na każdej liście".
7 miesięcy temu / @ Rys
 
Artykuł na pewno dobrze opisuje zjawisko dechrystianizacji. Ale dziwne jest, jak to się dzieje, że w ustroju demokratycznym, chrześcijańskie jeszcze społeczeństwa wybierają na swoich przestawicieli wrogów chrześcijaństwa.
7 miesięcy temu / Rys
 
Jeżeli człowiek nie wierzy w Boga w Trójcy Jedynego to uwierzy we wszystko nawet w ateizm.
7 miesięcy temu / do Dghh
 
@ Dghh dodaj jeszcze, "oświecony ateizm". Marks, Engels, Lenin wiecznie "żywi"?
7 miesięcy temu / Em.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64153"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.