DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Rewolucyjny „by-pass” dobrej zmiany. Jak obejść Warszawę z lewa

Rewolucyjny „by-pass” dobrej zmiany. Jak obejść Warszawę z lewa
Fot. Krystian Maj / Forum

Próby finansowania sztucznego zapłodnienia z miejskich pieniędzy odsłaniają nam nowy plan lewicy – budowę swoistych enklaw nienormalności w kraju rządzonym przez przeciwników procedury in-vitro. To efekt nie tylko powszechnej „demokratyzacji”, ale również miałkości i bierności miejskich, gminnych i wojewódzkich samorządowców z tak zwanej „prawicy”.


Nawołując do skoncentrowania się na samorządzie oraz na sektorze obywatelskim lewica wie co robi. To tam będą coraz częściej zapadały brzemienne w skutkach decyzje, także i te dotyczące spraw światopoglądowych, tak ważnych dla ogólnoświatowego ruchu rewolucyjnego. To w tych miejscach wykuwają się kadry, które mogą już wkrótce stanąć na czele państwa. Prawa strona polskiej sceny politycznej zdaje się tego nie dostrzegać. A pobudka może okazać się bolesna.

 

Upajanie się „demokratyzacją” wszelkich struktur na stałe wpisało się w kanon języka lewicy. Warto przypomnieć w tym kontekście choćby postać Jacka Kuronia, oraz działalność jego ideowych spadkobierców spod znaku „Krytyki Politycznej”.

 

Idea „demokratyzacji” zyskuje uznanie także na niejednym salonie „otwarto-katolickim”, gdzie dopuszcza się możliwość wprowadzenia lokalnych rozwiązań dotyczących udzielania komunii rozwodnikom czy błogosławienia układom jednopłciowym.

 

Mechanizm operacji propagowanej przez lewicę jest bardzo prosty i czytelny. Zdobycie władzy oraz ważnych przyczółków na poziomie samorządowym stanowi doskonałe źródło dochodów, wpływów, ale – przede wszystkim – daje możliwość wprowadzania w życie pomysłów, które w skali całego kraju spotykają się z odrzuceniem i niezgodną społeczną. Realizacja tego planu jest szczególnie ważna w kontekście zdobycia władzy przez uchodzące za prawicowe PiS, które odżegnuje się od dalszego zatruwania polskiego prawodawstwa lewacką agendą.

 

Doskonałym przykładem jest kwestia finansowania z samorządowych budżetów procedury sztucznego zapłodnienia. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w Częstochowie i w Łodzi. Prace nad wprowadzeniem podobnych rozwiązań trwają między innymi w Krakowie i w Gdańsku. Powstrzymanie opłacania in vitro z budżetu państwa, dało asumpt zdominowanym przez PO i lokalnych działaczy miejskich, a wielu z nich stanowi nad Wisłą forpocztę światowego ruchu rewolucyjnego do utworzenia swoistego finansowego by-passu omijającego podejmowane w Warszawie decyzje. Ta sytuacja może się w przyszłości powtarzać w wielu ważnych dla katolików sprawach tj. legalizacja homozwiązków. Nieocenioną rolę w przygotowanie gruntu pod takie rozwiązanie odgrywa słupska prezydentura Roberta Biedronia – najbardziej wyrazistego lidera środowisk „LGBT”, a zarazem swoistej ikony skrajnie lewicowych „ruchów miejskich”.


Możliwe zatem, że w Polsce rządzonej przez deklarujące konserwatyzm i prawicowość PiS, mogą pojawić się po wyborach samorządowych enklawy, swoisty „archipelag lewicowości”. Miejsca, w których będzie możliwa realizacja rewolucyjnego planu budowy, na razie w mikroskali, Nowego Wspaniałego Świata. Czy jednak właściwą metodą zapobiegania tej sytuacji jest centralizacja wszystkiego, uderzanie w samorząd i organizacje tzw. trzeciego sektora? Ta właśnie, obrana przez PiS droga może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

 

Coraz bardziej klarowny plan budowy polskiego „archipelagu lewackości” powinien zostać zauważony, i nie może pozostać bez katolickiej odpowiedzi! Zareagujmy więc na kolejną odsłonę rewolucji – to przecież znakomita okazję dla oddolnie organizujących się katolików, których głos wciąż bywa spychany na margines! Warto w tym przypadku skorzystać z lewicowej lekcji - dlaczego nie mielibyśmy doczekać czasów, kiedy nasze małe ojczyzny stałyby się przyczółkami normalności rządzonymi w myśl katolickiej nauki społecznej?

 

Czyż może być lepsze zabezpieczenie na wypadek ewentualnego „przestawienia wajchy” na lewą stronę po kolejnych wyborach parlamentarnych?

 

Łukasz Karpiel
 

 


DATA: 2017-01-15 08:54
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie największe dobro, tam szatan uderza najsilniej - ot cała prawda.
ponad 3 lata temu / do Klara
 
Ciekawe, dlaczego na czele tych działań jest Częstochowa.Coś słabiutko z lokalnym duszpasterstwem paulinów!
ponad 3 lata temu / Klara
 
Powszechnie wiadomo, że nikogo się nie przymusza do publikowania swoich poglądów na katolickim forum, więc skoro ktoś uważa, że in vitro jest zgodne z jego poglądami, niech przyjmie do wiadomości że dla katolików jest ono niezgodne i dlatego katolicy z in vitro walczyli, walczą i będą walczyć. Niestety, ludzie tacy jak "Głęboko niewierzący" w swojej nietolerancji do osób o innych poglądach narzuciliby swój punkt widzenia całemu społeczeństwu, a co tam społeczeństwu, najlepiej całemu światu.
ponad 3 lata temu / do Głęboko niewierzący
 
Witam. Powszechnie wiadomo,że nikogo się nie przymusza do korzystania z zabiegu in vitro, więc skoro ktoś uważa, że jest on niezgodny z jego poglądami np.religijnymi, niech z niego nie korzysta.Niestety ludzie tacy jak redakcja m.pch24.pl w swojej miłości do bliźniego narzuciliby swój punkt widzenia całemu społeczeństwu, a co tam społeczeństwu, najlepiej całemu światu. Podziwiam wasze podejście, godne i sprawiedliwe. Nie mam złudzeń, że opublikujecie ten wpis,gdyż przekonałem się już jak jesteście otwarci na inny punkt widzenia.
ponad 3 lata temu / Głęboko niewierzący
 
Wojewoda ma prawo zawetować każdą uchwałę samorządu gminnego, która jest sprzeczna z prawem, lub która nie ma podstaw prawnych. In vitro nie jest zadaniem gminy, dlatego każda taka uchwała z mocy prawa jest nieważna.
ponad 3 lata temu / Janek
 
Populizm i Socjalizm(PiS) i prawicowość =sprzeczność.
ponad 3 lata temu / as
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.