Lewica dobrze wiedziała, co robi, nawołując ostatnio do skupienia się na samorządzie oraz na sektorze obywatelskim. Zgodnie z jej planem, to właśnie w tej sferze zapaść mają brzemienne w skutkach decyzje o charakterze światopoglądowym. Jednak ten misterny plan nie przewidział „buntu na pokładzie”. Nie wszystkie bowiem samorządy chcą „oświecać” małe ojczyzny płomieniem obyczajowej rewolucji. Mechanizm operacji jest bardzo prosty i czytelny. Zdobycie władzy oraz ważnych
przyczółków na poziomie samorządowym stanowi źródło dochodów, wpływów, ale – przede wszystkim – daje możliwość wprowadzania w życie pomysłów, które w skali całego kraju spotykają się ze społecznym sprzeciwem. Realizacja tego planu jest szczególnie ważna w kontekście zdobycia władzy przez uchodzące za prawicowe PiS, które odżegnuje się od dalszego zatruwania polskiego prawodawstwa lewacką agendą. Metodę przetestowano na gruncie finansowania z budżetów samorządowych procedury sztucznego zapłodnienia. Kiedy władza centralna odżegnywała się od przekazywania środków na programy in vitro, miejscy włodarze – między innymi z Częstochowy, Krakowa, Gdańska i Warszawy – zadeklarowali chęć ich dofinansowania, rzecz jasna z kieszeni mieszkańców.
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Skandal w Lombardii. Okazało się, że władze tego regionu wysyłały do Ministerstwa Zdrowia Włoch nieprawdziwe dane dotyczące przebiegu epidemii Covid-19. Teraz przedsiębiorcy chcą odszkodowań za niesłuszne zamknięcie ich biznesów.
O tym, w którym kraju na świecie komunizm był najbliższy zbrodniczemu ideałowi, mówi prof. Marek Kornat w programie Rozmowa PCh24.
Pierwsze decyzje prezydenta USA Joe Bidena wzbudzają wiele kontrowersji. Niby wiadomo było, że ta prezydentura będzie sprzyjała interesom środowisk LGBT, ale podejmowane kroki mocno uderzają w logikę. W podpisanych dyrektywach znalazł się zapis, który przekreśla sens rywalizacji sportowej w szkołach.
Kolejne państwa Europy podejmują decyzję o zwiększeniu obostrzeń wprowadzanych w związku koronawirusem. Sytuacji jak dotąd nie pomogły szczepienia. Władze uznają, że jest potrzeba wprowadzania dodatkowych ograniczeń. Jak będzie w Polsce?
Według szacunków Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej, po 18 stycznia 2021 roku swoją działalność wznowiło nawet 20 tys. przedsiębiorców z branży gastronomicznej. To w dużej mierze osoby, które zostały pominięte w rządowych „tarczach pomocowych”.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI